מהי ההגדרה של ענתיקה וכיצד מוערך השווי שלה?

תוכן עניינים

בתחום האספנות מחפשים כל העת חפצים עתיקים שנחשבים לפריטי ענתיקה.  פריטים אלו שרדו את פגעי הזמן, יש מאחוריהם היסטוריה ארוכה ולעיתים אף סיפור מיוחד. למעשה, סביר להניח שגם ברשותכם קיים פריט כלשהו אשר עבר במשך כמה דורות במשפחה או שקניתם באחד משווקי הפשפשים מבלי להיות מודעים לערכו הרב. בשורות הקרובות תבינו כיצד מגדירים פריט כענתיקה וכיצד קובעים את ערכו. כך תדעו האם הפריט שברשותכם אכן שווה משהו מבחינה כספית והיסטורית.

 

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

פריט ענתיקה – ההגדרה

על מנת להגדיר פריט בתור ענתיקה חשוב לדעת במדוייק את תאריך הייצור שלו. הסיבה לכך היא שיש להבדיל בין פריטים ישנים בני כמה עשרות שנים, שאומנם גם הם יכולים להיות שווים סכום כסף לא מבוטל, לבין כאלה בני 100 שנים ויותר שמוגדרים כעתיקים ועל כן כפריטי ענתיקה. בנוסף, על הפריט להיות מקורי לגמרי, כך שאם בוצע בו שיחזור כלשהו, הדבר עשוי לגרום לו להיות חסר ערך בתור פריט עתיק או לחלופין, לפגוע בערכו. מבחינת סוג הפריטים, סוחרי ענתיקות יחפשו בדרך כלל שעונים (קיר, כיס, יד), כלי יודאיקה, תכשיטים (טבעות מיוחדות), ציורים, מדליות, מטבעות ואף פסלים. כך שאם קיבלתם פריט כלשהו בירושה מסבתא, אל תמהרו להיפטר ממנו.

כיצד יודעים כמה שווה ענתיקה?

על מנת לדעת כמה שווה ענתיקה, יש להתקשר עם חברה שמתמחה בסחר בעתיקות. שם יתייחסו לכמה היבטים בעת בדיקת הפריט:

  • סוג החומר – זהב וכסף הם החומרים היקרים ביותר, כאשר ככל שיש בפריט יותר זהב וכסף מבחינה משקלית, כך המחיר שיוצע יהיה גבוה בהתאם.
  • ערך היסטורי – פריטי ענתיקה בעלי ערך היסטורי רב מוערכים שונה מאשר ערכם בזהב או כסף בלבד. סוחר מקצועי ידע לזהות מאיזו תקופה הפריט שברשותכם והאם ישנו סיפור מיוחד מאחוריו שמעלה את ערכו. הוא אף ימצא בקשרים עם מוזיאונים שיוכלו לעזור לו בכך.
  • מצב הפריט – כאמור, פריטים מקוריים שלא בוצע בהם שינוי יהיו יקרים יותר. למעשה, פריטי ענתיקה שלא ניזוקו עשויים להיות שווים לכם הון.
  • זהות היוצר ופרטים נוספים – את גיל הפריט סוחר עתיקות יכול לזהות בקלות וזאת על ידי סגנון העיצוב, הטקסטורה וסוג הייצור. במקרים רבים תאריך הייצור מוטבע פיזית על גבי הפריטים, מה שמגדיל משמעותית את הערך, קל וחומר כאשר החותמת של היוצר קיימת ומדובר באומן ידוע.

 

הערכת ענתיקה – כך תעשו זאת בצורה נכונה

מאחר ואתם חסרי הידע להבין האם הפריטים שברשותכם הוא אכן ענתיקה – קמעות עתיקים, תכשיטים, שעוני קיר עתיקים, כלי כסף וזהב ועוד, ומהו ערכם האמיתי, חשוב מאוד כי תפנו אל סוחרים מקצועיים שניתן לסמוך על אמינותם. חברת ענתיק-תק היא בדיוק חברה שכזאת ודרכה תוכלו לקבל הערכת ענתיקה שכוללת את כל השיקולים הרלוונטיים. נציג החברה יגיע עד אליכם עם כל הציוד הנדרש לאפיון הפריט, יעניק לכם הצעת מחיר מדוייקת וישלם לכם את התמורה בו במקום במזומן. מוזמנים ליצור קשר לקבלת פרטים נוספים!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים