כך תזהו ציורים ישנים ועתיקים ותדעו להעריך את שוויים

תוכן עניינים

מאז שלמד האדם לאחוז בפחם וליצור צבעים ופיגמנטים, הוא לא הפסיק לכתוב ובעיקר לצייר. הציורים של האדם מתועדים משחר ההיסטוריה ומה שהתחיל בקירות מערות האדם הקדמון, הלך והתקדם לכדי יצירות אומנות של ממש שאספנים לא מפסיקים לחפש. במילים אחרות– ציורים עתיקים יכולים להיות שווים הרבה מאוד כסף, כך שאם התמזל מזלכם לקבל ציור עתיק ומיוחד ואינכם מעוניינים בו מכל סיבה שהיא, תוכלו למכור להם אותו ולהרוויח סכום כספי נאה. כיצד תדעו אם הציור שברשותכם הוא אכן עתיק וכמה שווה ערכו, ובכלל – כיצד תדעו שיש בידיכם ענתיקה? מיד תבינו.

כיצד מזהים ציורים שמוגדר עתיקים?

בתחום האספנות והעתיקות, חפצים שהינם בני 100 שנים ומעלה נחשבים לעתיקים. הפריטים המבוקשים ביותר בקרב אספן עתיקות הם שעונים, תכשיטים, כלי יודאיקה, פסלים, מדליות וכמובן, ציורים. כשמדברים על ציורים עתיקים, ההגדרה של מספר השנים אפילו יותר מחמירה ועומדת על כ- 150 שנה לפחות, שכן מאמצע המאה ה- 19 ואחורנית הטכניקות היו פורצות דרך ושם נכחו האומנים הגדולים ביותר. יחד עם זאת, גם אם ברשותכם ציור שאינו נחשב עתיק אלא פשוט ישן ובן כמה עשורים, הוא עדיין יכול להיות שווה כסף רב עבורכם. הדבר תלוי במספר קריטריונים כמו עד כמה הוא נדיר, מצב הציור, הטכניקה שבה ציירו אותו וכמובן מי צייר אותו בדיוק.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

 ציור ישן או עתיק – כך יקבע ערכו

בין אם יש בידכם ציור ישן ובין אם עתיק, הדבר שקובע בצורה הכי משמעותית את ערך הציור הוא זהות האומן שיצר אותו. ב- 99% מהמקרים האמן חתום על היצירה ולעיתים אף מוסיף מספר סידורי כאשר הוא יצר מספר ציורים זהים או בעלי קווי דמיון קרובים. כאשר האמן שיצר את הציור הינו מוכר, מבוקש ויצירותיו נמכרות במכירות פומביות בכל רחבי הארץ והעולם, הרי שהוא קרוי "אמן סחיר" וקל מאוד להעריך את יצירותיו בהתאם למכירות קודמות. יחד עם זאת, במקרים בהם מדובר באמן עלום שם או כאשר הציור אינו כולל חתימה, אין הדבר אומר כי הוא לא שווה הרבה מאוד כסף. ישנם ציורים עתיקים שצויירו על ידי אמנים צעירים שפרצו דרך מבחינת טכניקה אך בכל זאת לא התגלו, וישנם גם כאלה שצויירו על ידי אמנים לא מוכרים שהם בני טיפוח של אמנים ידועים יותר. חדות עין וידע בתחום אספנות הציורים, הם הדרך לדעת להעריך כספית גם את הציורים הללו.

ציורים עתיקים למכירה – למי כדאי למכור?

כאמור, סוחרי עתיקות רבים מחפשים כל העת ציורים עתיקים למכירה כמו גם תכשיטים עתיקים ומוכנים לשלם סכומים נאים עבורם. יחד עם זאת, חשוב לשים לב עם מי בדיוק מתקשרים, על מנת לקבל את התמורה המלאה לציור שברשותכם. חברת ענתיק-תק היא דוגמא לחברה אמינה ששמה הולך לפניה. אם יש ברשותכם ציורים עתיקים כל שעליכם לעשות זה ליצור קשר עם נציגי החברה והם כבר יגיעו עד אליכם, יבצעו אפיון מדוקדק של הציור ויעניקו לכם הצעת מחיר מסודרת ואת התשלום במזומן. לפרטים נוספים צרו קשר בטלפון או דף יצירת הקשר שבאתר ונשמח לענות לכם על כל שאלה.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים