מטבעות זהב – לא רק סוג המתכת קובע את ערכם

תוכן עניינים

בעבר היה מקובל לייצר מטבעות אשר עשויים מזהב. כיום הזהב משמש בעיקר לייצור תכשיטים אך מחירו עדיין שווה המון. הדבר אומר שאם יש ברשותכם מטבעות זהב שאתם מעוניינים למכור, תוכלו לפנות אל חברות אשר סוחרות בפריטים עתיקים ולקבל תמורתם סכומי כסף נאים. כפי שתבינו מייד, הצעת המחיר שתקבלו אמורה לקחת בחשבון לא רק את משקל הזהב שבתוכם אלא גם פרמטרים נוספים אשר קובעים בסופו של את ערכם כמטבעות. להלן הסבר קצר על כך.

 

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

מטבעות זהב – מה נכנס תחת ההגדרה?

פריטים שונים מוגדרים בעולם האספנות כעתיקים אם גילם עולה על 100 השנים בערך. מטבעות זהב הינם בני גיל זה ומעלה ומשום שמדינת ישראל היוותה כור היתוך ליהודים מכל רחבי העולם, לא נדיר שיימצאו מטבעות ישנים מאוד אשר נשמרו עד ימינו אנו על ידי הצאצאים של מי שעלה לישראל אי שם לפני שנת 1921. אותם מטבעות עוברים במשפחה מדור לדור, מתקבלים לעיתים בירושה והמחזיקים בהם לא תמיד מודעים לכך שהם עשויים להוות אוצר של ממש שניתן להפוך למזומנים רבים.

 

מטבעות זהב הנפוצים ביותר הינם הסוברין (למשל, מטבע סוברין אנגלי), הרובל הרוסי, קרוגרנד מדרום אפריקה, מטבעות דולר עתיקים, מטבעות אוסטרליים ועוד. מטבעות זהב מאוד, מלפני יותר מ- 500 שנים, נחשבים למבוקשים גם על ידי מוזיאונים (למשל, מטבע האוראוס מזמן האימפריה הרומאית), מה שאומר שמי מכם שמחזיק במטבעות שכאלו יכול לראות את עצמו אדם מאוד בר מזל.

מטבעות זהב עתיקים

מה קובע את הערך של מטבעות עתיקים מזהב?

כאמור, ערכם הכספי של מטבעות עתיקים מזהב נקבע לא רק על פי משקל הזהב שבהם אלא גם על פי פרמטרים נוספים שרק חברת אספנות מקצועית תדע להתייחס אליהם. הנה הפרמטרים המשמעותיים ביותר שיקבעו את מחיר המטבעות שברשותכם:

  • גיל המטבע – ככל שהמטבע ישן ועתיק יותר כך ערכו יהיה הרבה יותר גבוה. הסיבה לכך טמונה בנדירות המטבע, שכן מטבעות ישנים מאוד אינם נפוצים וכאשר הם מתגלים הביקוש אליהם גבוה בכל העולם, עם היצע קטן.
  • נדירות סדרתית – ישנם מטבעות שאינם נדירים דווקא מפאת גילם, אלא מבחינת הייחודיות שלהם. מטבעות זהב יצאו בעבר בסדרות, כאשר כל סדרה קיבלה ערך כלשהו מבחינה מספרית או חריטה כלשהי על גביה. מטבעות מסדרה נדירה שווים הרבה מאוד כסף בעיני אספנים מכל רחבי העולם.
  • מצב פיזי – מטבע עתיק עשוי להישמר במצב טוב או לגלות שחיקה ברמה כזאת או אחרת. ככל שהמצב הפיזי שלו טוב יותר, כך ערכו עולה בצורה משמעותית. דירוג המצב הפיזי של מטבעות עתיקים מזהב נקבע על פי "סולם שלדון" מהערך 1 (מצב פיזי רעוע בו לא ניתן לזהות ממש את פרטי המטבע) ועד 70, שזהו המצב המצוין ביותר בו המטבע עדיין נראה כחדש.

לשם קביעת הערך הכספי של מטבע זהב עתיק משוקללים כל הפרמטרים שלעיל יחד עם נתוני מכירות פומביות שנערכות בכל רחבי העולם. חברת אספנות מקצועית תמיד תהיה מעורה בכל הפרטים הללו ותשקלל אותם בהצעות המחיר שהיא מעניקה. היא גם תחזיק בקשרים המתאימים מול מוזיאונים גדולים בארץ ובעולם, מה שיאפשר לה להיעזר בהם בזיהוי מטבעות וקביעת מחירם המדויק.

חברת ענתיק-תק – המקום למכור בו מטבעות 

אם יש ברשותכם מטבעות שברצונכם למכור, שעון קיר עתיק, תכשיטים עתיקים וכדומה, רצוי כי תפנו אל חברת ענתיק-תק ולא אל אנשים פרטיים כאלה ואחרים. דרכנו תוכלו להיות בטוחים כי הצעת המחיר שתקבלו תהיה אמינה והוגנת ובאמת תשקף את הערך הכספי של מטבעות שברשותכם.

כל שעליכם לעשות הוא לשלוח לנו תמונה של המטבעות שברשותכם ובמידה והדבר רלוונטי יגיע עד אליכם קונה זהב לשם ביצוע בדיקה מדוקדקת יותר. את התשלום תקבלו בו במקום ובמזומן, מייד עם סיום הבדיקה.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים