אספנות ענתיקות – הצצה לעולם קסום ומסתורי

תוכן עניינים

אספנות ענתיקות

אנשים רבים נוהגים לבנות לעצמם אוסף של פריטים שהם אוהבים במיוחד ושיש לו משמעות גדולה עבורם. זה יכול להיות אוסף של בולים, בובות, מטבעות ועוד. בין מגוון האוספים השכיחים ביותר יש אוסף אחד שתמיד מסקרן ושובה את העין והלב. ואנחנו מדברים על אוסף של פריטי ענתיקה. אספנות ענתיקות היא עניין שחברות רבות מתעסקות בו, בין אם לצרכי אוספים שהן רוצות להגדיל ובין אם לצרכי סחר והעברה למוזיאונים. יש ברשותכם פריט שאתם סבורים שהוא ענתיקה והייתם מעוניינים להתקשר עם חברה שכזאת? להלן מידע מועיל שיעזור לכם.

על אספנות ענתיקות ומהי בעצם ענתיקה

ההגדרה של ענתיקה היא פריט שגילו עולה על 100 שנים ושהינו מקורי לחלוטין. מגוון הפריטים יכול להיות אינסופי ולכלול ספרים, מפות, מכתבים היסטוריים, פריטי ריהוט, חפצי אומנות של אומנים מפורסמים (ציורים למשל), חפצי יודאיקה, כלי נגינה ששימשו בימים עברו ואפילו רכבי אספנות מהימים הראשונים של המצאת הרכב. בקיצור, כל פריט שהינו מספיק עתיק ומיושן, כשככל שהפריט יותר נדיר, כך ישנו סיכוי שאספני ענתיקות כמונו יחפשו אחריו ויציעו עבורו כסף רב במזומן.

אספנות ענתיקות – חשיבות התחום

ישנם פריטים רבים שמתגלגלים לאנשים שונים, למשל בירושה או פינוי דירה שקיבלו, ועלולים למצוא את עצמם בפח או סתם כך זרוקים בארון רק בשל אי הידיעה של הבעלים את הערך הכספי וההיסטורי שלהם. אספנות ענתיקות זהו תחום שבזכותו כל הפריטים הללו יגיעו למקום הראוי להם. או כחלק מאוסף שנמצא ברשותו של אדם שבאמת מוקיר אותם, או כחלק מעסקה שבסיומה הם יגיעו למוזיאונים וארגונים שיציגו אותם לציבור הרחב ויחזירו להם את יוקרתם.

אספנות למכירה – כך תרוויחו כסף מהענתיקה שזרוקה לכם בבית

אם אספנות ענתיקות זה לא משהו שמעניין אתכם במיוחד, אין סיבה שתחזיקו בבית פריט שמישהו אחר יוכל ליהנות ממנו. כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר איתנו, קוני עתיקות, קונה יודאיקה, כלי כסף וכדומה, אשר מחפשים פריטי אספנות למכירה ואנחנו כבר נדע להעריך את החפץ שנמצא ברשותכם.

כאמור, זה יכול להיות חפץ שקיבלתם בירושה, חפץ שמצאתם בעת פינוי של דירה מסויימת או סתם חפץ שעובר כבר שנים מדור לדור ונמצא על המדף מבלי שידעתם כי הוא שווה משהו. אוסף ענתיקות מקצועי ידע לזהות ישר אם מדובר בחפץ ישן או כזה שמוגדר ענתיקה, יהיה בקיא בהיסטוריה של סוג הפרט שמעניין אותו ואף ידע להעריך אותו בצורה כספית. כמה כסף תוכלו לקבל עבור הפריט שברשותכם? האמת היא שאין מחירון עבור ענתיקות, כך שהמון תלוי בסוג החומר ממנו הוא עשוי (זהב תמיד יעלה את ערך הפריט), גודלו וכמובן עד כמה הוא נדיר ומיוחד.

הדבר החשוב ביותר הוא להתקשר עם רוכשי עתיקות כמונו שפועלים בתחום שנים רבות ושהמוניטין שלהם הולך לפניהם. נגיע עד אליכם עם כל הציוד הדרוש להערכת הפריט ואף נעניק לכם את התמורה עבורו במזומן בו במקום. שתהיה לכם מכירה מוצלחת!

 

שאלות נפוצות – וגם תשובות!

מהי אספנות ענתיקות?

אספנות ענתיקות הינה למעשה תחום נפוץ מאוד בו חברות מתמחות או אנשים פרטיים מחפשים אחר פריטים מיוחדים שמוגדרים כענתיקה, כלומר, כאלה אשר גילם בן 100 שנים לפחות. פריטים אלו נחשבים לנדירים במיוחד ועל כן אספנים פרטיים וחברות אשר עוסקות בסחר בענתיקות, מחפשים אחריהם כל הזמן ומוכנים לשלם תמורתם סכומי כסף נאים.

אילו פריטי ענתיקה אספנים מחפשים?

תחום אספנות הענתיקות כולל פריטים רבים ומגוונים. בין הפריטים המבוקשים ביותר ניתן לציין תכשיטים ישנים (טבעות, שרשראות וכו') חפצי יודאיקה (חנוכיות, תפילין, חמסות וכו')   פריטי ריהוט, חפצי אומנות (ציורים ופסלים, למשל) ואפילו מטבעות ושטרות ישנים מהארץ ומהעולם.

כיצד נקבע הערך הכספי של פריטי ענתיקה?

הערך הכספי של פריטי ענתיקה נקבע על פי מספר פרמטרים, כגון גיל הפריט (ככל שהוא ישן ונדיר יותר, בדרך כלל הוא יהיה שווה יותר), סוג החומר ממנו הוא עשוי (זהב, כסף וכו') והאם ישנו סיפור מיוחד מאחוריו (למשל, היה שייך לדמות חשובה או יוצר בתקופה היסטורית מיוחדת). כל עוד תתקשרו עם חברה מקצועית ואמינה דוגמת ענתיק-תק, תוכלו להיות בטוחים כי הצעת המחיר שתקבלו אכן תשקף את הפרמטרים הללו בצורה מדוייקת וכי תקבלו מחיר הוגן תמורת הפריט העתיק שברצונכם למכור.

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים, ונחזור אליכם באופן מיידי!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר