שמאי עתיקות – מקצוע מיוחד וחיוני

תוכן עניינים

שמאי עתיקות הוא מקצוע מיוחד במינו וגם חיוני, אשר הולך יד ביד עם עולם האספנות והמכירה של פריטים כאלה. מדובר במקצוע מורכב ומאתגר, אשר עשוי לפגוש אתכם בחיים גם אם אתם לא מקצוענים בתחום העתיקות או אספנים נלהבים. בואו נראה כיצד ומתי זה קורה:

שמאי עתיקות כמקצוע

את פרטי העתיקות שלכם תוכלו למכור לאיש מקצוע הנקרא שמאי עתיקות וככל שמדובר בפריטים מיוחדים ויקרים, כך תפקיד השמאי יהיה משמעותי יותר. יש חשיבות רבה למקצועיות של השמאי ולניסיונו, מאחר שמדובר בנושא מורכב מאוד ועשיר בפרטים. כמו כן, יש כמובן חשיבות רבה גם לאמינות וליושר שלו.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

שמאות היא מקצוע מורכב בפני עצמו, שבו יש הרבה מה ללמוד, יש הכשרות מסודרות ואפילו את איגוד השמאים בישראל. כך שלא כל מי שקצת "מבין בעתיקות", גם מתאים לספק שירותי שמאות בתחום זה.

מגוון התמחויות משנה

רובנו מכירים את שמאות הרכב והמקרקעין ואלה אכן דוגמאות בולטות. אך יש התמחויות שמאות רבות נוספות. למשל התחום המיוחד של מטבעות זהב, תחום התכשיטים או עולם היודאיקה. חלק מפריטים אלה עשויים להיות חדשים יחסית. מקובל לכנותם בשם "ענתיקות" או פריטי וינטג' וגילם הוא לרוב עד 100 שנה. אך אנו מדברים כרגע ספציפית על שמאות עתיקות וכאן מדובר על פריטים ישנים יותר. אגב, אלה לא פריטים מחפירות ארכאולוגיות (שאסור לבצע ללא רישיון מיוחד ואסור לסחור בפריטים שנחפשים במסגרתן).

שמאי עתיקות – מה זה אומר מבחינתכם?

אם אתם מעוניינים למכור פרטי עתיקות, שמאי עתיקות חיוני בכדי להעריך את ערכם.

עתיקות עשויות להיות ברשותכם בנסיבות משפחתיות כאוסף פריטים שאתם מעוניינים למכור לעסק אשר קונה ירושות ועזבונות. במקרים אחרים, ייתכן שיהיה רק פריט אחד שתרצו למכור. אך תמיד מגיעים לשאלת השאלות – כמה זה שווה? אז כיצד שמאי עתיקות מעריך את השווי? זו היא שאלה מורכבת, אשר המענה עליה כולל למשל את הנקודות הבאות:

  • איכות הפריט – פיסלון למשל, עשוי להיות ברמה אמנותית גבוהה או להפך.
  • מידת הביקוש – חפץ מסוים עשוי להיות מבוקש מאוד ולכן ערכו יעלה או מבוקש פחות. עצם העובדה שחפץ הוא ישן ואפילו מיוצר באופן איכותי, לא הופך אותו בהכרח למעניין.
  • נדיר או לא – המידה בה סוג העתיקות שבו מדובר מבוקש, מושפעת בין השאר ממידת הנדירות שלו. יש חפצים שיוצרו בעבר בכמויות גדולות יחסית וגם נשמרו היטב לאורך השנים, כך שיש רבים מהם בשוק. גם חפץ ספציפי עשוי להיות נדיר בגלל היבט מסוים. למשל, מאחר שהוא היה שייך לבעלים מפורסם (ובהנחה שיש לכך הוכחה ברורה).

הגיל אגב, הוא לא בהכרח פרמטר מרכזי בפני עצמו בהערכת שווי החפץ.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים