054-3333044

אלעד

054-2333133

יצחק

יש לכם קמע עתיק ומחפשים מה לעשות איתו? הנה רעיון

תוכן עניינים

לכל אחד מאיתנו ישנה אמונה בחפץ כלשהו על כך שהוא מביא מזל. אצל חלקנו מדובר בשרשרת שניתנה לנו ע"י סבא או סבתא ואחרים תולים "חמסות" או את "ברכת הבית" בקיר הקרוב ביותר לדלת הכניסה. כל אלו הינם מה שנקרא- "קמעות" וניתן למצוא סוגים רבים שלהם לאורך ההיסטוריה. אם יש ברשותכם עתיקות חפץ שכזה ואתם כבר לא מעוניינים בו אבל בכל זאת רוצים להפיק ממנו רווחים, דעו לכם כי תוכלו למכור אותו לחברות אספנות תמורת מזומן. כל שמדובר על קמע עתיק יותר כך תקבלו תמורתו יותר, ובשורות הקרובות תבינו מהי הדרך לזהות כמה הוא שווה.

 

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים, ונחזור אליכם באופן מיידי!

קמע עתיק מול קמע ישן – חשיבות ההבדלים ביניהם

לפני שתתחילו לפנטז על הכספים הרבים שתרוויחו מהקמע שברשותכם, חשוב כי תבינו את ההבדלים שבין קמע עתיק לישן. קמעות עתיקים הם כאלה שגילם מעל ל-100 שנים ויש להם ערך היסטורי רב. אלו הקמעות שמרבית האספנים מחפשים, אך גם כאלה ישנים פחות יהיו שווים לכם כסף במקרים רבים. ובאילו סוגי פריטים מדובר? ובכן, ניתן למצוא קמעות עתיקים בכל התרבויות והעדות. אצל היהודים מקובל מאוד למצוא חמסות, מחרוזות, לוחות תפילה וחפצי יודאיקה שונים שנועדו כולם להגן על המשתמש מפני מחלה ולשמור על הילדים, לספק פרנסה טובה, פוריות וכו'. באיסלאם מקובל למצוא גם את קמעות החמסה ובנוסף את ה- "עין הכחולה" שמגינה על בעליה מפני עין רעה. גם בנצרות נושא הקמעות מאוד מפותח וכולל זנבות של בעלי חיים ומדליות שונות.

כיצד נקבע הערך של קמעות עתיקים?

כאמור, ככל שמדובר בפריט ישן יותר, כך ערכו עולה בהתאמה. כך גם לגבי תכשיטים כגון טבעות עתיקות, ועוד. מעבר לזאת, ישנם עוד מספר קריטריונים שעל פיהם נקבע הערך של קמעות עתיקים:

  • משמעות היסטורית – במידה וזכיתם לקבל לידיכם קמע בעל חשיבות היסטורית מוכחת, הרי שהוא יהיה בעל ערך כספי רב. לא אחת אספני עתיקות עוסקים בביצוע חקר מקיף אודות פריט מסויים וזאת במטרה להתחקות אחר ערכו ההיסטורי.
  • חומרים – אם יש ברשותכם קמע עתיק שמעבר להיותו פריט היסטורי הוא גם עשוי מחומרים יקרים (זהב, כסף) הרי שערכו יעלה בהתאם.
  • פריט נדיר – ישנם קמעות סטנדרטיים שכמעט בכל בית היו קיימים והם אינם נחשבים נדירים. במידה ומדובר בקמע נדיר ומיוחד במינו, הרי שערכו מזנק במאות אחוזים.
  • זהות האמן – מי ייצר את הקמע? האם זהו אמן ידוע? האם האמן חתם עליו? כל אלו ביחד ובנפרד קובעים את הערך. ככל שיש יותר מידע על הקמע כך ערכו עולה.

 

משום שרובנו אינם בקיאים בהיסטוריה של הקמעות, אנו נתונים למעשה להחלטה של האספן בקביעת המחיר עבור קמע עתיק. על כן חשוב כל כך להתקשר רק עם חברת אספנות מוכרת ובעלת מוניטין כמו ענתיק-תק, כזאת שפועלת בשקיפות והוגנות בתמחור הפריט ואף דואגת להגיע עד אליכם על מנת לבצע את הבדיקה ולהעניק את התמורה במזומן. פנו אלינו עוד היום!

 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם האפשרי

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר