כלי נחושת עתיקים

תוכן עניינים

כלי נחושת עתיקים התגלו במקומות רבים ברחבי העולם, כאשר הם מעידים על השימוש האנושי הראשון בכלים ממתכת, כבר לפני 5000 שנה. למעשה נחושת שימשה באופן נרחב בעולם העתיק לא רק לייצור כלים, אלא גם תכשיטים עתיקים, אביזרי נוי ואביזרי קישוט.

כלים אלו שימשו בתפקיד פולחני בצורה נרחבת במקדשים ברחבי העולם וגם בבית המקדש בירושלים, אך התפקיד העיקרי שלהם היה לתת רושם של הוד והדר. עושר שנוצר בזכות גווני המתכת המבריקים והיפים, עם כלי נחושת בגודל מדהים ששימשו בבית המקדש.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

 

כלי נחושת עתיקים בראי ההיסטוריה

נחושת שימשה את האנושות מזה אלפי שנים ליצירת כלים, לקישוט בתים ולמטרות פולחן – לא רק בארץ ישראל אלא בכל ברחבי העולם. לכן הקשר ההיסטורי לחומר זה נחשב עמוק ורגשי. כלי נחושת שימשו לפני אלפי שנים אמנם בבית המקדש, אבל גם ברומא העתיקה ובסין העתיקה.

בעת העתיקה, רוב הנחושת באירופה ובאסיה הגיעה מקפריסין ובקעת תמנע, משם גם לקח דוד המלך את הנחושת לבניית "ים הנחושת" – מקווה טהרה ענק מנחושת טהורה, ששימש בבית המקדש. בקעת תמנע שימשה באופן נרחב לכריית נחושת גם עבור הפרעונים במצריים העתיקה. כך התברר לאחר חפירות שנעשו בבקעה ובהן התגלו כלים בעלי מאפיינים מצריים עתיקים מובהקים.

כלי נחושת עתיקים

הערך המיוחד של כלי נחושת עתיקים למכירה

בתור מדינת מהגרים, מדינת ישראל ניקזה לתוכה לאורך שנים של עלייה חפצי ערך עתיקים רבים מרחבי העולם, בתוכם גם כלי נחושת למכירה. כלי נחושת עתיקים למכירה הגיעו ממדינות רבות, בתוכן איראן סוריה, מצרים, עיראק, אפגניסטן וכן הודו – ממנה הגיעו חפצי אומנות מרהיבים עשויים נחושת ומתכות נוספות.

הערך המיוחד שניתן לחפצים מנחושת, בעיקר חפצים עתיקים, נובע ממעמדה המיוחד של המתכת הזהובה, שבימים עברו היתה סמל למעמד, לעושר ולשלמות. בימי קדם, נחושת שימשה לייצור מראות לנשות החברה הגבוהה למשל. תכשיטי נחושת כמו גם כלים מנחושת, שימשו רק במקומות קדושים ובבתי עשירים. גם כלים למכירה מנחושת, שיש להם היסטוריה של כמאה שנה, הם חפצים יקרי ערך, המספרים סיפור, כשהם מייצגים את רוח התקופה והמקום ממנו הגיעו. לכן חשוב לבקש הערכת שווי של הכלים הללו על ידי בעל מקצוע אמין.

 

איך לנקות אותם?

אם יש לכם כלי נחושת עתיקים למכירה ואתם רוצים להציג אותם בצורה מרהיבה ומרשימה יותר, כדי לקבל עליהם את הערך הכספי הגבוה ביותר שניתן, תוכלו לנקות אותם בזהירות, באופן המתאים ביותר לניקוי כלי נחושת: קחו קערה ומלאו בה מעט מים חמים. הוסיפו סבון נוזלי וערבבו היטב. טבלו מטלית בתערובת המים והסבון ושפשפו בעדינות את פני השטח של הכלי, עד שתגיעו לתוצאה הרצויה. לאחר מכן שטפו את הכלי במים חמים ונקיים ואז יבשו אותו היטב.

 

איפה מוצאים כלי נחושת עתיקים?

אם יש לכם בית עם עליית גג ישנה מלאה בחפצים ישנים, אם עברתם לאחרונה דירה לבית ישן ומוזנח, אם יש לכם בבית של סבתא מחסן מלא בחפצים ישנים, בעיקר אם יש לכם סבתא שהגיעה לארץ מארצות המזרח – כדאי לעשות שם חיפוש ולבדוק אם אפשר למצוא אצלה כלי נחושת מעניינים, אולי אפילו עתיקים. אז רגע לפני שאתם יוצרים קשר עם חברה לפינוי תכולת דירה – כדאי לעשות בדיקה בכל מקומות האחסון – אולי תגלו שם אוצר קטן.

לסיכום, יש לכם כלים עתיקים מנחושת למכירה? כלים שיש להם ערך גבוה עבורכם ואתם רוצים לוודא שהם נמצאים בידיים טובות? חברת ענתיק תק קונה עתיקות ומספקת שירותי הערכת שווי של חפצי ערך עתיקים ומזמינים אתכם לקבל הצעת מחיר הוגנת ומשתלמת עבור הכלים שלכם. צרו קשר למידע נוסף!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

כלי נחושת עתיקים
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים