הערכת שטרות כסף ישנים למכירה

תוכן עניינים

כמעט כל אחד מאיתנו מחזיק בביתו שטרות ישנים שבהם כבר לא ניתן להשתמש. שטרות אלו יצאו מהמחזור לפני שנים רבות, אבל תופתעו לגלות כי את חלקם ניתן בכל זאת להפוך למזומן, אם משכילים לפנות אל חברהאשר תעריך את ערכם ותקנה אותם מכם.
הערכת שטרות כסף ישנים מבוצעת על פי מספר קריטריונים – ומייד תבינו מהם.

הערכת שטרות כסף ישנים

כיצד מתבצעת הערכת שווי של שטרות כסף ישנים?

על מנת לבצע הערכת שווי של שטרות או מטבעות ישנים, מתבצע שימוש בתורת הנומיסמטיקה, ענף מדעי שעוסק בחקר הכסף (היסטוריה, גיאוגרפיה וכו'). איש המקצוע מבצע את ההערכה על פי הידע המוקדם שיש בידיו, כאשר ככל שמדובר באדם מנוסה יותר, כך הצעת המחיר תהיה מדוייקת יותר. על מנת לספק הצעת מחיר הולמת עבור השטר, על איש המקצוע להכיר את ההיסטוריה של המדינה בה הופק השטר ולבדוק הצעות מחיר וסגירת עסקאות כפי שנערכו במכירות פומביות בארץ ובעולם.

לא אחת, כאשר מתגלה שטר ייחודי, ימליץ איש המקצוע לשלוח אותו לבדיקת מעבדה על מנת לאשר כי אכן מדובר בשטר מקורי ומאומת. ישנן חברות אשר מוכנות לוותר על שלב זה, בתמורה להצעת מחיר נמוכה בכ- 30 עד 40 אחוזים.

שווי שטרות ישנים – הפרמטרים שקובעים את הערך

חברות מחפשות כל העת אחר שטרות כסף ישנים למכירה, אך אין הדבר אומר כי כל שטר שנמצא ברשותכם אכן יהיה מבוקש מבחינתם ויביא לכם רווח גדול. שווי שטרות ישנים יכול לנוע מעשרות שקלים בלבד ועד אלפי דולרים ואף יותר מכך, בהתאם למספר קריטריונים שהחברה בודקת:

  • גיל השטרות – ככל שמדובר בשטר ישן יותר, כך הוא בדרך כלל נדיר יותר ומחירו יעלה.
  • מצב השטרות – שטרות עשויים מנייר ולכן הם נוטים להישחק ולהינזק עם הזמן. ככל שהשטר נשמר בצורה טובה יותר ורוב הפרטים עליו ניתנים לזיהוי, כך המחיר שיוצע עבורו יגדל בהתאם.
  • חשיבות היסטורית – הערכת שטרות כסף ישנים תלויה גם בתקופה בהיסטוריה שבה הופק השטר. ישנן תקופות שבהן השימוש בשטר מסויים יותר מסקרן אספנים, תקופות אלו כוללות מלחמות, תקופות אינפלציה, חילופי שילטון ועוד.
  • מספרים סידוריים מיוחדים – לכל שטר יש מספר סידורי כאשר ישנם שטרות שהחלו סדרות שונות. המספרים שעל גבם מאוד מיוחדים ואלו שטרות מאוד נחשבים.

מצאתם שטר 200 ישן? שטר 100 דולר ישן? אל תזרקו אותם, ייתכן ותוכלו למכור אותם ברווח

אם אתם למשל מגלים בבית, במגירה או בכיס של מעיל ישן שטר 200 ישן, שטר 100 דולר ישן, 50 או 10, חשוב שתעריכו ראשית את ערכו על יד רוכשי עתיקות מיומנים ואל תמהרו לזרוק אותו לפח, כי ייתכן ואותו שטר 200 ישן או שטר 100 דולר ישן שווים כיום לא מעט כסף.
נכון, זה נשמע קצת מוזר שאותו שטר 200 ישן או  שטר 100 דולר ישן ששוכבים להם ומתיישנים בבית שווים משהו, מאחר ולא ניתן לרכוש איתם מוצרים או שירותים, אבל מומחי עתיקות מעריכים את שווי השטרות בהתאם לערכם מההיבט האספני ולא מההיבט של ערכו בכסף כיום.

הערכת שווי עושים רק בעזרת ענתיק-תק

מכירת שטרות כסף ישנים היא דבר שחשוב לבצע מול חברה מובילה ובעלת מוניטין, דוגמת ענתיק-תק. הערכת שווי מטבעות עתיקים ושטרות ישנים זוהי המומחיות שלנו, ואנו מסוגלים להעריך בצורה מדוייקת את שוויו של כל שטר שהופק לאורך ההיסטוריה, הן בארץ והן במדינות זרות.

כל שעליכם לעשות הוא לשלוח לנו תמונה של השטרות שברשותכם לוואטסאפ או למייל, אנו נבצע הערכה ראשונית ונגיע אליכם עם כל הציוד הדרוש לבדיקה קפדנית יותר, במידה והדבר רלוונטי. בסיום הבדיקה תקבלו הצעת מחיר הוגנת ואת התשלום במזומן. מוזמנים ליצור עימנו קשר בנושא עתיקות למכירה, ותקבלו תשובה במהרה.

הערכת שטרות כסף ישנים
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים