מכירת כלי כסף עתיקים – איך זה עובד?

תוכן עניינים

מאז ומתמיד שימשה מתכת הכסף את האדם וזאת משום תכונותיה המגוונות ויוצאות הדופן. מדובר במתכת רכה יחסית שאותה ניתן לעבד בקלות, אך המוצר המוגמר חזק ויציב לאורך זמן. זאת הסיבה שניתן למצוא כלי כסף עתיקים רבים שנשתמרו בצורה מעולה, ענתיקה דוגמת פסלים, תכשיטים, כלי אוכל, חפצי יודאיקה, מטבעות ועוד כלי כסף ישנים. למעשה, אם יש ברשותכם כלים שכאלה ואינכם מעוניינים בהם, תוכלו למכור אותם לאספנים או רוכשי עתיקות כמונו, ולהרוויח תמורתם כסף רב. כמה כסף? הדבר תלוי במספר קריטריונים שיוצגו בפניכם מייד.

כלי כסף עתיקים יותר – שווים יותר

הקריטריון הראשון שאספנים בודקים הוא את גיל הפריט, כאשר ככל כלי כסף ישנים יותר כך הם יעניינו אותם יותר וגם יהיה שווה עבורכם יותר כסף. ההגדרה של פריט בתור עתיק (או "ענתיקה") היא גיל של מעל 100 שנים מרגע הייצור שלו. מבדקי מעבדה פשוטים יחסית יכולים להצביע במדוייק על גילו של הפריט כמו שעון עתיק למשל, וכמו כן, אספן מקצועי שבקיא בהיסטוריה, יכול לזהות על פי דפוסי ההכנה והעיצוב באיזו תקופה מדובר. בנוסף, כלי כסף רבים מכילים על גבם את תאריכי הייצור שלהם, מה שקובע באופן חד משמעי את גילם.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

כלי כסף עתיקים למכירה – ערך הכסף שבפריט והסיפור שמאחוריו

ערכו של הכסף נמצא במגמת עלייה לאורך השנים, כאשר שיעורו נקבע על ידי הבורסה וצמוד לדולר. כך שאם יש ברשותכם כלי כסף עתיקים למכירה, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לבדוק את שער הכסף היומי ולהכפיל אותו באחוז הכסף הטהור שבפריט (אספן מקצועי ידע לומר לכם זאת) ובמשקלו. בנוסף, במידה וישנו סיפור מיוחד מאחורי הפריט או שמדובר בפריט נדיר ויפה במיוחד, הרי שהצעת המחיר של אספן איכותי ואמין, תכלול שיקולים של מעבר למשקל הכסף שבו.

מי הכין את הכלים?

לאורך השנים בלטו מספר אמנים שהיו ידועים בעבודה שלהם עם כסף. אם כלי כסף ישנים שברשותכם יוצרו על ידי אחד מהם, הרי שהמחיר שלהם יהיה גבוה בהרבה מאשר כאלו שיוצרו על ידי אמנים עלומי שם. אספנים מקצועיים כמו קונה כסף, ידעו בדרך כלל לזהות באיזה אמן מדובר על פי אופי העיצוב של הכלים. במקרים אחרים, במיוחד כאשר מדובר בפריט אומנותי, חתימתו של האמן תהיה חרוטה על גבי היצירה והאספן ידע בדיוק כיצד לתמחר אותה. כלי כסף עתיקים שמקורם צבאי (מדליות, גביעים) או ממשלתי (חותמות) אף הם מבוקשים מאוד על ידי אספנים המחפשים מכירת עתיקות, גם אם אין על גבם סימן ברור שמעיד על זהות האדם שהכין אותם.

כיצד מתבצעים תהליכי התמחור וקבלת הכסף?

כל עוד תתקשרו עם אספן מקצועי ובעל מוניטין או רוכשי עתיקות מנוסים כמונו, תבטיחו לעצמכם תהליכי תמחור ותשלום מהירים עבור כלי הכסף שלכם. אנחנו נדאג להגיע עד אליכם עם כל הציוד הדרוש, נתמחר ונשלם לכם את התמורה במזומן בו במקום. במקרה הצורך אולי גם נדאג לקבל חוות דעת נוספת מבעלי מוזיאונים איתם אנו נמצא בקשרי עבודה, כך שהצעת המחיר שתקבלו תמיד תשקף את המציאות בצורה מדוייקת. אז למה אתם מחכים? יש ברשותכם כלי כסף עתיקים או תכשיטים עתיקים? צרו איתנו קשר עוד היום ותעשו מהם כסף. אין יותר משתלם מזה.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים