מכירת וינטג' – אופנה מעניינת, שימושית ומהנה

תוכן עניינים

ייתכן שנתקלתם במונח המעניין מכירת וינטג' והדבר נשמע מעט מעורפל, אם כי מסקרן. האם מדובר במכירת ביגוד וחפצים אחרים, שהם פשוט יד שנייה? האם אלה "עתיקות" מסוג כלשהו? האם זה רק לאספנים או לכל אחד? וגם עבורכם? לפניכם כל ההסברים, קצר ולעניין. בואו נתחיל:

האופנה שנשארת תמיד באופנה

בדומה למונחים כמו "עתיקות" או "אספנות", גם המונח המיוחד וינטג' הוא מונח שנמצא בשימוש באופן מתמשך וקבוע. מה שהיה חדש לפני שנים רבות הוא כיום עתיק ופריט לאספנים. באופן דומה, מה שהיה חדש בעבר, עשוי להיות עכשיו מוגדר כוינטג'. אך התופעה עצמה, של עניין בוינטג', עתיקות, אספנות וכדומה, הוא מעין אופנה מתמשכת.  ויש לכך סיבות טובות ומעניינות. אגב, המושג וינטג' מוכר גם מעולם היין, אך שם הוא מתייחס לנושא אחר.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

למה הכוונה במושג מכירת וינטג'?

לא מדובר במדע מדויק, אך ישנה הגדרה כללית למושג זה: וינטג' הוא מונח מקובל, לגבי פריטים שגילם עד מאה שנה. מדובר באופן מיוחד בסוגי פריטים שאוספים, מוכרים וקונים בהיקף משמעותי. למשל קלפי וינטג', שהם משחקי קלפים ישנים (עד 100 שנה כאמור) או קלפים שנוצרו בעבר במיוחד לאספנים. תחום הוינטג' כולל גם בגדים ישנים וגם ריהוט ישן. למעשה, אלה שתי קטגוריות בולטות במיוחד בהקשר זה, אם כי הן בהחלט לא היחידות. פריטים ישנים בעלי ערך יכולים להיות גם שטרות, מטבעות, פריטי יודאיקה למיניהם, מדליות, שעונים, חפצי אומנות, תכשיטים ועוד.

מכירת וינטג' כפעילות עשירה ומעניינת

נושא הוינטג' הוא תמיד קצת בצילם של נושאים שנמצאים יותר במיינסטרים. בתחום הביגוד למשל, שומעים באופן טבעי יותר על בגדים חדשים וזה גם מה שרואים בחנויות. אך זהו חלק מקיסמו של תחום הוינטג' – זה לא מה שכולם קונים או מוכרים! אלא מדובר בתחום מיוחד ופריטים יוצאי דופן. ירושות ועזבונות הם לעתים קרובות מקור לפריטים כאלה ובהתאם לגילם, הם עשויים להיות מתוארים כפריטי וינטג'. יש קהל לא קטן של מתעניינים בוינטג' והם הגורם המרכזי בשוק זה, אשר סביבו מתקיימת פעילות ענפה של מכירת וינטג'.

מדוע משקיעים בכך?

כיום קל מאוד לצאת לעיר בכדי לקנות כל דבר שדרוש לנו וניתן לעשות זאת אפילו מרחוק, דרך המחשב. אבל וינטג' מעורר עניין למרות זאת. בין השאר מהסיבות הבאות:

  • זה שימושי – הזכרנו קודם בגדים ישנים וריהוט ישן, אשר תופסים מקום מרכזי במסגרת מכירת וינטג'. ואכן, חלק ניכר מהפריטים מסוג זה הם פריטים שימושיים ולא כאלה ששומרים סגורים בארון או בכספת. אלה פריטים שניתן ללבוש, להשתמש בהם כריהוט, לקשט איתם את הבית או בכל צורה אחרת. תודות לכך, מה שהיה חלק מחיי היום יום של אחרים בעבר, הופך להיות חלק מחייכם כיום.
  • זה ייחודי – פריטים ישנים כאלה, הם בדרך כלל בסגנון שונה מזה שמקובל כיום. שונה זה לא בהכרח "מיושן" או מכוער! הרי גם בעבר היה לאנשים טעם טוב.
  • זה מעניין – ברכישת פריט וינטג' רוכשים למעשה "פיסת היסטוריה". לעתים קרובות יש גם לא מעט דברים מעניינים שניתן ללמוד על הפריט – מי ייצר אותו, היכן, כיצד וכדומה.
  • כמקור להשקעה – התיישנות חפצים מסוג זה, מהווה גורם שעשוי להעלות את ערכם. במידה ושומרים עליהם היטב כמובן. לכן, מכירת וינטג' קשורה פעמים רבות גם לאספנות לשם השקעה.

אם כך, מכירת וינטג' היא כאמור מעין אופנה שלא יוצאת מהאופנה והיא מעניינת, שימושית וגם מהנה. כדאי לנסות!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים