חנוכיה ישנה כפריט אספנות מבוקש

תוכן עניינים

חנוכיה ישנה היא פריט מיוחד, אשר מוכר לישראלים רבים מהבית. אך מה שעבור רובנו הוא חפץ של דת ומסורת, אשר מתקשר כמובן לחגים, עבור אחרים עשוי להיות פריט אספנות מבוקש. זה אומר, שייתכן שהחנוכיה שברשותכם ואתם חושבים למכור או לזרוק, היא למעשה חפץ בעל ערך ואולי אפילו ערך רב. וכמובן, ייתכן שתרצו לרכוש בעצמכם חנוכיה ישנה. מה מיוחד בכך?

פריט נפוץ, בואריאציות רבות

מקצוען ישראלי או יהודי ברחבי העולם אשר קונה עתיקות, מקבל לא פעם פניות בנושא חנוכיות ישנות. וזה לא מפתיע. משפחות יהודיות כיום וגם לאורך ההיסטוריה, השתמשו בחנוכיות מסוגים שונים בחג החנוכה. למרות ההבדלים הרבים בין קהילות יהודיות ברחבי העולם ובזרמים יהודיים למיניהם, מדובר כמובן בחג שמקובל על כולם. גם מי שמגדירים עצמם כיום כשומרי מסורת ואפילו כחילונים משתמשים בחנוכיות. כתוצאה מכך, ומאחר שחנוכיות הן גם בעלות ערך אסתטי, יש עושר רב של חפצים מסוג זה ברחבי העולם. אך יש את החנוכיות היותר רגילות ויש חנוכיות שמעניינות יותר את האספנים. גם ערכן גבוה יותר, בהתאם.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

אז כמה שווה חנוכיה ישנה?

יש סיבות רבות לכך, שחנוכיה תיחשב כיקרת ערך בעיני אדם כזה או אחר. זהו עניין סובייקטיבי של העדפות אישיות. למשל טעם אמנותי או ערך סנטימנטלי לגבי חנוכיה ישנה ממדינת המוצא של אותו אדם. אך ישנם גם היבטים יותר אוביקטיביים ומדידים לגבי הערכת שווי חנוכיה, כגון החומרים שמהם היא עשויה. בדומה למצב לגבי מטבעות זהב, גם חנוכיות מחומרים יקרים ויוקרתיים למיניהם, יקבלו הערכת שווי שמתחילה משווי אותם חומרים.

מה הופך חנוכיה ישנה לאטרקטיבית?

מי שבוחנים חנוכיה לרכישה, ישימו לב בין השאר לנקודות הבאות:

  • מצב החנוכיה – אם תשקלו לפנות עם חנוכיה ישנה אל מומחה אשר קונה ירושות ועזבונות, החנוכיה שלכם תצטרך להיות קודם כל במצב סביר. מאחר שאלה חפצים שרוב הזמן מאוחסנים ולא נמצאים בשימוש, רבים מהם נשמרים במצב מצוין לאורך שנים רבות. תורמת לכך גם בניית חנוכיות רבות מחומרים חזקים ועמידים, כגון מתכת.
  • גודל ומראה כללי – יש חנוכיות גדולות מאוד, בעוד שרוב החנוכיות קטנות יחסית. עוד הבדל ויזואלי שבולט מייד הוא מספר הקנים. אך וודאי הייתם רוצים כאספנים את אותן חנוכיות, שיש להן מראה מיוחד. אלא אם זו חנוכיה רגילה יחסית, אך כזו שיש לה ערך מוסף אחר ומשמעותי.
  • העיצוב – ישנו עיצוב קלאסי של מנורה עם קנים מעוגלים, אך זהו לא העיצוב היחיד. למעשה, זו היא נקודת מפתח – חנוכיה עם מראה מיוחד, עשויה להיות יותר יוצאת דופן ואטרקטיבית לאספנים.
  • הרקע ההיסטורי – לכל חנוכיה יש "סיפור" משלה, שלא תמיד המוכרים יודעים לספר. אך פעמים רבות הם יודעים לפחות את חלקו. מעריך מיומן של שווי חפצים כאלה, ידע לעתים קרובות להוסיף מידע נוסף תודות לידע המקצועי ולניסיונו.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים