קלפי ספורט ישנים – מעורר שמחה בלב

תוכן עניינים

קלפי ספורט כגון: קלפי בייסבול, קלפי כדורגל  או קלפי NBA הם ההוכחה כי האהבה של רבים מאיתנו לספורט אינה באה לידי ביטוי אך ורק בצפייה במשחקים בטלוויזיה או בהגעה למגרשים, אלא גם באיסוף של קלפי ספורט ישנים, הכוללים תמונות של הכוכבים האהובים עלינו ביותר. למעשה, ישנם אספני קלפים המוכנים לשלם ולהשקיע סכומי כסף נאים עבור קלף שהם חושקים בו. בדיוק בגלל זה, חברות העוסקות בסחר בפריטי אספנות מחפשות קלפים שכאלו כל העת.

יש ברשותכם קלפי ספורט שאספתם לאורך השנים וכבר אין לכם צורך בהם? קראו את השורות הבאות ופנו אל חברת ענתיק-תק על מנת לברר כמה בדיוק הם שווים ולקבל ממנה את התמורה במזומן.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

קלפי ספורט ישנים – מה כל כך מיוחד בהם?

איסוף של קלפי אספנות מעולם הספורט נחשב לאחד התחומים הפופולאריים ביותר בעולם האספנות ואין זה פלא. תחום הספורט כולל ענפים רבים – החל מכדורגל וכדורסל ועד בייסבול ופוטבול, כך שכמעט כל אדם מוצא לו את הנישה שגורמת לו להתרגשות ולהתעוררות של אדרנלין. בכל ענף ספורט שכזה ישנם שחקנים הבולטים מעל כל השאר ומותירים חותם, ושחקנים אלו זוכים לכבוד, הערצה ואהדה רבה בכל רחבי העולם. אותם שחקנים פופולריים זוכים לקלף הכולל תמונה שלהם מאירועים חשובים בקריירת הספורט שלהם. מעבר לכך, ככל שמדובר בשחקן בעל שם גדול יותר, בעל במוניטין מפואר יותר ובקלף נדיר יותר, כך ערך הקלף עולה בשוק האספנות והוא נחשב לקלף הרבה יותר מבוקש.

קלפי ספורט ישנים

קלפי בייסבול למכירה

כשמדברים על איסוף קלפי ספורט ישנים, ענף הבייסבול האמריקאי שולט ובגדול. ליגת ה-MLB, אשר נוסדה אי שם ב-1903, סיפקה כוכבים רבים לאורך השנים, כאשר לכל אחד מהם הונפק קלף אישי משלו ששווה ערך כספי רב. כמו כן, ככל שמדובר בשנה מוקדמת יותר בזמן, כך הקלף נחשב לנדיר ומבוקש יותר. דוגמאות לקלפים מבוקשים בענף הבייסבול הם למשל קלף של השחקן הונוס ואגנר משנת 1909, קלף של מיקי מנטל שנת 1952 וקלף של בייב רות מעונתו הראשונה בליגה ב- 1916.

קלפי פוטבול למכירה

עוד ענף ספורט אמריקאי שידוע בקלפי הספורט המבוקשים שלו הוא הפוטבול וליגת ה-NFL שנוסדה ב-1920. גם כאן מדובר בקלפים ששווים המון כסף בעולם האספנות. המבוקשים ביותר הם של שחקנים שכיכבו בליגה בשנים האחרונות דוגמת פייטון מאנינג וטום בריידי, אך מהתקופה שלפני הפיכתם לכוכבים. בנוסף, קלפים מבוקשים מאוד הם של שחקנים שהיוו את דור המייסדים של הליגה דוגמת ברונקו נגורסקי, ג'ים ת'ורפ ועוד.

קלפי NBA למכירה

אחד מענפי הספורט האמריקאיים שהצליחו לצבור אהדה גדולה גם כאן אצלנו בישראל הוא ענף הכדורסל. אהודה במיוחד היא ליגת ה-NBA שהוקמה בשנת 1946. כמעט אין אדם שלא מכיר את שמות השחקנים שכיכבו בליגה לאורך השנים, דוגמת מייקל ג'ורדן שנחשב לגדול שחקני תבל, קובי בראיינט, לארי בירד, מג'יק ג'ונסון, קארים עבדול ג'אבר, וילט צ'מברלין, ביל ראסל, ג'וליוס ארווינג ועוד. מי שמחפש קלפי NBA למכירה ישמח לשים את ידו על קלף של אחד מהשחקנים האדירים הללו.

קלפי כדורגל למכירה

אי אפשר לדבר על קלפי ספורט ישנים מבלי לתת מקום של כבוד גם לקלפי כדורגל. ענף זה נחשב לדעת רבים לפופולארי ביותר בעולם. בהתאם לזאת, ישנו מבחר עצום של קלפי כדורגל הכוללים את כוכבי הכדורגל השונים. מבין כלל קלפים בתחום ההכדורגל, המבוקשים ביותר הם של פלה האגדי מהמונדיאל הראשון ששיחק, דייגו ארמנדו מראדונה שערך קלפיו זינק לאחר מותו, רונאלדו החלוץ הברזילאי מקבוצתו הראשונה באירופה, זינאדין זידאן מתחילת הקריירה, וכמובן קלף כדורגל של ליאונל מסי בעונתו הראשונה בברצלונה וכן קלף כדורגל של כריסטיאנו רונאלדו מעונת הפריצה שלו במנצ'סטר יונייטד.

הרנסנס של קלפי ספורט

אם יש לכם ארגז מאובק השוכב לו במעמקי הארון ובתוכו מתחבאים קלפי כדורגל, קלפי NBA או קלפי כדורסל בעלי ערך, אז עכשיו זה הזמן הטוב ביותר למכור קלפי ספורט. ערכם של כרטיסי ספורט עולה בשנים האחרונות. כמה עולה? כדי לסבר את האוזן הינה דוגמה. רק לאחרונה נמכר כרטיסו של שחקן בייסבול מיקי מנטל, משנת 1952, בסכום עתק של 5.2 מיליון דולר. וזה לא נגמר כאן. בחודשים האחרונים כרטיס טירון של מייקל ג'ורדן נמכר תמורת 738 אלף דולרים, אחרי שאותו קלף נמכר שבועיים לכן בסכום של 215 אלף דולרים. כלומר, בתוך 2 שבועות ערך קלף הטירון של ג'ורדן עלה בשיעור של כ-243%.

אין ספק שענף קלפי הספורט חווה תחיה מחדש, מעין רנסנס. ימי הזוהר של קלפי הספורט בשנות ה-80 ובשנות ה-90 חזרו, לאחר הפוגה קלה, ונראה כי זה ממש לא מאוחר לשים את היד על קלפי ספורט  – אם לצורך אספנות, אם בגלל הנוסטלגיה ואם לצורך השקעה.

מי רוכש קלפי ספורט?

יש כמה קבוצות מזוהות שנוטות לאסוף ולרכוש קלפי ספורט, ביניהם:

  • משקיעים – כמו בוול סטריט או בבורסה כך בענף קלפי ספורט, רבים מרוכשי קלפי הספורט נכנסים לענף כדי להרוויח כסף. משקיעים אלו עוקבים אחר התנודות בענף ממש כשם שברוקר עוקב אחר תנודותיות של מניות, הם עורכים מחקרים, הם בודקים מגמות, היצע וביקוש ומחפשים מציאות זולות שניתן למכור אותן ביוקר.
  • אספנים נוסטלגיים – קבוצה נוספת של אנשים היא של מבוגרים שנהגו לאסוף קלפי ספורט כבר שהיו ילדים, בשנות ה-80 או בשנות ה-90, והם נהנים להתרפק על הנוסטלגיה. כיום הם בוגרים, יש להם משפחות, בתים וילדים וגם יש להם את הכסף הדרוש לרכוש קלפי ספורט יקרים.
  • משקיעים מזדמנים – על קבוצה זו נמנים בעיקר אנשים צעירים, המכירים בפוטנציאל הכספי הגבוה הטמון בקלפי ספורט אך אין להם הרבה כסף ועבור רבים, קלפי ספורט הוא עוד עיסוק, לא עיסוק מרכזי. הם מחפשים קלפים ברשת ובחנויות ולרוב הם גם מוכרים אותם אונליין. משקיעים אלו הם מזדמנים והם גם סוחרים בקלפים במחירים יחסית נמוכים.

משקיעים ואספנים בכל סדר גודל אוספים בשנים האחרונות מגוון רחב של כרטיסי ספורט מאחר שהם רואים עתיד מזהיר ממש לענף. ניתן לזהות צמיחה יציבה בענף הקלפים החל משנת 2016 ופריחה מחודשת שתעוררה ככל הנראה גם בשל מגפת הקורונה העולמית. הבידוד החברתי כנראה הצית לא מעט רגשות וסנטימנטים נוסטלגיים, העדר משחקי ספורט במגרשים ובטלוויזיות, סדרות על מייקל ג'ורדן האגדי וספורטאי עבר נוספים גם כן תרמו להתעניינות המחודשת, ונראה כי גם לרשת האינטרנט יש תרומה גדולה. תודות לאינטרנט אספנים ומשקיעים יכולים היום לאסוף ולקבל יותר מידע, לאתר מוכרים וקונים ביתר קלות, לא משנה היכן הם נמצאים בעולם, והכול הרבה יותר נגיש ופתוח. אם המצב ימשיך כפי שהוא היום, נראה שעוד שיאים ימשיכו להישבר.

יש בבעלותכם קלף ספורט נדיר ומיוחד? פנו עוד היום אל חברת ענתיק-תק ונשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא עתיקות למכירה.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

קלפי ספורט ישנים
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים