יש לכם שטרות ישנים? הביאו לאספנים – ואולי תרוויחו

תוכן עניינים

שטרות ישראלים ישנים מהווים פריט היסטורי יקר ערך ומאוד נחשק בקרב אספנים, כך שאם יש לכם שטרות ישנים במגירה, זהו בדיוק הזמן שלכם להזמין סוחר עתיקות ולהחליף את ערכם במזומן. כפי שתראו מייד, מדובר בעסקאות שיכולות להיות משתלמות במיוחד.

כיצד נקבע ערך שטרות ישנים?

שטרות כסף ישראלים ישנים מוגדרים ככל סוג שיצאו מהמחזור בישראל ואין להן ערך כספי כלשהו בבנק. יחד עם זאת, לחלקם יש ערך בתור פריטי אספנות. על כן, חברות העוסקות בסחר בפריטים שכאלה תמיד מחפשות אחריהם ולעיתים יהיו מוכנות לשלם לכם עבורם סכומי כסף נאים מאוד. הערכת שטרות כסף ישנים ושוויים נקבעים על ידי מספר פרמטרים:

  • נדירות- ישנם שטרות ישנים שיוצרו בכמות מוגבלת ועל כן מושכים את עיני אספנים בכל רחבי העולם. אלו יכולים להיות בעלי מספר סידורי מעניין (רצף המספרים, צבע המספרים וכו') עם סימונים מיוחדים על גביהם ועוד.
  • גיל- ככל שהם עתיקים יותר, כך ערכם יעלה. למשל, שווי שטרות ישנים מתקופת קום המדינה יהיה יקר יותר מאשר כאלה משנות ה-70 או ה- 80, וכך גם לגבי שטרות פלסטינים משנות ה- 40.
  • מצב- ככל שהשטר במצב טוב יותר, כך ערכו עולה בהתאם. מאחר והם עשויים מנייר שעשוי להתבלות עם השנים, אלה שעדיין במצב מצויין, הם דבר מבוקש מאוד.

כמה ניתן להרוויח?

חברות שסוחרות בפריטי אספנות מוכנות לשלם יפה תמורת שטרות מיוחדים ונדירים. אפילו על שטר 50 שקלים או על שטר 200 ישן ניתן להרוויח מאות שקלים, כאשר המדובר הם עתיקים מאוד אך נמצאים במצב חדש.
יחד עם זאת, מכירת שטרות ישנים לחברות שכאלה אינה חייבת להתבסס רק על כסף ישן מאוד על מנת להסתיים ברווח גבוה. חלקם יוצרו בתקופה מאוד מיוחדת בהיסטוריית ישראל ועל כן נחשבים למבוקשים מאוד.
בתור דוגמה, ניתן לציין שטרות ישנים מתקופת האינפלציה המפורסמת באמצע שנות ה- 80. לקראת המעבר לשקל חדש, הדפיס בנק ישראל שטרות בקפיצות של 1,000, כולל ה- "גולדה מאיר" המפורסמים, שנשאו על גבם ערך של 10,000 שקלים ישנים. ישנן חברות שיהיו מוכנות לשלם הרבה מאוד עבור שטרות בודדים מהסוג הזה.

שטרות ישנים

 

איך אומרים – שטרות ישנות או שטרות ישנים?

ועכשיו לרגע של עברית. רבים ורבות נוהגים לומר שטרות ישנות וזה גם די ברור מדוע. הסופית במילה שטרות ברבים היא כמו הסופית במילים ברבים בנקבה, למשל: בנות, הולכות, קופצות, שומעות, יודעות וכו'. לכן אין זה נדיר לשמוע ישראלים שנוהגים לומר בטעות שטרות ישנות. אך לפי האקדמיה ללשון העברית שטרות ישנות אינה הצורה התקנית בעברית ויש להקפיד ולומר שטרות ישנים ולא שטרות ישנות.

מצאתם שטר 100 ישן? שטר 1,000? קבלו הערכת מחיר והתחילו להרוויח

אם מצאתם במקרה, או שלא במקרה, שטרות ישנים כמו שטר 100 ישן, שטר של 1,000 שקל ישן או אפילו שטר של 5 לירות, אל תמהרו לזרוק אותם. נכון, הם נראים ישנים, אולי קצת מאובקים, מעט מקומטים, וגם לא ניתן לרכוש בהם מוצרים או שירותים, אבל ייתכן מאוד ש- 100 ישן או שטר של 1000 שקל ישן ששוכבים להם כך סתם במגירה ומעלים אבק או חבויים להם בכיס איזה מעיל חורפי – שווים לא מעט כסף, כך שתוכלו למכור שטר 100 ישן או 1,000 שקל ישן ולהרוויח עליהם כסף, כמו גם שטרות ישנם אחרים. גם אל תתנו לסכום שמוטבע על השטר להטעות אתכם, יש בהחלט מצבים שבהם שטר ישן של 5 לירות יכניס רווח גדול יותר משטר 100 ישן, ערך השווי תלוי בהרבה פרמטרים ולא נקבע על סמך ערך השטר. לכן חשוב כל כך להקדים ולקבל הערכת שווי ממומחים המתמחים בהערכת שווי שטרות. רוצים לדעת כמה שווה שטר של 1000 שקל ישן שברשותכם? או כמה שווה שטר של 100 שקל ישן שמצאתם? התקשרו לענתיק-תק וקבלו הערכת שווי מדויקת לשטרות.

שטרות ישנים למכירה – בדיוק מה שבענתיק-תק מחפשים

אנו, רוכשי עתיקות בחברת ענתיק-תק, מחפשים כל העת אחר שטרות ישנים למכירה. מדוע כדאי לכם למכור דווקא דרכנו? מאחר ובאפשרותנו לאפיין את השטרות שברשותכם באופן מקצועי. בהתאם לזאת, נעניק לכם הערכת שווי מדוייקת והצעת מחיר הוגנת ושקופה.

כל שעליכם לעשות הוא לשלוח לנו תמונות לוואטסאפ או למייל. במידה ובדיקתנו תעלה על כך שמדובר בשטרות שייתכן ושווים משהו כפריטי אספנות, אנו נדאג להגיע עד אליכם לשם בדיקה קפדנית יותר. אם תוצאות הבדיקה הנוספת יראו שאכן מדובר בכסף ישן, נדיר ומקורי, תקבלו את התשלום עבור השטרות במזומן באותו הרגע.

מוזמנים ליצור עימנו קשר, בשביל להתחיל בתהליך הערכת השווי ולאחר מכן מכירת עתיקות. אם יש לכם מוצרים עתיקים נוספים, מוזמנים להתקשר אלינו ואנו נבחן אותם באמצעות קונה עתיקות.

שטרות ישראלים ישנים - שטרות ישנות
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים