כלים מכסף למכירה – הפרמטרים שקובעים את ערכם

תוכן עניינים

כסף מהווה את אחת מהמתכות השימושיות ביותר לאדם וקשה מאוד למצוא בית בישראל שבו אין כלים העשויים מחומר זה. אם גם ברשותכם ישנם כלים מכסף ואתם כבר לא זקוקים להם, בוודאי תשמחו לדעת כי תוכלו למכור אותם לחברות אשר עוסקות בסחר בכלים שכאלה ולהרוויח מהם לא מעט. חברות שעוסקות בתחום מחפשות כל העת אחר כלים מכסף למכירה ובשורות הקרובות תבינו כיצד הן קובעות את הערך הכספי של הכלים ואת הצעת המחיר שתקבלו תמורתם.

כלים מכסף למכירה – כמה כסף הכלים שלכם מכילים?

אם יש ברשותכם כלים מכסף למכירה או אם מעניין אתכם הנושא של מכירת כלי זהב, עליכם להקפיד להתקשר אך ורק עם חברה אשר יודעת להעריך את ערכם הכספי בצורה מדוייקת. חברה מקצועית תמיד תדאג לבדוק כמה כסף בדיוק אותם כלים שברצונכם למכור מכילים, כשניתן לומר שככל שהכלים גדולים וכבדים יותר, כך סביר להניח שהם יכללו יותר כסף בתוכם ויהיו יותר שווים מבחינה כספית. הערך של כלים מכסף נקבע לפי אחוז הכסף שנמצא בהם ומשקלם, כשאת הערכים הללו יש להכפיל בשער הכסף היומי כפי שנקבע בבורסה.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

 

אלא שחשוב להיות מודעים גם לעובדה הבאה – כסף שמשמש לייצור כלים שונים לעולם לא יהיה כסף טהור ב- 100%. כסף סטרלינג, למשל, שקרוי גם כסף 925 הוא כסף שבו יש 92.5% כסף. כלומר, עבור כלי עשוי כסף 925 יש לחסר כמעט 10% מבחינה משקלית. כנ"ל לגבי אותו החישוב שיש לבצע על כסף 70% וכו'. מעבר לזאת, כלים מכסף יכולים להיות  עשויים גם מציפוי בלבד של מתכת זו או מעיטורי כסף על גבי חומרים אחרים. כלומר, יש לבדוק מבחינה אחוזית לא רק את טוהר הכסף ומשקל הכלים אלא גם את סך אחוז הכסף מכלל החומרים שבו.

פרמטרים נוספים שמשפיעים על הצעת המחיר

לעיתים הצעת המחיר שתקבלו עבור כלי הכסף שלכם, תכלול בתוכה גם פרמטרים נוספים מלבד הנוסחה החישובית שציינו. למשל, אם אתם מציעים כלים מכסף למכירה שהם ממש מיוחדים במינם, כאלה שיש מאחוריהם סיפור היסטורי מיוחד או יוצרו על ידי אמן מוכר, המחיר שיוצע לכם עבורם יכול להיות גבוה בעשרות ומאות אחוזים. מה שחברות שסוחרות בפריטים שכאלה מחפשות במיוחד, הוא כלים מכסף שיוצרו לפני 100 שנים לפחות, מה שהופך אותם לפריטי ענתיקה מאוד נדירים ומבוקשים. כמובן שככל שהכלים במצב טוב יותר ועדיין שמישים ונראים כחדשים, הדבר יעלה את ערכם עוד יותר.

 

חשיבות ההתקשרות עם חברה מקצועית ואמינה

לא כל חברה אכן יודעת להעריך כלי כסף בצורה מדוייקת וזוהי הסיבה שאתם חייבים לבדוק היטב עם מי אתם מתקשרים. רק חברה רצינית תהיה מצויידת בכל הכלים שיאפשרו לה לבדוק את אחוז הכסף המדוייק בכלים שלכם ואת משקלם, כמו גם אמינה מספיק ובעלת הידע להתחשב בכל הפרמטרים הנוספים שיכולים להעלות את ערך הכלים שברשותכם. כזאת היא בדיוק חברת ענתיק-תק ואיתה אתם צריכים להתקשר כשיש ברשותכם כלים מכסף למכירה. צרו איתנו קשר ותקבלו את כל הפרטים.

 

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים