054-3333044

אלעד

054-2333133

יצחק

מטבעות ישנים – כל מה שתוכלו לעשות איתם היום

תוכן עניינים

רבים מאיתנו מחזיקים בביתם מטבעות ישנים שנאספו במרוצת השנים. אלו יכולים להיות מטבעות שכבר יצאו משימוש ונשכחו במגירה או כאלה שקיבלנו במתנה מההורים או סבא וסבתא, מאחר ויש להם משמעות מיוחדת עבורם. מאיזו סיבה שלא תהיה, דעו לכם כי הם יכולים להיות שווים לכם כסף רב. מי יוכל לעזור לכם לגלות את ערכם ואף ירצה לקנות אותם מכם? אספנים וסוחרי עתיקות, כמובן.

מטבעות ישנים – למה הכוונה?

ניתן להגיד כי מדובר בכאלה שכבר יצאו מהמחזור ואינם משמשים יותר לצרכי עסקאות. השקל החדש למשל, נכנס לחיינו במהלך שנת 1985 כך שאם מסתכלים על שוק האספנות בישראל או ענתיקות, כל מטבע שגילו גדול יותר ייחשב למטבע ישן. אלא שהמציאות מראה כי גם אחרים שיוצרו במהלך שנות ה- 90 עשויים להיות מבוקשים ביותר וזאת בשל נדירותם, למשל לצורך זיכרון או הוקרה במהדורות מוגבלות.

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים, ונחזור אליכם באופן מיידי!

מה לעשות עם מטבעות ישנים? חישבו מה סוחרי עתיקות ואספנים מחפשים

אם אתם תוהים מה לעשות עם מטבעות ישנים, דעו כי ככל שהמטבע ישן יותר, כך רוכשי עתיקות ואספנים יגלו בו יותר עניין. למעשה, מטבעות שגילם גדול מ- 100 שנים נחשבים למבוקשים ביותר ומוגדרים כעתיקות של ממש. אלו יכולים להיות מכל רחבי העולם שמתגלים מעת לעת וקשורים בצורה הדוקה להיסטוריה האנושית, לתקופת ימי הביניים ואף טרם לכך. כמו כן, הם נבדלים ביניהם לא רק בתקופה ההיסטורית שנעשה בהם שימוש אלא גם בסוג החומר מהם יוצרו, כאשר בזמנים הרחוקים מאוד ניתן היה למצוא כאלה שיוצרו גם מכסף וזהב טהורים וככל שהשנים עברו הם החלו להיות מיוצרים מחומרים זולים יותר דוגמת נחושת, ניקל וכו'. זוהי עוד סיבה לכך שמטבעות ממש ישנים שווים יותר.

 

כיצד נקבע שווי מטבעות ישנים?

ישנם מספר גורמים שעוזרים לחשב שווי של מטבע ישן או עתיק, בדיוק כמו הערכת שעון עתיק, ציורים, כלי כסף ועוד, אך מה שבעיקר קובע את סדר הגודל של הצעת המחיר שתקבלו הוא כוחות ההיצע והביקוש. לכן חשוב להתקשר עם חברה שמעורה בשוק האספנות ועוקבת כל העת אחר מכירות פומביות הקשורות בתחום. באופן כללי, אלו הקריטריונים לקביעת השווי שלהם:

  • גיל המטבע – ככל שהמטבע ישן יותר, כך ערכו יעלה בהתאם. ישנם מטבעות שעליהם ניתן לקבל מאות, אלפי ואף עשרות אלפי שקלים פר מטבע.
  • ייחודיות – ישנם מטבעות שהופקו בכמויות גדולות ולכן פחות נדירים. עבור כאלה המחיר שתקבלו לא יהיה כל כך גבוה. אלא שאם יתגלה שהמטבע שברשותכם נדיר ואף ישנו מאחוריו סיפור מיוחד, המחיר יקפוץ משמעותית.
  • מצב המטבע – מטבע נועד מראש לשרוד את פגעי הזמן. יחד עם זאת, פעמים רבות תנאי אחסון קשים או חשיפה ממושכת לחום ורטיבות פוגעים במטבעות שעשויים לפתח קורוזיה ושברים. אך ככל שמצב המטבעות טוב יותר, כך הערך שלהם גדל. את מצב המטבע קובעים באמצעות מדד שקרוי "סולם שלדון" שכל סוחר עתיקות מקצועי מכיר.

 

בחברת ענתיק-תק מתמחים באפיון של שטרות, מטבעות ומדליות, וישמחו להגיע עד אליכם, לבדוק את מה שיש ברשותכם לפרטי פרטים ולהעניק לכם הצעת מחיר הוגנת. אתם מוזמנים ליצור קשר עימנו בוואטסאפ, במייל או בטלפון ותקבלו מענה מהיר.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם האפשרי

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר