אספנות ענתיקות – הצצה לעולם קסום ומסתורי

תוכן עניינים

אספנות ענתיקות

אנשים רבים נוהגים לבנות לעצמם אוסף של פריטים שהם אוהבים במיוחד ושיש לו משמעות גדולה עבורם. זה יכול להיות אוסף של בולים, בובות, מטבעות ועוד. בין מגוון האוספים השכיחים ביותר יש אוסף אחד שתמיד מסקרן ושובה את העין והלב. ואנחנו מדברים על אוסף של פריטי ענתיקה. אספנות ענתיקות היא עניין שחברות רבות מתעסקות בו, בין אם לצרכי אוספים שהן רוצות להגדיל ובין אם לצרכי סחר והעברה למוזיאונים. יש ברשותכם פריט שאתם סבורים שהוא ענתיקה והייתם מעוניינים להתקשר עם חברה שכזאת? להלן מידע מועיל שיעזור לכם.

על אספנות ענתיקות ומהי בעצם ענתיקה

ההגדרה של ענתיקה היא פריט שגילו עולה על 100 שנים ושהינו מקורי לחלוטין. מגוון הפריטים יכול להיות אינסופי ולכלול ספרים, מפות, מכתבים היסטוריים, פריטי ריהוט, חפצי אומנות של אומנים מפורסמים (ציורים למשל), חפצי יודאיקה, כלי נגינה ששימשו בימים עברו ואפילו רכבי אספנות מהימים הראשונים של המצאת הרכב. בקיצור, כל פריט שהינו מספיק עתיק ומיושן, כשככל שהפריט יותר נדיר, כך ישנו סיכוי שאספני ענתיקות כמונו יחפשו אחריו ויציעו עבורו כסף רב במזומן.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

הערכה– כך תעשו זאת בצורה נכונה

מאחר ואתם חסרי הידע להבין האם הפריטים שברשותכם הוא אכן ענתיקה – קמעות עתיקיםתכשיטים עתיקיםשעוני קיר עתיקים, כלי כסף וזהב ועוד, ומהו ערכם האמיתי, חשוב מאוד כי תפנו אל סוחרים מקצועיים שניתן לסמוך על אמינותם. חברת ענתיק-תק היא בדיוק חברה שכזאת ודרכה תוכלו לקבל הערכה שכוללת שיקולים רלוונטיים לקביעת הערכה. נציג החברה יגיע עד אליכם עם כל הציוד הנדרש לאפיון הפריט, יעניק לכם הצעת מחיר מדוייקת וישלם לכם את התמורה בו במקום במזומן. מוזמנים ליצור קשר לקבלת פרטים נוספים!

אספנות ענתיקות – חשיבות התחום

ישנם פריטים רבים שמתגלגלים לאנשים שונים, למשל בירושה או פינוי דירה שקיבלו, ועלולים למצוא את עצמם בפח או סתם כך זרוקים בארון רק בשל אי הידיעה של הבעלים את הערך הכספי וההיסטורי שלהם. אספנות ענתיקות זהו תחום שבזכותו כל הפריטים הללו יגיעו למקום הראוי להם. או כחלק מאוסף שנמצא ברשותו של אדם שבאמת מוקיר אותם, או כחלק מעסקה שבסיומה הם יגיעו למוזיאונים וארגונים שיציגו אותם לציבור הרחב ויחזירו להם את יוקרתם.

כיצד יודעים כמה שווה ענתיקה?

על מנת לדעת כמה שווה ענתיקה, יש להתקשר עם חברה שמתמחה בסחר בעתיקות. שם יתייחסו לכמה היבטים בעת בדיקת הפריט:

  • סוג החומר – זהב וכסף הם החומרים היקרים ביותר, כאשר ככל שיש בפריט יותר זהב וכסף מבחינה משקלית, כך המחיר שיוצע יהיה גבוה בהתאם.
  • ערך היסטורי – פריטים אלו בעלי ערך היסטורי רב מוערכים שונה מאשר ערכם בזהב או כסף בלבד. סוחר מקצועי ידע לזהות מאיזו תקופה הפריט שברשותכם והאם ישנו סיפור מיוחד מאחוריו שמעלה את ערכו. הוא אף ימצא בקשרים עם מוזיאונים שיוכלו לעזור לו בכך.
  • מצב הפריט – כאמור, פריטים מקוריים שלא בוצע בהם שינוי יהיו יקרים יותר. למעשה, ענתיקה שלא ניזוקה עשויה להיות שווה לכם הון.
  • זהות היוצר ופרטים נוספים – את גיל הפריט סוחר עתיקות יכול לזהות בקלות וזאת על ידי סגנון העיצוב, הטקסטורה וסוג הייצור. במקרים רבים תאריך הייצור מוטבע פיזית על גבי הפריטים, מה שמגדיל משמעותית את הערך, קל וחומר כאשר החותמת של היוצר קיימת ומדובר באומן ידוע.

אספנות למכירה – כך תרוויחו כסף מהענתיקה שזרוקה לכם בבית

אם אספנות ענתיקות זה לא משהו שמעניין אתכם במיוחד, אין סיבה שתחזיקו בבית פריט שמישהו אחר יוכל ליהנות ממנו. כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר איתנו, קונה יודאיקה, כלי כסף וכדומה, אשר מחפשים פריטי אספנות למכירה ואנחנו כבר נדע להעריך את החפץ שנמצא ברשותכם.

כאמור, זה יכול להיות חפץ שקיבלתם בירושה, חפץ שמצאתם בעת פינוי של דירה מסויימת או סתם חפץ שעובר כבר שנים מדור לדור ונמצא על המדף מבלי שידעתם כי הוא שווה משהו. אוסף ענתיקות מקצועי ידע לזהות ישר אם מדובר בחפץ ישן או כזה שמוגדר ענתיקה, יהיה בקיא בהיסטוריה של סוג הפרט שמעניין אותו ואף ידע להעריך אותו בצורה כספית. כמה כסף תוכלו לקבל עבור הפריט שברשותכם? האמת היא שאין מחירון עבור ענתיקות, כך שהמון תלוי בסוג החומר ממנו הוא עשוי (זהב תמיד יעלה את ערך הפריט), גודלו וכמובן עד כמה הוא נדיר ומיוחד.

הדבר החשוב ביותר הוא להתקשר עם רוכשי עתיקות כמונו שפועלים בתחום שנים רבות ושהמוניטין שלהם הולך לפניהם. נגיע עד אליכם עם כל הציוד הדרוש להערכת הפריט ואף נעניק לכם את התמורה עבורו במזומן בו במקום. שתהיה לכם מכירה מוצלחת!

 

שאלות נפוצות בנושא ענתיקות

תחום אספנות הענתיקות כולל פריטים רבים ומגוונים. בין הפריטים המבוקשים ביותר ניתן לציין תכשיטים ישנים (טבעות, שרשראות וכו') חפצי יודאיקה (חנוכיה עתיקה, תפילין, חמסות וכו')   פריטי ריהוט, חפצי אומנות (ציורים ופסלים, למשל) ואפילו מטבעות ושטרות ישנים מהארץ ומהעולם.
אספנות ענתיקות הינה למעשה תחום נפוץ מאוד בו חברות מתמחות או אנשים פרטיים מחפשים אחר פריטים מיוחדים שמוגדרים כענתיקה, כלומר, כאלה אשר גילם בן 100 שנים לפחות. פריטים אלו נחשבים לנדירים במיוחד ועל כן אספנים פרטיים וחברות אשר עוסקות בסחר בענתיקות, מחפשים אחריהם כל הזמן ומוכנים לשלם תמורתם סכומי כסף נאים.
הערך הכספי של פריטי ענתיקה נקבע על פי מספר פרמטרים, כגון גיל הפריט (ככל שהוא ישן ונדיר יותר, בדרך כלל הוא יהיה שווה יותר), סוג החומר ממנו הוא עשוי (זהב, כסף וכו') והאם ישנו סיפור מיוחד מאחוריו (למשל, היה שייך לדמות חשובה או יוצר בתקופה היסטורית מיוחדת). כל עוד תתקשרו עם חברה מקצועית ואמינה התחום קונה עתיקות כדוגמת ענתיק-תק, תוכלו להיות בטוחים כי הצעת המחיר שתקבלו אכן תשקף את הפרמטרים הללו בצורה מדוייקת וכי תקבלו מחיר הוגן תמורת הפריט העתיק שברצונכם למכור.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים