מטבעות זהב למכירה

תוכן עניינים

כיום, בעידן כרטיסי האשראי, מטבעות מזהב אינם נפוצים במיוחד. למעשה, החומר שממנו עשוי לרוב מטבע מודרני, שווה פחות מערך המטבע עצמו. אלא שמטבעות זהב עדיין נמצאים בשימוש אצל אספנים וכאפיק להשקעה. האם יש ברשותכם מטבעות זהב למכירה, שאינכם יודעים את ערכם? האם אתם מתעניינים לגבי מכירתם? אולי לאסוף או לרכוש מטבעות כאלה? אלה כמה הסברים שיסייעו לכם להכיר תחום מיוחד זה ולהבהיר את התמונה:

האם זה בעל ערך?

לעתים, עוברים במשפחה פריטים ישנם מסוגים שונים, אשר בשלב מסוים לא מעוניינים להחזיק בהם יותר. כסף ישן הוא בין סוגי הפריטים האלה, כולל מטבעות מסוגים שונים. האם יש להם ערך כלשהוא? זו היא שאלה נפוצה, אך הערכת שווי מטבעות כאלה, היא כמובן דבר שהאדם הממוצע לא מתמצא בו. ראשית כדאי לזכור, שכל מטבע שעשוי ממתכת יקרה, בוודאי זהב, הוא כנראה בעל שווי משמעותי כתוצאה מכך. זהו ערך עצמי של המטבע, בשונה מערך שקובעת המדינה למטבעות מודרניים. אנשים מוכרים ורוכשים מטבעות זהב, עבור מגוון מטרות:

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

 • מסחר – לשם רכישה ומכירה ברווח.
 • השקעה – כולל מטבעות זהב שהופקו במיוחד למטרה זו, מטבעות אשר מכונים "מטבעות בוליון".
 • אספנות – כתחביב אחד מיני רבים, של אספנות חפצים מיוחדים. אגב, בכך אספנות מטבעות זהב מזכירה מעט אספנות בולים, מאחר שעשויים להיות לה הקשרים היסטוריים מגוונים. בסך הכל, כאשר מציעים מטבע זהב למכירה יד 2, אותו מטבע כפי הנראה עבר בפועל עוד לא מעט "ידיים" וצבר היסטוריה מעניינת.

מטבעות זהב למכירה

אז מי קונה מטבעות זהב?

נאמר שגיליתם בבוידעם אוסף מטבעות שנראים כמטבעות זהב. מה עושים עכשיו? למי ניתן למכור אותם? דרך רשת האינטרנט, תוכלו למצוא חנויות וסוחרים שקונים חפצי ערך מסוג זה. למעשה, דרך האינטרנט ניתן להגיע גם לאספנים, מכל רחבי העולם. אך האפשרות הנוחה יותר, וודאי למי שחסר ניסיון בתחום זה, היא לפנות למומחה כמו סוחר עתיקות. בצורה כזו, אתם מצמצמים סיכונים של פעילות מול גורם מרוחק שאינכם מכירים, סרבול בבירורים שעושים מולו ועלויות משלוחים.

 

כיצד נקבע המחיר עבור מכירת מטבעות זהב?

בהערכת מכירת מטבעות זהב למכירה מחיר נקבע בהתחשב בגורמים רבים, בהם

 • החומר ממנו עשוי המטבע – "מטבע זהב" למעשה לא חייב להיות עשוי מזהב בלבד. כאן נכנסת לתמונה הערכת יחס הזהב בחומר של המטבע, אשר מתוארת במונח קראט. מטבע שבו 99 אחוז זהב, מוגדר כמטבע 24 קראט.
 • משקל המטבע – מעבר לנתון הקראט, אדם אשר קונה מטבעות זהב ירצה לדעת גם את המשקל הכולל של המטבעות שהוא רוכש.
 • גיל המטבע – לפני כמה שנים יוצר המטבע? אם זה סדר גודל של 100 שנה ומעלה, ניתן לראות בו מטבע עתיק. כמובן, ככל שהוא ישן יותר, כך הוא עשוי להיות יותר בעל ערך.
 • היבטים היסטוריים – היבטים היסטוריים שונים לגבי הפקתו והשימוש שעשו בו. אם מדובר למשל על מטבע זהב למכירה מסדרה ספציפית נדירה, ערכו יעלה.
 • מצב המטבע – שלמות פיזית ומצב כללי של המטבע, משמעותיים מאוד לגבי מכירת מטבעות זהב. ישנה למעשה שיטה מקובלת להגדרת מצב המטבע באופן מספרי ("סולם שלדון").

קביעת המחיר של עתיקות למכירה נעשית גם בסיוע מחירונים, מידע על מכירות פומביות ומומחי מוזיאונים.

 

מטבעות זהב למכירה יד 2 ועוד

אלה עוד כמה עובדות מעניינות על מטבעות זהב:

 • הולכים ביחד – היכן שיש מטבעות ישנים, יש במקרים רבים גם שטרות ישנים. כך שאם הבנתם שיש ברשותכם מטבעות זהב למכירה, אולי כדאי לחפש עוד קצת בבוידעם.
 • המטבע כאמנות – מטבע זהב הוא למעשה גם סוג של פריט אמנות. ניתן להשתמש בו כאלמנט דקורטיבי, למשל במסגרת עבודות צורפות.
 • רכוש קומפקטי – מטבעות זהב הם סוג של רכוש יקר ערך, שהוא "קומפקטי" מאוד ביחס לערכו הכספי. זאת, בדומה לחפצים אשר מבוססים על חומרים יקרים אחרים, כגון יהלומים.
 • גם בישראל – בתור ישראלים, אנו מכירים כמובן היטב את המטבעות בהם משתמשים בחיי היום יום. מה שפחות מוכר, זו העובדה שבארץ הופקו גם מטבעות בוליון (מטבעות זהב לאספנים שהזכרנו קודם).

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

מטבעות זהב למכירה
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים