מגילות ישנות – קנייה, מכירה ועוד

תוכן עניינים

מגילות ישנות הן בין החפצים, אשר צורתם המיוחדת מתקשרת עבור רובנו למוצרים עתיקים. אלה כמה דברים שכדאי לכם לדעת עליהן: 

מגילות ישנות – סוג פריטים מיוחד ומעניין

ראשית, כדאי לשים לב לכך ש"מגילה" הוא פורמט מסוים, שלא בהכרח משמש כמדיום דווקא לטקסט או לטקסט בלבד. יש למשל גם שימוש רב בציורים בפורמט מגילה, מהמזרח הרחוק ולא רק. לפני העידן המודרני של הספרים המודפסים, המגילה הייתה דרך מקובלת ופשוטה יחסית לשמירת טקסטים. גם ביהדות ידוע מאוד השימוש בפורמט של מגילות ובתי מגילות מהודרים. זהו פורמט מיוחד ומעניין. יש מגילות שנפתחות באופן אנכי, בעוד שאחרות נפתחות אופקית (לרוחב). בתי מגילה מוסיפים לכך עניין, מאחר שהם פרטי אמנות מיוחדים בפני עצמם. 

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

מגילות ישנות עשויות למעשה מחומרים אורגניים כפפירוס או קלף. לכן הן גם מתפרקות ומתבלות עם השנים. במצבן הסגור, מגילות עתיקות עשויות להישמר טוב יותר. במיוחד אם יש להן כיסוי או נרתיק כלשהו. מגילה במצב לא טוב, עשויה להיפגם מפתיחתה.

קביעת האותנטיות של מגילות ישנות

מגילה נתפסת כדבר עתיק או כזה שמחקה פריט עתיק. זהו גם חלק מהערך האסתטי שלה. בשימוש מודרני, ניתן לראות את פורמט המגילה כגימיק שמחקה מגילות ישנות ועתיקות. למשל כיצירת הזמנה לחתונה בפורמט מגילה מהודר. 

זיוף ענתיקות כולל מגילות איננו דבר חדש. הדרך לדעת שאתם רוכשים מגילה אותנטית וגם כזו שהושגה כחוק, היא לרכוש זאת ממקצוענים שעובדים כחוק. 

עולמן המרתק של מגילות עתיקות במיוחד 

כמובן, כולנו שמענו על "מגילות ים המלח" ועל מגילות שנשדדו מאזור מדבר יהודה. מגילות כאלה עשויות להיות נושא מעניין מאוד, לא רק לסרטי אינדיאנה ג'ונס ודומיהם, אלא גם בהקשר ארכיאולוגי, היסטורי, יהודי, ישראלי ועוד. אך כפי שתוכלו לתאר לעצמכם, מגילות עתיקות של ממש אינן דבר אשר מותר באופן חופשי לחפור ולסחור בהן. זאת, כמו פריטי ארכיאולוגיה בכלל, אשר נמצאים במיקומם המקורי או בידי גנבי עתיקות. כל מה שמושג מחפירה ארכיאולוגית שייך למדינה ואסור לבצע חפירות כאלה ללא אישור מתאים. 

החזקת עתיקות, סחר בעתיקות ברישיון וכן יבוא ויצוא שלהן ברישיון, מותרים על פי הכללים שקובע חוק העתיקות בישראל. רשות העתיקות היא גוף שמפקח על כך. אגב, המונח עתיקות בחוק המקומי מתייחס לפריטים שמקורם לפני שנת 1700 כמו זהב עתיק

אז כמה זה שווה? 

האותנטיות, איכות הייצור ומצב הפריט הנוכחי, הם בין הדברים שמשליכים על השווי של מגילות ישנות. במגילה מודרנית למשל, עשוי להיות הבדל גדול בין אותו טקסט ועיצוב כללי, כאשר הם בשתי רמות: במקרה אחד, יש לנו טקסט מודפס ובית מגילה מפלסטיק דמויי עץ (וזה עשוי להראות משכנע). במקרה אחר, יש מגילה שכתב סופר סת"ם איכותי, בבית מגילה מעץ יקר, כאשר כל העבודה והגימור הם ברמה גבוהה באמת. אם זה גם פריט ישן, מה טוב. אז כמה המגילה שווה? התשובה לכך מחייבת כמובן הערכה מקצועית של קונה עתיקות

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים