זהב עתיק – האם כדאי לשמור אותו ומה ניתן לעשות איתו היום?

תוכן עניינים

קשה מאוד לתאר את ההרגשה והריגוש כאשר מוצאים חפץ עתיק ומיוחד, קל וחומר כאשר הוא עשוי מזהב. זוהי בדיוק הסיבה שאנשים רבים מחפשים כל העת אחר חפצים שכאלה ומוכנים לשלם עבורם כסף רב. ככל שמדובר בחפץ זהב עתיק ומיוחד כך ערכו הכספי עולה, כך שאם יש ברשותכם חפץ שכזה, בעקבות קבלת ירושה או פינוי דירה למשל, בהחלט תוכלו למכור אותו ולצאת עם רווח נאה. למי כדאי למכור אותו וכיצד תדעו את ערכו המדוייק? להלן מידע מועיל שיעזור לכם.

 

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים, ונחזור אליכם באופן מיידי!

זהב עתיק – כיצד נקבע ערך הזהב?

בטרם ניגע בהערכת השווי של חפץ זהב עתיק, הבה נבחן כיצד נקבע מחיר הזהב באופן כללי ביותר. ובכן, ערכו של חפץ העשוי מזהב נקבע ראשית כל על פי טוהר הזהב של החפץ, משקלו ושער הזהב העולמי באותו היום. לדוגמא, אם יש בידכם תכשיט זהב 18 קראט (שהוא 75% זהב טהור) במשקל מסויים, עליכם  להכפיל את המשקל ב- 75% ובשער הזהב היומי, והנה עשיתם צעד קטן לקראת הערכת שוויו.

ומה לגבי חפץ זהב עתיק? כיצד מחשבים את ערכו?

כאשר סוחר עתיקות או רוכשי עתיקות נתקלים בפריט זהב עתיק ההתרגשות נמצאת בשיאה. בעוד סוחר זהב רגיל מעוניין בזהב לשם התכתו ומכירתו בתור חומר גלם, הרי שסוחרי עתיקות ואספנים אינם מעלים על דעתם להתיך את הפריט הנדיר שנמצא לפניהם. הם נותנים לחפץ שלפניהם את מלוא הכבוד ומעוניינים לבצע רכישה על מנת להגדיל את האוסף הפרטי שלהם או להעבירו למוזיאונים שם ידעו להעריך את ערכו ההיסטורי. בהקשר זה חשוב להבדיל בין חפץ ישן רגיל לבין חפץ עתיק, שעל פי ההגדרה גילו אמור להיות מעל 100 שנים לפחות.

 

במקרה של חפצים עתיקים מזהב ערך הזהב היומי הופך לפחות רלוונטי והמחיר שיוצע לכם לוקח בחשבון שיקולים רבים נוספים. למשל:

  • ערך היסטורי – ככל שמדובר בפריט בעל ערך היסטורי, כך מחירו יעלה.
  • זהות האומן שיצרה את התכשיט – ישנו הבדל משמעותי בין פריט שיוצר על ידי אומן מוכר וידוע לבין כזה שיוצר על ידי אומן עלום שם.
  • ייחודיות – ככל שמדובר בפריט נדיר יותר, כך ערכו יגדל.
  • רמת הגימור והעיצוב – דבר שתלוי במקצועיותו של האומן.
  • מצבו הפיזי של הפריט – כמובן שפריטים שנמצאים במצב טוב יותר יהיו שווים יותר כסף.

 

קניית זהב ישן ועתיק – למי כדאי לפנות?

כאמור, חשוב מאוד להבדיל בין עסקת קניית זהב ישן לבין עסקת קנייה של זהב עתיק, שכן לדבר משמעות רבה מבחינת הצעת המחיר שתקבלו עבור הפריט. על כן ההמלצה שלנו עבורכם היא לא לפנות לכל חברה שמתעסקת בסחר בזהב אלא לפנות לענתיק-תק, חברה שמתמחה בסחר בעתיקות, ומתחזקת אוספים למיניהם. אנו נדע לזהות מייד אם מדובר בחפץ זהב עתיק מקורי או בחפץ ישן סטנדרטי ובהתאם לזאת נוכל לתת לכם הצעת מחיר שלוקחת בחשבון גם את ערכו ההיסטורי הרב. גם התשלום יבוצע בו במקום במזומן דרכינו, כך שאתם מרוויחים מכל הבחינות.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר