פסלים עתיקים – כל מה שחשוב לדעת על מכירה לאספנים

תוכן עניינים

פריטים עתיקים וישנים, או בשמם האחר – "ענתיקות", גורמים לעניין רב אצל אספנים מקצועיים. אותם אנשים תרים אחר פריטים מעניינים כגון תכשיטים, תמונות, חפצי יודאיקה ופרטי אומנות, שומרים אותם לעצמם או מוכרים אותם למוזיאונים בארץ ובעולם. פסלים עתיקים מעניינים את האספנים יותר מכל שכן מדובר בפרטי אומנות נדירים שערכם ההיסטורי רב. גם הערך הכספי שלהם גבוה כך שאם ברשותכם פסל שכזה תוכלו להרוויח ממנו לא מעט. להלן מידע מועיל שיעזור לכם בביצוע העסקה.

 

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

פסלים עתיקים – כיצד מזהים פסל עתיק?

כמו ציור או קמע עתיק, לא כל פסל שנמצא ברשותכם אכן נחשב לעתיק, וההגדרה ניתנת רק לפסל שגילו מעל ל-100 שנים כך שיש לו ערך היסטורי כלשהו. פסלים עתיקים יהיו עשויים מחומרים מאוד חזקים שמאפשרים להם להשתמר לאורך מאות ואלפי שנים, דוגמת שיש, ברונזה, ברזל ועוד. מקורם של הפסלים העתיקים הינו בקישוטים שעוברים מדור לדור בתוך המשפחה או כאשר רוכשים אותם בשווקי עתיקות דרך סוחרים שונים. לעיתים, אותם הסוחרים כלל אינם מודעים לכך שיש ברשותם פסל עתיק נדיר והם מוכרים אותו בזול לעוברים והשבים. יש ברשותכם פסל שלדעתכם עונה על הקריטריונים שלעיל? פנו אל רוכש עתיקות למכירה בענתיק-תק וודאו את העניין.

פסלים ישנים למכירה – כיצד נקבע המחיר?

אספנים אשר מחפשים פסלים ישנים למכירה, יקבעו את הערך שלו על פי מספר קריטריונים:

  • גיל הפסל – ככל שהפסל ישן ועתיק יותר כך ערכו יהיה רב יותר. במרבית המקרים בעלי הפסלים כלל לא יודעים להגיד מה גילו של הפסל ואספן מקצועי ידע לתת הערכה נכונה של ערכו.
  • האומן היוצר – ישנם פסלים עתיקים שהוכנו ע"י אומנים עלומי שם ואילו אחרים ע"י אומנים ידועים בתחומם, מה שיהפוך את הפסל ליקר יותר.
  • ערך היסטורי – פסלים יכולים להיות קשורים למאורעות היסטוריים חשובים או לשפוך אור על החיים של התושבים בתקופות שונות במהלך הזמן. ערך היסטורי רב יותר מעלה את ערך הפסל בצורה משמעותית.

 

בנוסף, פסלים שנמצאים במצב פיזי טוב יהיו שווים יותר מאשר פסלים שניזוקו משמעותית לאורך הזמן, כך לגבי ענתיקות רבות אחרות, כמובן.

 

תהליך המכירה של פסלים עתיקים

אספן מקצועי ידאג להגיע עד אליכם ויתמחר את הפסל מולכם בשקיפות מלאה, תוך מתן הסברים מלאים על פי הקריטריונים שצויינו לעיל. בשיחת הטלפון הראשונית תישאלו מספר שאלות לגבי הפסל שברשותכם ויתכן ותידרשו לשלוח תמונה על מנת שהאספן יוכל לומר לכם האם בכלל יש טעם בהגעה עד אליכם. במקרים מסויימים האספן יצטרך זמן נוסף על מנת לבצע חקר לגבי הפסל על ידי שיחות עם מומחים, בעלי מוזיאונים וכו', אך ברוב המקרים התמורה עבור פסלים ישנים ניתנת בו במקום.

 

פסלי ברונזה עתיקים – הפנינה של אספני העתיקות

כאמור, קיים מגוון רחב ביותר של פסלים עתיקים בהתאם לתקופות השונות והחומרים המרכיבים אותם. יחד עם זאת, ניתן לומר כי אחד מסוגי הפסלים שמעניינים יותר מכל את אספני העתיקות הוא כאלו שעשויים מברונזה. מדובר בסגסוגת מתכות על בסיס נחושת בעלת תכונות יוצאות דופן בכל מה שקשור להכנת פסלים – עמידות ארוכת טווח, יכולות ניקוי פשוטות וגמישות עיצובית בעבודה עימה. פסלי ברונזה עתיקים משתמרים יפה לאורך השנים, לחלקם יש ערך היסטורי רב וזו הסיבה לכך שהם שווים הרבה מאוד כסף עבורכם במכירה לגורם הנכון שיעריך אותם. צרו קשר עם הצוות של ענתיק-תק עוד היום! שימו לב, אנו קונים גם תכשיטים עתיקים.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים