אספן אומנות – תחביב ייחודי והמקצוענים שמסייעים בכך

תוכן עניינים

אספנות היא תחביב אנושי עתיק יומין, אך ניתן לומר שלהיות אספן אומנות, זה בין התחביבים היותר מיוחדים. לפניכם הצצה קצרה לעולם מיוחד זה וגם לכמה אנשי מקצוע שמסייעים לו לפעול:

עולם רחב של אפשרויות

כשם שעולם האומנות רחב, כך בהתאם, רחב גם עולם האספנות של פריטים כאלה. הפריטים שנאספים עשויים להיות ציורים, פסלים, יודאיקה או כל סוג פריט אומנות אחר. אוסף אומנות עשוי לכלול אומנות ישנה או חדשה ולהיות בעצמו אוסף גלוי לציבור או פרטי לגמרי. האוסף מושפע כמובן רבות מהתקציב שעומד לרשות האספן – זה לא בהכרח תחביב זול. אם כי אספן אומנות עשוי עקרונית לאסוף גם פריטים מסוגים זולים. כמו כן, האוסף והאספן מושפעים למעשה גם מהגיל, מאחר שאספנות לוקחת זמן. לכן אוסף טוב נוצר בהדרגה.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

אספן אומנות והגורמים הרבים שמשפיעים

ברקע של עולם אספנות האומנות, ישנם גורמים רבים שתורמים לתמונה הדינאמית והמעניינת שלו, כגון

  • נסיעות והגירה – אספנים מתמקדים באופן טבעי, קודם כל באומנות שהם רואים בקרבתם. כזו שזמינה יותר לבחינה מקרוב בגלריות, להזמנה מהאמנים עצמם וכדומה. אך כמו כולנו, גם אספן אומנות עשוי לטייל בעולם. למעשה, מי שיש לו כסף לאוסף אומנות רציני, הוא גם לעתים קרובות מי שיכול להרשות לעצמו יותר לטייל. נסיעות אלה מספקות הזמנות נוספת, להשגת אומנות מרחבי העולם.
  • התיישנות שמשפיע על היצירות עצמן – יצירות אומנות עשויות להיות עמידות מאוד, בהתאם לחומרים שמהם הן מיוצרות, כמו מתכות מסוימות. אך במקרים רבים אם לא ברובם, הן בהחלט עוברות תהליך משמעותי של התיישנות. ההתיישנות עשויה להשפיע על מצבן הפיזי, אך גם להתבטא בהשפעה על ערכן הכספי.
  • השינוי המתמיד באוסף – אספנים לא רק רוכשים אומנות, אלא גם מוכרים אותה מדי פעם. למשל בעקבות שינוי בטעם, רצון להתמקד רק בכיוון מסוים או אפילו משבר כספי.
  • ירושות ועזבונות – בסופו של דבר האספן הולך לעולמו, אך האוסף נשאר. מה עושים איתו? הוא מועבר הלאה במסגרת צוואה אם יש כזו וירושה אם ישנם יורשים. בכל מקרה, ישנו עיזבון של האספן, אשר יגיע בהמשך לידיים אחרות.

המקצוענים שלצד כל אספן אומנות

אמנים, גלריות אומנות, מי שעוסקים בעתיקות למיניהן ועוד – יש כמה סוגים של בעלי מקצוע, שאספני אומנות נמצאים איתם באינטראקציה כזו או אחרת. מתוכם, בולט במיוחד תפקיד שמאי האומנות. זאת, לאור המחיר הגבוה שיש במקרים רבים ליצירות ובוודאי כאשר מדובר על עלויות של אוסף שלם. אספנים בכל מקרה עוסקים במידה כזו או אחרת בלימוד. לימוד של היסטוריית האומנות שבה מתמקדים, של האמנים הידועים מהעבר, של האמנים שבולטים כיום וכמובן גם של אמנים חדשים ומעניינים. אך המומחיות שלהם לא מגיעה לרמה של שמאי אומנות מקצועיים. השמאים כידוע, גם מתמחים באופן מיוחד בהיבט הכספי – כמה היצירה שווה? מה סדר הגודל? לכן, כל אספן אומנות רציני נמצא בשלב כזה או אחר באינטראקציה עם שמאי אומנות מקצועיים.

ההתמחות המיוחדת

היבט מיוחד ומעניין של אספנות, בין אם זה אספנות של אומנות או בתחום אחר, הוא בהתמקדות המיוחדת. אספן אומנות יתמקד בדרך כלל בסוג אומנות אחד או בהיבט מסוים של אומנות, כגון אומנות יהודית או אומנות מתקופה מסוימת. זו היא לא בהכרח החלטה מסודרת או כזו שמתקבלת כבר מההתחלה. האספן עשוי להתחיל את האוסף מכמה פריטים שפשוט מוצאים חן בעיניו. בהמשך ככל שהוא מתעמק בתחום, טעמו עשוי להשתנות, כמו גם הידע שלו בתחום. כתוצאה מכך, מתחילה לעתים התמקדות הדרגתית בכיוון אחד או בכמה כיווני אספנות מיוחדים של אומנות.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים