איך לזהות עתיקות אמיתיות? טיפים מהמומחים של ענתיקתק

תוכן עניינים

עולם העתיקות והאספנות מרתק ומסקרן רבים, אך לצד ההתלהבות וההנאה שבאיסוף פריטים מיוחדים מהעבר, מתלווה לא פעם גם חשש: איך אפשר לדעת בוודאות שהחפץ שרכשנו הוא אכן עתיק ואותנטי? איך נבדיל בין מציאה נדירה לבין חיקוי מודרני? כמו בכל תחום הכרוך בערך כספי גבוה, גם בשוק העתיקות יש מקום לזיופים ולהונאות. אבל אל דאגה – בעזרת ההמלצות הבאות מצוות המומחים של ענתיקתק, תוכלו לצייד את עצמכם בידע ובכלים שיסייעו לכם לזהות עתיקות אמיתיות ולרכוש בביטחון.

מחקר והיכרות

מחקר והיכרות עם החומרים והטכניקות של התקופה הרלוונטית הצעד הראשון בדרך לרכישה מושכלת של עתיקות הוא להכיר לעומק את המאפיינים של פריטים מהתקופה והסגנון שמעניינים אתכם. לדוגמה, אם התמקדתם באספנות כלי כסף מאירופה של המאה ה-19, למדו על סימני ההיכר של כלי כסף מתקופה זו, כמו סוגי העיטורים, החותמות, שיטות הייצור ועוד. ככל שתצברו יותר ידע על המאפיינים האותנטיים, כך יקל עליכם יותר לזהות אי-התאמות או סימני זיוף בפריטים שאתם בוחנים. כך גם תוכלו למצוא קונה כלי כסף שיעריך את השויי כמו שצריך

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

בחינה קפדנית

בחינה פיזית קפדנית של הפריט כשאתם מחזיקים בידיכם חפץ עתיק פוטנציאלי, קחו את הזמן לבחון אותו ביסודיות. שימו לב לפרטים הקטנים, כמו מרקם ואיכות החומרים, סימני בלאי, חותמות ותוויות. האם הם מתיישבים עם הגיל והמוצא המיוחסים לפריט? האם ניכרים סימני שחיקה והזדקנות טבעיים, או שמא המראה מלאכותי מדי? פגמים קלים, חוסר אחידות ואי-סימטריה עשויים דווקא להעיד על מקוריות. זכרו שעתיקות אמיתיות נוצרו בעבודת יד ועברו במהלך השנים שימוש ונזקי זמן.

בדיקת יחוס

בדיקת פרובננס (Provenance), או "יחוס" הפריט פרובננס הוא המונח המקצועי לתיעוד המוצא וההיסטוריה של יצירת אמנות או חפץ אספנות. אם בעל הפריט יכול להציג בפניכם מסמכים כמו חשבוניות, הערכות מומחה, קטלוגים של תערוכות, אזכורי הפריט בספרות מומחים וכו' – סימן שמדובר בפריט בעל רקורד מוכח. כמובן, לא תמיד יש תיעוד מסודר, במיוחד לגבי עתיקות, אך פרובננס מהימן בהחלט מחזק את הביטחון במקוריות.

בדיקה עם מומחים

הסתייעות במומחים ובבתי מכירות מוכרים כשמדובר בעסקאות בסכומים גבוהים או בפריטים נדירים, כדאי לפנות לחוות דעת מגורמים מקצועיים בתחום. בתי מכירות פומביים מוכרים למשל, מעסיקים אמנים להערכת החפצים שהם מציעים למכירה. גם חוות דעת כתובה של מומחה עצמאי יכולה לספק הגנה מפני רכישה שגויה. בענתיקתק אנו נעזרים במעריכים המנוסים והמיומנים ביותר כדי להבטיח את איכות ואמינות הפריטים שלנו.

היכרות עם השוק

היכרות עם השוק וגורמים מורשים ככל שתכירו יותר את השוק של העתיקות שאתם אוספים, כך תוכלו להימנע ביתר קלות מעסקאות מפוקפקות. למדו מיהם הסוחרים הותיקים והמוערכים בתחום, המתמחים בסוג הפריטים הרצוי. רכישה מגורמים מוכרים ובעלי מוניטין, כמו חברת ענתיקתק, מקטינה משמעותית את הסיכון שתיתקלו בחיקויים.

לסיכום

רכישת עתיקות למכירה מחייבת שילוב של ידע, ניסיון, ריסון והיוועצות במומחים. בענתיקתק, הצוות המקצועי והמנוסה שלנו מחויב לספק ללקוחותינו את ההכוונה והבטחון המרביים בתהליך הרכישה והמכירה. המוניטין וההגינות עומדים בראש סדר העדיפויות שלנו, ואנו נשמח ללוות אתכם ולסייע בכל שלב במסע האספנות המופלא שלכם אל העבר. בין אם אתם אספנים מנוסים או רק מתחילים את דרככם בתחום, אצלנו תוכלו למצוא עתיקות מקוריות ומרתקות שיעשירו את האוסף הפרטי שלכם ויספרו את הסיפורים יוצאי הדופן של ההיסטוריה האנושית.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים