מי קונה כלי כסף וכמה הם שווים לכם?

תוכן עניינים

אם יש לכם כלים שעשויים מכסף בבית או שקיבלתם בירושה במסגרת פינוי תכולת דירה למשל, ייתכן בהחלט כי אתם יכולים למכור אותם ברווח נאה, במידה ואינכם זקוקים להם יותר. ואכן, רבים מגלים בסוף כי הכלים שקיבלו במתנה לפני שנים רבות או שמצאו בבית ההורים או הסבא והסבתא הינם יקרי ערך, ועדיף לחפש קונה כלי כסף מאשר שישבו על המדף וימשיכו להעלות אבק. עבור מי שמעוניין בכך, קיימת האפשרות ליצור עימנו קשר – חברה מומחית בעתיקות, שתגיע להעריך את שווי הפריטים ותעניק לכם הצעת מחיר הוגנת תמורתם. על ערך כלי כסף וממה אמורה להיות מורכבת הצעת המחיר, תוכלו ללמוד מייד.

קניית כלי כסף ישנים: מה כל כך מיוחד בהם?

מזה אלפי שנים שמתכת הכסף נחשבת לאחת המתכות השימושיות ביותר לאדם. מעבר לשימוש בכסף בתור מטבעות שוות ערך, חומר זה נמצא בשימוש במגוון תחומים נוספים, כגון תעשיית ייצור התכשיטים, השעונים, כלי המטבח ואפילו בתעשיית האלקטרוניקה. היתרון של כל מוצר שעשוי מכסף הוא שמדובר במתכת שאינה מחלידה, המראה נשאר ייחודי, מבריק ויוקרתי וכמעט שאינו מתיישן. בניקוי פשוט ניתן להחזיר כלי כסף למראה חדש ונוצץ גם אם הם בני מאות ואלפי שנים. זוהי בדיוק הסיבה ששירותי קניית כלי כסף ישנים הפכו למבוקשים כל כך.  כלים ישנים כדוגמת תכשיטים, כלי מטבח, חפצי יודאיקה, מדליות וכו', עשויים להיות חסרי שימוש עבורכם, אך עבור אחרים כמו קונה כלי כסף ישנים, מדובר בפנינים של ממש.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

 

מי קונה כלי כסף?

אז הבנתם שאם יש ברשותכם כלי כסף מכל סוג שהוא, הם יכולים להיות שווים הרבה כסף עבורכם. השאלה היא מי קונה כלי כסף? ואיך תדעו לזהות עם מי כדאי להתקשר? כמובן שלא רצוי למכור את כלי הכסף שלכם לכל אחד, וחשוב לבדוק היטב לגבי אמינות האדם שפנה אליכם. העדיפות היא להתקשר עם רוכשי עתיקות שהינם חלק מחברה שפועלת כבר עשרות שנים בתחום בהצלחה מרובה. חברה שכזאת תתמחה לא רק בקניית כלים מכסף אלא גם בקניית עתיקות, חפצי אספנות ופריטים ישנים נוספים, כך שהיא מבינה את המיוחדות של כלים ישנים, הן מבחינת ערך אומנותי/היסטורי והן מבחינת ערך כספי.

אילו כלי כסף תוכל לקנות מכם חברת אספנות?

  • כלי מטבח – סכו"ם, צלחות מעוטרות בכסף ומגשי כסף.
  • פריטי יודאיקה – פמוטים, חנוכיות עתיקות, כוסות וגביעים לקידוש, כלים לנטילת ידיים.
  • תכשיטים – שרשראות, צמידים, שעוני יד, שעוני כיס עתיקים, עגילים, טבעות, סיכות דש.
  • גביעים ומדליות – גביעי הנצחה, גביעים היסטוריים, מדליות ממלכתיות ורשמיות, מדליות הוקרה.

קונה כלי כסף: מחיר השירות

אתם בוודאי רוצים להגיע לתכלס – כיצד בעצם מעריכים כלי כסף ישנים? וכמה כסף תוכלו לקבל עבורם? ובכן, ערך הכסף נקבע ע"י כוחות היצע וביקוש בין-לאומיים. ניתן להגיד כי ערכו של הכסף נמצא בעלייה מתמדת לאורך השנים, כאשר המחיר הממוצע כרגע הוא של משתנה מעת לעת. בפועל הדבר אומר שאם מצאתם קונה כלי כסף, מחיר ההצעה שתקבלו ממנו צריך לכלול את שקילת החפץ, בדיקת רמת טוהר הכסף בו ולאחר מכן, הכפלה במחיר.

ניקח למשל פמוט במשקל 100 גרם עם 10% כסף 925 (כסף סטרלינג) שמכיל כ- 92.5% כסף טהור. אם שער הכסף ביום המכירה על פי בורסת ניו יורק היה 2.5 שקלים לגרם, כמה אתם צפויים לקבל עבור הפמוט? החישוב יתבצע לרוב באופן הבא:

כמות הכסף הטהור בפמוט: גרם 100X10%X92.5% = 9.25 .

לעיתים המחיר יוכפל ואף יותר מכך, במקרים בהם מתקשרים מול חברה או קונה כלי כסף שלא משלמים רק ע"פ משקל הכסף, אלא בהתאם לפקטורים נוספים. פקטורים אלו כוללים את הערך ההיסטורי של הכלי, המצב הפיזי שלו, עד כמה הוא נדיר, האם מדובר בפריט אספנים או מוזיאוני, איכותו ומותג היצרן שלו וכו'.

הפרמטרים הללו יכולים להשפיע על המחיר באופן הבא:

  • גיל הפריט – ככל שכלי הכסף שלכם ישן יותר כך הערך שלו יעלה בהתאם.
  • נדירות – ישנם כלי כסף שהינם נדירים יותר בעולם ובהתאם לכך, כאשר הביקוש גבוה וההיצע קטן, המחיר שלכם יהיה יקר בהתאם.
  • היסטוריה – כלי כסף שלהם ערך היסטורי נחשבים למבוקשים ויקרים מאוד.
  • יצרן – בין אם מדובר בכלי כסף עתיקים, ישנים או חדשים יותר, ככל שמדובר ביצרן או אומן בעל שם, כך הערך יגדל. אומנים ידועים מבוקשים מאוד וכאשר ניתן לזהות על כלי הכסף מי ייצר אותו, הדבר יכול לזכות אתכם בהצעת מחיר נדיבה מאוד.

בנוסף, גם למצב הפיזי חשיבות בקביעת הערך של כלי כסף, כך שכלים שנמצאים במצב טוב יותר מועדפים על ידי קונה כלי כסף בפרט, ואספנים בארץ ובעולם בכלל.

קונה כלי כסף במזומן: האפשרות העדיפה

לסיום טיפ קטן מאיתנו – ישנם נותני שירותים רבים בתחום זה אשר בוחרים לרכוש את הכלים רק לאחר איסוף, בחינה במעבדה מחוץ לבית הלקוח וניסיון למכרו בשוק החופשי. בתור לקוחות עליכם להימנע מהתקשרות עם נותני שירותים מעין אלו משום חוסר הוודאות הכרוך בכך עבורכם. התקשרו אך ורק עם קונה כלי כסף במזומן שנותן לכם את התמורה המלאה עבור הכלים בו במקום, בלי בזבוזי זמן מיותרים. כך תוכלו להפיק את מירב התועלת הכלכלית במינימום הזמן, ולהפוך את כלי הכסף שלכם לשטרות במזומן. אנחנו מחכים לפנייתכם!

ענתיק-תק: אנחנו נשמח לקנות את כלי הכסף שלכם

אם אתם מחפשים קונה כלי כסף אמין ומקצועי שיעניק לכם הצעת מחיר שבאמת תשקף את ערך הכלים שברשותכם, צרו קשר עוד היום עם חברת ענתיק-תק. כל שעליכם לעשות הוא לשלוח אלינו את תמונות הפריטים לוואטסאפ או למייל ואנו כבר נדאג להגיע עד אליכם לבדיקה מדוקדקת יותר במידה והדבר רלוונטי. את התשלום תקבלו במזומן, מייד עם סיום הערכת השווי שלנו. בנוסף לכך, אנו קונים גם מטבעות עתיקים עוד מוצרים שווי ערך.

שאלות נפוצות – וגם תשובות!

מי קונה כלי כסף ישנים?

קונה כלי כסף וחברות רבות מציעות שירותי קניית כלי כסף ישנים, מתוך הבנה כי מדובר בפריטים מיוחדים במינם אשר יכולים להיות שווים כסף רב. מאחר ומתכת הכסף לעולם אינה מחלידה, ערך הפריטים הללו רק עולה עם השנים, כך שאם יש ברשותכם  תכשיטים, חפצי יודאיקה, מדליות, כלי מטבח וכו', אשר עשויים מכסף, תמיד תוכלו לפנות אל חברה שכזאת ולמכור אותם תמורת כסף מזומן.

כיצד נקבע ערך כלי כסף ישנים?

ישנם מספר קריטריונים שעל פיהם נקבע ערך כלי כסף ישנים, כשהמרכזי שבהם הוא גיל הפריט ונדירותו. ככל שמדובר בפריט ישן יותר ובן יותר מ-100 שנה, כך הביקוש לו בקרב קונה כלי כסף יהיה רב יותר בשל היות נחשבים לענתיקה. גם משקל הפריט, טוהר הכסף שבו ושער הכסף העולמי, קובעים את השווי הכספי שלו.

מהם דגשי ההתקשרות עם קונה כלי כסף?

חשוב מאוד להתקשר עם קונה כלי כסף או חברה אמינה ובעלת מוניטין, כאשר רוצים למכור כלי כסף ישנים. חברת ענתיק-תק היא דוגמת מצויינת לחברה שכזאת. הידע המקצועי של החברה כמו גם הציוד שברשותה, מאפשרים לה להעניק הערכת שווי מדוייקת, הוגנת ושקופה לכל פריט שנמצא ברשותכם, כשאת התשלום תקבלו במזומן.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים