כלי כסף משומשים למכירה – הקריטריונים שקובעים את הערך

תוכן עניינים

כלי הגשה, תכשיטים, שעונים, מטבעות עתיקים, ענתיקות וחפצי יודאיקה ישנים – כל אלו נזרקים בכל יום על ידי כאלו שלא באמת מודעים לערכם הרב. מבחינתם מדובר בפריטים ישנים שקיבלו בירושה מסבתא ושאיבדו מיוקרתם, והם זורקים אותם לפח מבלי לדעת שישנם אספנים רבים שיהיו מוכנים לשלם עבורם כסף רב. אנשים אלה מחפשים כל העת כלי כסף משומשים למכירה על מנת להגדיל את האוסף הפרטי שלהם, והגיע הזמן כי גם אתם תכירו את היתרון שבהתקשרות עימם.

יש ברשותכם כלי כסף משומשים שאין לכם עוד צורך בהם? כך תדעו כמה הם שווים לכם מבחינה כספית. קראו והתקשרו עם אספן שיעריך את מיוחדותם.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

כלי כסף משומשים למכירה – רמת טוהר הכסף

על מנת לדעת כמה כלי הכסף שמצוי ברשותכם שווה, שעוני קיר עתיקים או תכשיטים עתיקים שעשויים מכסף, עליכם לדעת מהי רמת טוהר הכסף הקיימת בו. ככל שרמת הטוהר גבוהה יותר, כך הפריט יהיה שווה יותר מבחינה כספית. רמת הטוהר הגבוהה ביותר היא כמובן כסף טהור אשר קרוי גם כסף "999" והוא מכיל 99.99% של יסוד זה. מרבית האספנים שמחפשים כלי כסף משומשים למכירה מתאמצים להשיג כלים שכאלו, מכיוון שהם נדירים מאוד בשל הקושי לעבוד עם החומר. על מנת שיהיה ניתן לעבוד איתו ושדרגת הקשיות שלו תהיה מספקת, נוהגים להפוך אותו לסגסוגות שונות, בעיקר עם נחושת. למשל, כסף "925" הידוע, מכיל למעשה 92.5% כסף ואילו השאר נחושת. את הטבלה המלאה של דרגות הטוהר, עבור כסף אבל גם זהב ופלטינה, תמצאו כאן.

בנוסף, יש להבדיל בין פריטים שעשויים מכסף (ברמת טוהר כזאת או אחרת) לבין כאלו המצופים בכסף. אלו המצופים זולים יותר, שכן מבחינה משקלית אחוז הכסף שבהם הינו קטן ביותר. וכיצד מחשבים את השווי הכספי של הפריט על פי רמת הטוהר? ובכן, כל שיש לעשות זה להכפיל את משקל הפריט באחוז הכסף הקיים בו ובשער הכסף היומי שנקבע בבורסה.

כלי כסף משומשים למכירה

כשערך הפריט שווה יותר משער הכסף היומי

ישנם פריטים שונים שערכם עולה הרבה מעבר לערך הכסף המרכיב אותם, כלומר, ערך השלם עולה על סך חלקיו. דוגמא לכך ניתן למצוא במדליות מיוחדות, גביעים בעלי ערך היסטורי, שעונים עתיקים, חפצי יודאיקה נדירים וכדומה, עבורם הערך יקבע לא רק על סמך שער הכסף היומי בבורסה. אספנים מקצועיים יודעים להעריך היטב את ה"אוצר" הנמצא לפניהם במקרים שכאלה, וההצעות הכספיות שהם מציעים גבוהות ביותר.

מעבר לזאת, אם יש ברשותכם כלי כסף אשר זהות האמן שייצר אותם ידועה והוא נחשב לבעל שם, הרי שהערך הכספי יעלה אפילו עוד יותר. מכירת כלי כסף מהסוג הזה יכולה להיות העסקה המשתלמת ביותר שתבצעו בחייכם.

 

כלי כסף משומשים למכירה – ההבדל בין ישן לעתיק

בסופו של דבר, יש להתחשב גם בעניין הגיל של הפריט ועד כמה הוא עתיק, בדומה לכלים מזהב, קמעים עתיקים ועוד. זה שפרסמתם כי יש ברשותכם כלי כסף משומשים למכירה, לא אומר שהם באמת שווים משהו. אספנים מקצועיים מחפשים בדרך כלל אך ורק כלים עתיקים, מה שאומר שהם חייבים להיות בשימוש 100 שנים לפחות.

על מנת לאמוד את גיל הפריט ולחשב את ערכו, אספן מקצועי מהצוות שלנו יגיע עד אליכם עם כל הציוד הדרוש, יעניק לכם הצעת מחיר אמינה ומדויקת ויעביר לכם את הכסף במזומן. בהחלט כדאי לנסות!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים