מטבע סוברין אנגלי – מה שאספנים מחפשים

תוכן עניינים

אם מצאתם באחת המגירות של סבא וסבתא מטבע זהב ישן שעליו מוטבע דיוקן של אחד מהמלכים של אנגליה לאורך השנים, דעו לכם כי מדובר בפריט רב ערך שאספנים רבים מחפשים. מטבעות עתיקים אלו קרויים סוברינים והם החלו להיות מיוצרים החל מסוף המאה ה- 15 ועד ימינו אנו לציון אירועים מיוחדים. מהו מטבע סוברין אנגלי? כיצד נקבע ערכו? וכמה תוכלו להרוויח עליו אם תתקשרו עם חברת אספנות מקצועית דוגמת ענתיק-תק? מייד תבינו.

מטבע סוברין אנגלי – מה זה בדיוק?

כאשר מדברים על מטבע סוברין אנגלי (מה שמכונה גם סוברין בריטי), מתכוונים למטבע עשוי זהב אשר החל להיות מיוצר החל מהמאה ה- 15 בתקופת שלטונו של המלך הנרי ה- 7. בכל פעם שהתחלף השליט בממלכת אנגליה, הופקו מטבעות חדשים שנשאו את דיוקנו של השליט החדש ומכאן שמו של המטבע, שכן משמעות המילה סוברין (Soverein) הינה ריבון או שליט. סוברין אנגלי שימש בעבר לצרכי סחר, בדיוק כפי שאנו משתמשים בשקלים ומטבעות אחרים בימינו. כיום, משום שערך הזהב במטבעות אלו הינו רב, לא משתמשים בהם לטובת קנייה ומכירה אלא בתור פריטי אספנות יוקרתיים או השקעה בזהב בלבד.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

מטבע סוברין אנגלי

סוברין אנגלי – גלגוליו הרבים לאורך השנים

מטבע הסוברין שינה את פניו לאורך ההיסטוריה. הדמיון בין כל הסוברינים הוא הדיוקן של המלך השליט באותה תקופה בצד אחד של המטבע, כשבצידו האחר מוטבע דיוקנו של ג'ורג' הקדוש, שרכוב על סוס כשבידו חרב אשר נלחמת בדרקון. השינויים של מטבע הסוברין לאורך השנים מתבטאים בעיקר בכל מה שקשור למשקלו. בתקופות הראשוניות יותר של ייצורו, ערך הזהב בו לא היה גבוה ולכן יוצרו מטבעות זהב עתיקים במשקל של 15.6 גרם בדרגת טוהר זהב של 23 קראט. מבחינת ערכו, סוברין אנגלי היה שווה בתחילה כלירה אנגלית אחת.

עם עליית ערך הזהב וגם בעקבות השפל הגדול, הוחלט כי המשקל והערך של מטבע סוברין אנגלי יהיו נמוכים יותר, כ-7 גרם זהב טהור וכ-20 שילינג. כיום המטבע מיוצר בעיקר לצרכי אספנות ולא לצרכי תשלום והוא מגיע במשקל של 7.98 גרם ועשוי מזהב 22 קראט. לעיתים מחליטה ממשלת אנגליה לשחרר לצרכי ציוני דרך שונים סוברין זהב שממדיו הינם מעבר לסטנדרט, כמו רבע או חמישית סוברין (מטבע קטן) או סוברינים גדולים פי ארבעה ואף חמישה.

כמה שווה לכם מטבע סוברין מבחינה כספית?

אם יש ברשותכם מטבע סוברין, בוודאי תשמחו לדעת שלמרות שכבר לא מקובל להשתמש בו לצרכי תשלום, עדיין תוכלו לנצלו ולהפיק ממנו רווחים נאים. אספנים רבים מחפשים כל העת מטבעות סוברין זהב למכירה, מתוך ידיעה שערך הזהב תמיד נמצא במגמת עלייה. למעשה, עבור מטבע סוברין אנגלי מחיר העסקה יכול להגיע למאות ואף אלפי דולרים, כתלות במספר פרמטים מלבד ערך הזהב עצמו:

  • גיל המטבע – ככל שמדובר על מטבע סוברין ישן יותר, כך ערכו יהיה רב יותר. למעשה, אם מדובר במטבע שיוצר לפני 100 שנים הרי שהוא מוגדר כמטבע עתיק, מה שיקפיץ את מחירו באופן ניכר.
  • נדירות המטבע – ישנם סוברינים שאינם נמצאים בכמות גדולה בעולם. הם נחשבים לנדירים מאוד ועל כן הביקוש עבורם רב והצעות המחיר גבוהות בהתאם.
  • מצבו הפיזי של המטבע – ככל שהמצב הפיזי של המטבע טוב יותר כך ערכו יעלה מבחינה כספית.
    כמו שבוודאי הבנתם, תוכלו לקבל עבור מטבע סוברין מחיר הרבה יותר גבוה מערך הזהב שבו. כל שעליכם לעשות זה להתקשר עם חברה מקצועית שתדע להעריך אותו כהלכה.

מכירת מטבעות סוברין אנגליים – עם מי כדאי להתקשר?

אם יש ברשותכם מטבע סוברין אנגלי למכירה ואתם רוצים לקבל תמורתו את מירב הרווחים, מומלץ כי תיפנו אל חברת אספנות מקצועית דוגמת ענתיק-תק ולא תמתינו שאספנים אנונימיים יפנו אליכם. לאורך השנים לקוחות רבים כבר פנו אלינו כאשר היה ברשותם מטבע זהב סוברין למכירה והם קיבלו מאיתנו הערכת שווי מדויקת אשר לקחה בחשבון את כל הפרמטרים הרלוונטיים, דבר שמתאפשר בזכות הציוד המקצועי והידע הרב שלנו. מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים מפי קונה זהב.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

מטבע סוברין אנגלי
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים