יש בבית פמוטים עתיקים? שווה לכם לדעת כמה הם שווים

תוכן עניינים

לפעמים, אנחנו מחזיקים בחפצים וברכוש שלא לגמרי ברור לנו מה הערך שלהם. כך למשל יכולים להימצא בבית פמוטים עתיקים שהתגלגלו אלינו בצורה כזו או אחרת.  אם גם לכם יש פמוטים מעוצבים וישנים, בהחלט יתכן שיש להם ערך לא מבוטל – עבורכם ועבור ענתיק-תק גם יחד.

פמוטים ובעיקר עתיקים – במה בדיוק מדובר?

במציאות בה אנו חיים, לא כולם משתמשים בפמוטים, ומן הסתם גם כשיש פמוטים בבית, הם לרוב פשוטים ולרוב לא עתיקים. אז בואו קודם כל ניתן כבוד לפמוטים ולהיסטוריה שלהם. פמוט הוא מעמד לנר, שיכול להיות מוצב על שולחן, תלוי על הקיר או פמוט רצפתי שהינו גדול יותר. לפני שהשימוש בתאורה חשמלית היה נפוץ, פמוטים היו פריט הכרחי בכל משק בית, והשימוש בהם היה יום יומי ונרחב. כיום, לפמוטים יש כמובן שימושים פרקטיים, אך הם מהווים פריט אסתטי בחלק מהמקרים, ובמקרים אחרים (למשל בהדלקת נרות שבת ויום טוב) יש להם ערך דתי. בכל מקרה, אם יש בבעלותכם פמוט עתיק ובעל ערך – יכול להיות שהוא שווה לא מעט.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

פמוטים עתיקים

איך הגיע אליכם פמוט בעל ערך? יש כמה אפשרויות

לא תמיד ברור איך ענתיקות מגיעות לידינו, וכך גם במקרה של פמוטים עתיקים. במרבית המקרים, חפצים עתיקים כמו פמוטים ישנים ובעלי ערך מגיעים אלינו בירושה, אחרי שאנחנו נפרדים מסבים וסבתות, דודים או הורים מבוגרים, ומקבלים את תכולת הדירה והרכוש שלהם. עוד אפשרות היא שהפמוטים מגיעים "עם הבית", בעיקר כשקונים או משכירים בתים מדיירים קודמים בגיל מבוגר. עוד אפשרות שיכולה לקרות מפעם לפעם היא רכישה מכוונת של אותם חפצים עתיקים בשווקי פשפשים ומקומות דומים – לעתים, ללא כל הבנה של ערכם האמיתי. כשמדובר על פמוטים עתיקים ומעוצבים – יתכן שיש להם ערך לא מבוטל מבחינה אומנותית ומבחינת אספנות.

מה יכול להיות הערך של פמוטים עתיקים?

התשובה לשאלה הזאת תלויה בכמה גורמים – עיצוב הפמוט, הייחודיות שלו (האם הוא יוצר במיוחד או שהוא חלק מפס ייצור), חומרי הגלם מהם הוא עשוי כמו זהב עתיק ורמת השימור שלו. פמוטים עתיקים שעשויים מחומרי גלם איכותיים ויוקרתיים כמו כסף, עשויים להגיע לסכומי עתק של ממש ברמת הערך שלהם, במיוחד אם מדובר בחפצים מעוצבים ביד של איש מלאכה מיומן, ולא בפריטים סטנדרטיים שיש כמותם לא מעט בכל פינה. גם אם מדובר בפמוטים שעשויים מחומרי גלם קצת פחות יקרים, אך יש להם עיצוב ייחודי או שהם השתמרו באופן אופטימלי – בהחלט יתכן שהערך שלהם יהיה לא מבוטל, ושווה בכל מקרה לקבל הערכת שווי והצעת מחיר לקנייה. מאחר והשימוש היום יומי שלכם באותם פמוטים הוא ככל הנראה מצומצם מאוד ואולי אפילו לא קיים – כדאי לשקול ולבדוק את האפשרות לקבל עליהם תמורה כספית נאה.

פמוטים עתיקים

ענתיק-תק – נותנים לכל ענתיקה ערך, ובמזומן

בענתיק-תק אנו עוסקים בהערכת שווי של עתיקות מסוגים שונים, ובקנייה שלהן במידה ומגיעים לסיכום הולם מול הבעלים. אם יש בידיכם פמוטים עתיקים, בין אם מדובר כלי כסף ובין אם מדובר בפמוטים מעוצבים וישנים שאתם לא יודעים מה הערך שלהם – כדאי לכם לפנות אלינו ולקבל הערכה מדויקת. אם תחליטו למכור לנו את הפמוטים, תוכלו לקבל את הכסף במזומן וכך להרוויח מחפצים שיתכן ולא היה להם שום ערך עבורכם. גם אם לא – תמיד טוב לדעת מה הערך של החפצים שאתם מחזיקים בבית או ביחידת אחסון. כך או אחרת, בענתיק-תק ניתן לכם תשובה עכשווית לשאלה על כל פמוט עתיק.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

פמוטים עתיקים
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים