מה כולל פינוי תכולת דירה?

פינוי תכולת דירה בחינם, לתרומה או בתשלום

הצורך בביצוע פינוי תכולת דירה תופס אותנו בנקודות שונות בחיינו. לעיתים, המדובר בדירת יד שנייה שקנינו מיורשים, כשהיא עדיין אינה מפונה מהחפצים, לעיתים, מדובר בקרוב משפחה שלנו שנפטר והותיר, לנו, יורשיו, בנוסף לנכס הנדל"ן, גם את הצורך להתמודד עם הזיכרונות ואת כאב הלב הכרוכים בפינוי דירתו, בטרם נוכל למכור אותה או להשכירה. אמנם, עד לפני שנים לא רבות, נהגו יורשים לפנות את תכולת הדירה בעצמם, אולם, עם השנים, פינוי תכולת דירה הפך לתחום מקצועי ככל תחום מקצועי אחר, וחברות מקצועיות שונות מציעות את תמהילי שירותיהן השונים בתחום זה.

 

פינוי תכולת דירה בחינם

אחת מהאופציות שחברות המציעות שירותי פינוי תכולת דירה מציעות ללקוחותיהן, היא פינוי תכולת דירה בחינם. השימוש במילה חינם עלולה להטעות מעט, אבל בואו נסביר לכם איך הדבר מתבצע. מטבע הדברים, אנשים נוטים לשמור ברשותם חפצים שונים לאורך שנים. לחלק מהחפצים הללו, פרט לערך סנטימנטאלי ישנה חשיבות נוספת, בין אם ערך כספי (כתכשיטים, למשל) ובין אם ערך היסטורי לאספנים מתחומי עניין שונים. מטבעות, כלי פורצלן, פסלונים קטנים, חפצי נוי, תמונות וכן הלאה – ערך אפשרי של כל אחד מהם, עשוי לכסות את מחיר פינוי תכולת הדירה. ובמקרים של חפצים יקרים במיוחד (כספרים עתיקים ונדירים ממש), אף להותיר רווח לא קטן בידי היורשים, לאחר קיזוז התשלום לחברה המקצועית שביצעה את פינוי תכולת הבית או הדירה, או רוכשי עתיקות.

 

פינוי תכולת בית

בתים ישנים אשר מתרוקנים מהגרים בהם (מחמת מוות בעליהם הקודמים או מעבר שלהם למגורים בבית אבות או בדיור מוגן) אף הם מצריכים פינוי תכולת בית, לפני שניתן להשכירם או להציעם למכירה מחדש. שם, אמנם, פחות קיים האלמנט הבעייתי הפיזי של המדרגות אשר עלולות להקשות על פינוי הבית בעצמכם, אבל חוסר ידע, חוסר ניסיון או חוסר בזמן לבצע את המטלה הזו, עדיין נותרים וניצבים כסיבות טובות מאד להחלטה על שימוש בשירותי פינוי תכולת בית מקצועיים, המתמחים בכך. חשוב מאד להקפיד שלא ליפול בפח תחושת ה"קלות" היחסית שבית דו-משפחתי או בית צמוד קרקע עלול לשדר בנוגע לקלות פינוי החפצים שבו, אלא להיעזר בשירותי אנשי מקצוע המתמחים בכך.

 

פינוי תכולת דירה לתרומה

אם אתם אלטרואיסטים ופילנתרופים במיוחד (או, לחילופין, פשוט אינכם מסוגלים להתמודד עם המחשבה שהחפצים, הרהיטים או הבגדים של יקירכם שנפטר יסיימו את חייהם כאשר הם מושלכים לפחי האשפה באין דורש) פינוי תכולת דירה לתרומה פותח בפניכם אופציה נוספת. במקרים כאלה, עומדות בפניכם מספר דרכי תרומה – אם למכור את החפצים בעצמכם ואת תמורתם לתרום, אם לתרום את החפצים לעמותת צדקה זו או אחרת (בעצמכם) ואם לסכם עם החברה המבצעת את פינוי תכולת הדירה שהיא תהיה זו שתהיה האחראית לניהולו ולביצועו של כל התהליך. במסגרת האופציה האחרונה, רצוי לברר מראש, אם חשוב לכם, לאן אמורה להגיע התרומה.

מחיר פינוי תכולה

כפי שניתן להבין מכל מה שנכתב עד כה, מחיר פינוי תכולה עשוי להשתנות על פי מספר לא קטן של קריטריונים – גודל הדירה או הבית המפונה, הקומה בה ממוקמת הדירה, יעד שינוע החפצים שהיוו מאוחסנים בדירה, הסכם היקף וסוג השירות שניתן, רכיבים נוספים שנדרשים לפינוי תכולת הדירה הספציפית הזו, וכן הלאה. חשוב מאד לברר מחיר פינוי תכולה אצל מספר חברות המתמחות בתחום, לדבר עם אנשי המקצוע, להשוות בין המחירים והשירותים המוצעים, ורק לאחר מכן, כאשר מצויים בידיכם כל הפרטים, להחליט על החברה המתאימה לכם!

 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם האפשרי

שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פופולרי באתר