יש לכם ציורים עתיקים או ישנים? יכול להיות שיש להם שוק

אחד התחומים היותר תוססים מבחינת חובבי אומנות ואספנים רציניים, הוא כל נושא הסחר בציורים עתיקים. אנשים שכאלה מחפשים כל העת ציורים עתיקים שיוכלו לרכוש (לשם הצגה במוזיאונים, הגדלת האוסף הפרטי וכו'), ומוכנים לשלם כספים רבים תמורתם.  מה זה אומר מבחינתכם? שאם יש ברשותכם ציור עתיק שלא באמת חשוב לכם (קיבלתם כמתנה או בירושה, מצאתם בעת פינוי דירות הורים או הסבא והסבתא), תוכלו להזמין חברה או אדם שמחפשים אחר פריטים שכאלה, לקבל מהם הצעת מחיר הוגנת בהתאם לשווי הציור, ולזכות בתשלום הולם. להלן כל המידע על השירות הנהדר הזה.

 

קניית ציורים עתיקים לעומת ישנים

כשמדברים על ציורים עתיקים מתכוונים למעשה לציורים שציורו עד שנת 1850, השנה שנחשבת לנקודת ההתחלה של הציור המודרני ולשנה שבה נכנסה לחיינו טכנולוגיית הצילום. ציורים אלה מגוונים ביותר ויכולים לכלול דיוקנים של פרסונות חשובות (גנרלים, פוליטיקאים, רופאים), מאורעות גדולים מאותן השנים (מלחמות וקרבות) ואף ציורים אבסטרקטיים. חלק מהציורים העתיקים המבוקשים ביותר הם כאלה שצוירו ע"י פורצי דרך בתחומם, אומנים שהמציאו ז'אנרים וטכניקות שמשמשים אומנים עד ימינו. מלבד קניית ציורים עתיקים, חברות, חובבי ואספני אומנות מתעניינים גם בציורים ישנים שצוירו אחרי שנת 1850, מהסיבה שאף הם יכולים להיות שווים כסף רב, במידה וייחשבו עלי ידי הקונים לבעלי ערך היסטורי, תרבותי או כלכלי מסויים. ציורים אלו נחשבים ליותר מודרניים, האומנים שיצרו אותם יותר מוכרים, מה שגורם גם להם ליצור זירת סחר פעילה במיוחד.

 

קניית ציורים ישנים ועתיקים – תהליך הערכת השווי של הציור

ראשית כל, חשוב לדעת כי כל ציור ישן או עתיק הוא בעל ערך מסויים, ושככל שמדובר בציור עתיק יותר, כך ערכו הכספי יעלה. כך שבהחלט יתכן שאם קיבלתם לידיכם ציור כלשהו, הוא עשוי להוות לכם הכנסה חד פעמית לא רעה בכלל. כל שיש לעשות הוא כאמור להזמין חברה או אדם אשר קניית ציורים ישנים ועתיקים היא תחום ההתמחות שלו, כמו קונה יודאיקה, פסלים, תכשיטי זהב, ועוד. מי שמתעסק בתחום זה בקיא בכל האומנים,  התקופות והז'אנרים, מה שמאפשר לו להעריך את שווי הציור ולתת הצעת מחיר הוגנת. ישנם מספר גורמים שמשפיעים על גובה הצעת המחיר שתינתן עבור ציור מסויים. הגורם המשמעותי הראשון הוא זהות הצייר.

הציורים יכולים להיות מדהימים ביופיים אך במידה והם צוירו ע"י אומנים שאינם מוכרים דיו (ועל כן הציורים שלהם כמעט ואינם נמכרים), הרי שהצעת המחיר תינתן בהתאם ותהיה נמוכה יחסית. אלא שכאשר מדובר באומנים סחירים (שהציורים שלהם אהובים ופופולאריים במיוחד), קל יותר לרוכש לבדוק את מגמת המחירים של ציוריהם (באתרי מכירות פומביות למשל) והמחירים יכולים להגיע לסכומים גבוהים מאוד. כמה גבוהים? האמת היא שאין גבול למחיר.

כיצד נקבע המחיר?

גורמים נוספים שקובעים את התמחור של ציורים עתיקים וישנים הם סוג הצביעה, המדיום (החומר עליו נמשחו הצבעים), גודל התמונה ומה היא בדיוק מציגה. כשמדובר בציור עתיק ונדיר במיוחד, לעיתים רבות צריך נותן השירות גם לאמת התמונה מול מוזיאונים, ארכיונים ומומחים בתחום מהארץ ומהעולם ורק לאחר קבלת אישור, יוכל לתת לכם הצעת מחיר מדוייקת שכוללת גם עמידה על מצבו הפיזי של הפריט. בכל מקרה, חברה או אדם רציני בתחום יעניקו לכם את התמורה על הציור במזומן בו במקום, או לפחות יוכלו לומר לכם מה בדיוק יש לכם בידיים, או יותר נכון, תלוי על הקיר. ישנן חברות שאף ישמחו לרכוש מכם פריטים עתיקים נוספים, כמו פריטי יודאיקה, קונה כלי כסף וזהב ועוד.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם האפשרי

שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פופולרי באתר