054-3333044

אלעד

מכירת כלי זהב – רק לחברות אספנות שמבינות בתחום

תוכן עניינים

אחת המתכות המבוקשות ביותר לאורך כל התקופות בהיסטוריה האנושית היא הזהב. השימושים בזהב רבים, בעיקר בתחום ייצור התכשיטים וכלים יוקרתיים למיניהם, דוגמת חפצי יודאיקה. למעשה, אם יש ברשותכם כלים מזהב שאינכם זקוקים להם, תוכלו למכור אותם ולקבל תמורתם סכומי כסף נאים במזומן, שכן ערך הזהב תמיד נמצא במגמת עלייה (למעשה, ב-2020 הגיע ערך הזהב לשיא של כל הזמנים). יחד עם זאת, חשוב לדעת כי עסקת מכירת כלי זהב לא צריכה להתבצע אל מול כל אחד, אלא רק מול חברות אספנות אמינות. להלן מידע שיבהיר לכם את הנקודה החשובה הזאת.

 

מכירת כלי זהב – מדוע חשוב שלא להתקשר עם כל אחד?

האם ידוע לכם מהו ערך כלי הזהב שברשותכם? סביר להניח שלא, וזוהי בדיוק הסיבה שחשוב שלא תתקשרו עם כל אדם שרוצה לרכוש מכם את כלי הזהב או מכירת כלי כסף שברשותכם ונותן לכם הצעת מחיר כלשהי. מכירת כלי זהב יש לבצע רק מול מי שיודע כיצד לחשב את ערך הכלי בצורה מדויקת, כאשר הנוסחה הבסיסית היא באמצעות הכפלת משקל הכלי בשער הזהב היומי ואחוז טוהר הזהב שנמצא בו. לא כל אדם אכן נוהג כך, ולמעשה התחום כולל הרבה מאוד חובבנים או סתם נוכלים שיעניקו לכם הצעת מחיר שאינה באמת משקפת את ערכו של הכלי, וזאת בשל חישובים שאינם מדויקים או חוסר ידע באשר לזיהוי מידת טוהר הזהב שנמצא בתוך הכלי.

מכירת כלי זהב

התקשרות עם חברת אספנות – הדרך המועדפת

הדרך הטובה ביותר לקבל הצעת מחיר שבאמת תשקף את ערך כלי הזהב שברשותכם, כמו גם תכשיטים כגון טבעות עתיקות ועוד, הינה כאמור באמצעות התקשרות מול חברת אספנות מקצועית. חברה שכזאת יודעת לחשב במדויק את ערך הכלי על פי משקלו, שער הזהב היומי העדכני וטוהר הזהב שבתוכו, מה שניתן לבדיקה באמצעות הציוד שנמצא ברשותה. יתרה מזאת, הידע הרב של אנשיה בכלי זהב, יאפשר לה לתת לכם הצעת מחיר שכוללת בתוכה עוד קריטריונים מעבר לחישוב הנוסחה הבסיסית. כך למשל, היא תדע לזהות את התקופה ההיסטורית בה הכלי ייוצר, לזהות את גילו ואף את האמן שייצר אותו – כל הפרמטרים הללו עשויים להקפיץ את ערך הכלי פי כמה וכמה. למעשה, אם יתגלה כי כלי הזהב שברשותכם ייוצר לפני מעל ל-100 שנים, הרי שמדובר בפריט ענתיקה נדיר במיוחד, מה שיקפיץ את ערכו עוד יותר.

 

מכירת כלים מזהב – דגשים בבחירת החברה

ישנם מספר קריטריונים שחברת אספנות רצינית אמורה לעמוד בהם, אחרת אסור לכם בשום אופן לבצע עסקת מכירת כלי זהב מולה. ראשית כל, לעולם אל תסכימו להצעת מחיר שניתנת רק על סמך תמונה. חברה רצינית אומנם תדאג לבקש מכם תמונה של הכלי, אך לאחר מכן תגיע עד אליכם עם כל הציוד הדרוש לשם ביצוע בדיקה מדוקדקת יותר ונתינת הצעת מחיר מסודרת ושקופה. אי אפשר לקבוע את הערך של כלי זהב בלי ציוד שמאפשר מדידת משקל מדויקת של הכלי וכמובן וידוא של אחוז טוהר הזהב בו. הדבר השני שעליכם לוודא מראש, הוא נתינת התמורה הכספית בו במקום מיד עם תום הבדיקה ובלי תירוצים כלשהם, תוך הענקת קבלה מסודרת.

חברת ענתיק-תק היא בדיוק החברה שכדאי לבצע דרכה עסקת מכירה של כלי זהב והיא עומדת בכל קריטריוני האיכות והאמינות הנדרשים. מוזמנים ליצור קשר לקבלת פרטים נוספים.

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים, ונחזור אליכם באופן מיידי!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר