יש לכם ציורים עתיקים או ישנים? יכול להיות שיש להם שוק

תוכן עניינים

אחד התחומים היותר תוססים מבחינת חובבי אומנות ואספנים רציניים, הוא כל נושא הסחר בציורים עתיקים. אנשים שכאלה מחפשים כל העת ציורים עתיקים שיוכלו לרכוש (לשם הצגה במוזיאונים, הגדלת האוסף הפרטי וכו'), ומוכנים לשלם כספים רבים תמורתם. מה זה אומר מבחינתכם? שאם יש ברשותכם ציור עתיק שלא באמת חשוב לכם (קיבלתם כמתנה או בירושה, מצאתם בעת פינוי דירות הורים או הסבא והסבתא), תוכלו להזמין חברה או אדם שמחפשים אחר פריטים שכאלה, לקבל מהם הצעת מחיר הוגנת בהתאם לשווי הציור, ולזכות בתשלום הולם. להלן כל המידע על השירות הנהדר הזה.

קניית ציורים עתיקים לעומת ישנים

כשמדברים על ציורים עתיקים מתכוונים למעשה לציורים שציורו עד שנת 1850, השנה שנחשבת לנקודת ההתחלה של הציור המודרני ולשנה שבה נכנסה לחיינו טכנולוגיית הצילום. ציורים אלה מגוונים ביותר ויכולים לכלול דיוקנים של פרסונות חשובות (גנרלים, פוליטיקאים, רופאים), מאורעות גדולים מאותן השנים (מלחמות וקרבות) ואף ציורים אבסטרקטיים. חלק מהציורים העתיקים המבוקשים ביותר הם כאלה שצוירו ע"י פורצי דרך בתחומם, אומנים שהמציאו ז'אנרים וטכניקות שמשמשים אומנים עד ימינו. מלבד קניית ציורים עתיקים, חברות, חובבי ואספני אומנות מתעניינים גם בציורים ישנים שצוירו אחרי שנת 1850, מהסיבה שאף הם יכולים להיות שווים כסף רב, במידה וייחשבו עלי ידי הקונים לבעלי ערך היסטורי, תרבותי או כלכלי מסויים. ציורים אלו נחשבים ליותר מודרניים, האומנים שיצרו אותם יותר מוכרים, מה שגורם גם להם ליצור זירת סחר פעילה במיוחד.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

ציורים מצריים עתיקים – במה בעצם מדובר?

אומנות מצרית היא תחום אספנות נחשב, כתוצאה ישירה מהחשיבות של התרבות המצרית העתיקה בהיסטוריה של האומנות והציור בעולם כולו. לא בכדי יצירות מצריות עתיקות מופיעות במוזיאונים הגדולים והחשובים בעולם. עם זאת, ציורים מצריים עתיקים לא חייבים להיות ציורים מתקופת הפרעונים, אלא גם מתקופות מאוחרות יותר באומנות המצרית, למעשה עד העת החדשה והגעת הבריטים למצרים. ציורים מצריים בעלי חשיבות, משמעות וערך לא מבוטל יכולים להתגלגל גם לידיים של אזרחים מן השורה, במיוחד בהקשר של קהילת יהדות מצרים שעלתה לארץ במהלך המאה ה-20. לציורים של יהודי מצרים, בין אם פורטרטים משפחתיים ובין אם רכוש משפחתי שעלה יחד עם המשפחה לארץ – יכול להיות ערך כספי לא מבוטל וערך אספני חשוב. בהתחשב בכל זה, מאוד כדאי לקבל הערכה מדויקת על שווי של ציורים מצריים עתיקים או ישנים, ואם תרצו בכך – גם לקבל עבורם תמורה כספית במזומן.

קונה ציורים ישנים ועתיקים – תהליך הערכת השווי של הציור

ראשית כל, חשוב לדעת כי כל ציור ישן או עתיק הוא בעל ערך מסויים, ושככל שמדובר בציור עתיק יותר, כך ערכו הכספי יעלה. כך שבהחלט יתכן שאם קיבלתם לידיכם ציור כלשהו, הוא עשוי להוות לכם הכנסה חד פעמית לא רעה בכלל. כל שיש לעשות הוא כאמור להזמין חברת עתיקות כמו ענתיק-תק, אשר קניית ציורים ישנים ועתיקים היא תחום ההתמחות שלה. קונה ציורים שמתעסק בתחום זה כמונו בקיא בכל האומנים, התקופות והז'אנרים, מה שמאפשר לנו להעריך את שווי הציור ולתת הצעת מחיר הוגנת. ישנם מספר גורמים שמשפיעים על גובה הצעת המחיר שתינתן עבור ציור מסויים. הגורם המשמעותי הראשון הוא זהות הצייר.

הציורים יכולים להיות מדהימים ביופיים אך במידה והם צוירו ע"י אומנים שאינם מוכרים דיו (ועל כן הציורים שלהם כמעט ואינם נמכרים), הרי שהצעת המחיר תינתן בהתאם ותהיה נמוכה יחסית. אלא שכאשר מדובר באומנים סחירים (שהציורים שלהם אהובים ופופולאריים במיוחד), קל יותר לרוכש לבדוק את מגמת המחירים של ציוריהם (באתרי מכירות פומביות למשל) והמחירים יכולים להגיע לסכומים גבוהים מאוד. כמה גבוהים? האמת היא שאין גבול למחיר.

כיצד נקבע המחיר לפי קונה ציורים?

גורמים נוספים שקובעים את התמחור של ציורים עתיקים וישנים הם סוג הצביעה, המדיום (החומר עליו נמשחו הצבעים), גודל התמונה ומה היא בדיוק מציגה. כשמדובר בציור עתיק ונדיר במיוחד, לעיתים רבות צריך נותן השירות גם לאמת התמונה מול מוזיאונים, ארכיונים ומומחים בתחום מהארץ ומהעולם ורק לאחר קבלת אישור, יוכל לתת לכם הצעת מחיר מדוייקת שכוללת גם עמידה על מצבו הפיזי של הפריט. בכל מקרה, אנו נעניק לכם את התמורה על הציור במזומן בו במקום, או לפחות נוכל לומר לכם מה בדיוק יש לכם בידיים, או יותר נכון, תלוי על הקיר. נשמח גם לרכוש מכם פריטים עתיקים נוספים, כמו פריטי יודאיקה, קונה כלי כסף וזהב ועוד.

מחיר ציורים מצריים עתיקים 

כמו עם יצירות אומנות ישנות אחרות, גם במקרה של ציורים מצריים עתיקים צריך לקחת בחשבון את כל המדדים הרלוונטיים לשווי הציור. ציורים בסגנון מצרי עתיק של ממש הם אולי בעלי ערך גבוה מציורים מודרניים יותר. גם כאן הערך ייקבע בהתאם למצבו הפיזי של הציור, חוות דעת של מומחים לגבי חשיבותו ומה שמופיע בו, ועוד. יתכן שבהערכת שווי של ציורים מצריים ישנים או עתיקים, התהליך ייקח מעט יותר זמן, משום שצריך לפנות למומחים בתחום שיכולים לתת חוות דעת שהיא ממש אקדמית באופייה. עם זאת, בתום התהליך תוכלו לקבל הצעת מחיר מדויקת, ולאחר מכן לקבל לכיסכם את התשלום במזומן.

שאלות נפוצות – וגם תשובות!

מדוע ציורים עתיקים כל כך מבוקשים?

ציורים נחשבים לפריטי אומנות מאוד מבוקשים בתחום האספנות, במיוחד כאלה עתיקים אשר נחשבים לנדירים וכאלו שמייצגים את תחילתו של ז'אנר או טכניקה חדשנית בתחום. חברות דוגמת ענתיק-תק המעסיקות קונה ציורים, ותמיד מחפשות לשים את ידן על ציורים שכאלה ומוכנות לשלם תמורתם כסף רב. הן סוחרות בהם בהמשך, בעיקר מול מוזיאונים גדולים בתחום האומנות. במקרה של ציורים מצריים עתיקים הדבר נכון פי כמה וכמה, משום שלתרבות המצרית יש ערך היסטורי ותרבותי עצום במונחים גלובליים. לציור מצרי עתיק יכול להיות ערך מבחינה אקדמית, עבור מוזיאונים ועבור אספנים פרטיים גם יחד.

מה נחשב לציור עתיק?

נהוג לחלק את התחום הציורים לכאלה שצוירו לפני שנת 1850 ולאחריה. שנה זו נחשבת לנקודת הזמן שבה החלו להתפתח הציורים המודרניים, כך שכל ציור מלפני שנה זאת נחשב לעתיק ולכזה שנעשה בו שימוש בטכניקות מיושנות שכבר לא קיימות בימינו. ציורים אלו נדירים מאוד ועל כן מבוקשים ביותר, כך שאם איכשהו יש ברשותכם ציור שכזה, הרי שתוכלו למכור אותו תמורת רווח נאה.

כיצד נקבע הערך הכספי של ציורים עתיקים?

הגורם המרכזי שמשפיע על הערך הכספי של ציור עתיק הוא השנה שבה ציירו אותו. ככל שמדובר בשנה מרוחקת יותר בהיסטוריה, כך מחירו בשוק יעלה לפי קונה ציורים. גם זהות האמן שצייר את הציור משפיעה מאוד על המחיר שלו. כאשר מדובר באמן ידוע אשר פרץ דרך מבחינת טכניקות הציור שלו, ניתן לקבל סכומי כסף גבוהים מאוד עבור הציור.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים