מי קונה כלי כסף וכמה הם שווים לכם?

תוכן עניינים

אם יש לכם כלים שעשויים מכסף בבית או שקיבלתם בירושה במסגרת פינוי תכולת דירה למשל, ייתכן בהחלט כי אתם יכולים למכור אותם ברווח נאה, במידה ואינכם זקוקים להם יותר. ואכן, רבים מגלים בסוף כי הכלים שקיבלו במתנה לפני שנים רבות או שמצאו בבית ההורים או הסבא והסבתא הינם יקרי ערך, ועדיף לחפש קונה כלי כסף מאשר שישבו על המדף וימשיכו להעלות אבק. עבור מי שמעוניין בכך, קיימת האפשרות ליצור עימנו קשר – חברה מומחית, שתגיע להעריך את שווי הפריטים ותעניק לכם הצעת מחיר הוגנת תמורתם. על ערכם וממה אמורה להיות מורכבת הצעת המחיר, תוכלו ללמוד מייד.

קניית כלי כסף ישנים: מה כל כך מיוחד בהם?

מזה אלפי שנים שמתכת הכסף נחשבת לאחת המתכות השימושיות ביותר לאדם. מעבר לשימוש בכסף בתור מטבעות שוות ערך, חומר זה נמצא בשימוש במגוון תחומים נוספים, כגון תעשיית ייצור התכשיטים, השעונים, כלי המטבח ואפילו בתעשיית האלקטרוניקה. היתרון של כל מוצר שעשוי מכסף הוא שמדובר במתכת שאינה מחלידה, המראה נשאר ייחודי, מבריק ויוקרתי וכמעט שאינו מתיישן. בניקוי פשוט ניתן להחזיר אותם למראה חדש ונוצץ גם אם הם בני מאות ואלפי שנים. זוהי בדיוק הסיבה ששירותי קניית כלי כסף ישנים הפכו למבוקשים כל כך.  כלים ישנים כדוגמת תכשיטים, אביזרי מטבח, חפצי יודאיקה, מדליות וכו', עשויים להיות חסרי שימוש עבורכם, אך עבור אחרים כמו קונה כלי כסף ישנים, מדובר בפנינים של ממש.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

מי קונה כלי כסף?

אז הבנתם שאם יש ברשותכם פריטים אלו מכל סוג שהוא, הם יכולים להיות שווים הרבה כסף עבורכם. השאלה היא מי קונה כלי כסף? ואיך תדעו לזהות עם מי כדאי להתקשר? כמובן שלא רצוי למכור את הכלים שלכם לכל אחד, וחשוב לבדוק היטב לגבי אמינות האדם שפנה אליכם. העדיפות היא להתקשר עם קונה עתיקות שהינו חלק מחברה שפועלת כבר עשרות שנים בתחום בהצלחה מרובה. חברה שכזאת תתמחה לא רק בקניית כלים אלא גם בקניית עתיקות, חפצי אספנות ופריטים ישנים נוספים, כך שהיא מבינה את המיוחדות של כלים ישנים, הן מבחינת ערך אומנותי/היסטורי והן מבחינת ערך כספי.

קונה כלי כסף

מה תוכלו למכור?

 • כלים במטבח – סכו"ם, צלחות מעוטרות ומגשים.
 • פריטי יודאיקה – פמוטים, חנוכיות עתיקות, כוסות וגביעים לקידוש, כלים לנטילת ידיים.
 • תכשיטים – שרשראות, צמידים, שעוני יד, שעוני כיס עתיקים, עגילים, טבעות, סיכות דש.
 • גביעים ומדליות – גביעי הנצחה, גביעים היסטוריים, מדליות ממלכתיות ורשמיות, מדליות הוקרה.

קונה כלי כסף: מחיר השירות

אתם בוודאי רוצים להגיע לתכלס – כיצד בעצם מעריכים כלי כסף ישנים? וכמה תוכלו לקבל עבורם? ובכן, הערך נקבע ע"י כוחות היצע וביקוש בין-לאומיים. ניתן להגיד כי ערכו של הכסף נמצא בעלייה מתמדת לאורך השנים, כאשר המחיר הממוצע כרגע הוא של משתנה מעת לעת. בפועל הדבר אומר שאם מצאתם קונה כלי כסף, מחיר ההצעה שתקבלו ממנו צריך לכלול את שקילת החפץ, בדיקת רמת טוהר הכסף בו ולאחר מכן, הכפלה במחיר.

ניקח למשל פמוט במשקל 100 גרם  שמכיל כ- 92.5% כסף טהור. אם שער ביום המכירה על פי בורסת ניו יורק היה 2.5 שקלים לגרם, כמה אתם צפויים לקבל עבור הפמוט? החישוב יתבצע לרוב באופן הבא:

כמות הכסף הטהור בפמוט: גרם 100X10%X92.5% = 9.25 .

לעיתים המחיר יוכפל ואף יותר מכך, במקרים בהם מתקשרים מול חברה או קונה כלי כסף שלא משלמים רק ע"פ משקל, אלא בהתאם לפקטורים נוספים. פקטורים אלו כוללים את הערך ההיסטורי, המצב הפיזי שלו, עד כמה הוא נדיר, האם מדובר בפריט אספנים או מוזיאוני, איכותו ומותג היצרן שלו וכו'.

הפרמטרים הללו יכולים להשפיע על המחיר באופן הבא:

 • גיל הפריט – ככל שהכלים שלכם יותר ישנים יותר כך הערך שלו יעלה בהתאם.
 • נדירות – ישנם כלים שהינם נדירים יותר בעולם ובהתאם לכך, כאשר הביקוש גבוה וההיצע קטן, המחיר שלכם יהיה יקר בהתאם.
 • היסטוריה – פריטים בעלי ערך היסטורי נחשבים למבוקשים ויקרים מאוד.
 • יצרן – בין אם מדובר בכלים ישנים או חדשים יותר, ככל שמדובר ביצרן או אומן בעל שם, כך הערך יגדל. אומנים ידועים מבוקשים מאוד וכאשר ניתן לזהות על הכלים מי ייצר אותו, הדבר יכול לזכות אתכם בהצעת מחיר נדיבה מאוד.

בנוסף, גם למצב הפיזי של הכלים יש משמעות, כך שכל שהם שנמצאים במצב טוב יותר, כך מעוניינים בו יותר קונה כלי כסף בפרט, ואספנים בארץ ובעולם בכלל.

הערכת שווי כלי כסף – היבטים חשובים נוספים בתהליך

הערכת שווי כלי כסף הינה תהליך שמחייב מקצועיות רבה. כאשר מדובר בפריט שלו ערך רב מעבר לערך הכסף עצמו, על איש המקצוע להיות בעל ידע רב, להיות בקיא בשמות היצרנים, האומנים והמגמות העיצוביות בכל תקופה, במיוחד אם מדובר בפריט עתיק. הערכת שווי כלי כסף במקרים שכאלה מחייבת בקיאות רבה במגמות של מכירות פומביות בארץ ובעולם וזאת על מנת שהצעת המחיר תשקף במדויק את שווי הפריט ולא משנה מה גודלו.

ומה עושים כאשר לפריט השלם אין ערך מוסף והערך שלו נקבע רק על פי כמות הכסף שבו? במקרה זה תהליך הערכת שווי כלי כסף עובר לפן מקצועי אחר, שבו על הבודק לקבוע האם מדובר מלכתחילה בכסף איכותי או לא. ישנן מספר שיטות המסייעות בכך:

 • מידת מגנטיות – כסף אינו מגנטי כך שאם מקרבים אל הפריט מגנט הוא לא אמור להימשך אליו. בודקים מקצועיים יכולים להגיע עם מגנט חזק ביותר או מכשיר שמודד משיכה מגנטית. המשיכה במקרה זה אמורה להיות מינימלית כאשר מדובר בכסף איכותי.
 • מבחן חומציות – זוהי שיטה מצוינת עבור הארכת שווי כלי כסף והיא מסוגלת לקבוע האם מדובר בכסף ברמת טוהר גבוהה (925) או לא. בשיטה זו הבודק שורט קלות את הפריט ומטפטף לתוך השריטה חומצה ניטריט (Nitric acid). במידה ומתקבל צבע בגווני הירוק, לא מדובר בכסף איכותי, או כסף כלל. צבע קרמי מעיד על כסף איכותי ברמת טוהר גבוהה.
 • מבחן כיפוף – מתבצע על ידי מכשור מיוחד או לחלופין, במידה ומדובר בפריט גדול, על ידי הבודק עצמו. הבדיקה כוללת כיפוף של הפריט ולעיתים אף מדידה של מידת הכיפוף. מאחר וכסף הינו מתכת רכה, פריטים עשויים כסף לא יגלו התנגדות לכיפוף, בעוד כסף שאינו איכותי שמעורבב עם מתכות אחרות לא יתכופף בהפעלת כוח סביר.

כמובן, שאם מדובר בפריט שיוצר על ידי אומן ידוע או יצרן בעל מוניטין, די במידע על גבי הפריט (למשל, הטבעת החותמת 925) על מנת לאשר כי מדובר בכסף באיכות גבוהה. ההבחנה בין אמנים, יצרנים, לוגו של חברות וכו' צריכה להיות חלק מהמקצועיות של מי שמבצע הערכת שווי כלי כסף על בסיס קבוע וברמה גבוהה, וזה בדיוק מה שאנחנו מציעים לכם בחברת ענתיק-תק.

קונה כלי כסף במזומן: האפשרות העדיפה

לסיום טיפ קטן מאיתנו – ישנם נותני שירותים רבים בתחום זה אשר בוחרים לרכוש את הכלים רק לאחר איסוף, בחינה במעבדה מחוץ לבית הלקוח וניסיון למכרו בשוק החופשי. בתור לקוחות עליכם להימנע מהתקשרות עם נותני שירותים מעין אלו משום חוסר הוודאות הכרוך בכך עבורכם. התקשרו אך ורק עם קונה כלי כסף במזומן שנותן לכם את התמורה המלאה עבור הכלים בו במקום, בלי בזבוזי זמן מיותרים. כך תוכלו להפיק את מירב התועלת הכלכלית במינימום הזמן, ולהפוך את כלי הכסף שלכם לשטרות במזומן. אנחנו מחכים לפנייתכם!

אנחנו נשמח לקנות מכם

אם אתם מחפשים קונה כלי כסף אמין ומקצועי שיעניק לכם הצעת מחיר שבאמת תשקף את ערך הכלים שברשותכם, צרו קשר עוד היום עם חברת ענתיק-תק. כל שעליכם לעשות הוא לשלוח אלינו את תמונות הפריטים לוואטסאפ או למייל ואנו כבר נדאג להגיע עד אליכם לבדיקה מדוקדקת יותר במידה והדבר רלוונטי. את התשלום תקבלו במזומן, מייד עם סיום הערכת השווי שלנו. בנוסף לכך, אנו קונים גם מטבעות עתיקים עוד מוצרים שווי ערך.

שאלות נפוצות – וגם תשובות!

מי קונה כלי כסף ישנים?

חברות רבות מציעות שירותי קניית כלי כסף ישנים, מתוך הבנה כי מדובר בפריטים מיוחדים במינם אשר יכולים להיות שווים מחיר רב. מאחר והמתכת לעולם אינה מחלידה, ערך הפריטים הללו רק עולה עם השנים, כך שאם יש ברשותכם  תכשיטים, חפצי יודאיקה, מדליות, כלים במטבח וכו', אשר עשויים מכסף, תמיד תוכלו לפנות אל חברה שכזאת ולמכור אותם תמורת מזומן.

כיצד נקבע ערכם של הכלים?

ישנם מספר קריטריונים שעל פיהם נקבע ערכם, כשהמרכזי שבהם הוא גיל הפריט ונדירותו. ככל שמדובר בפריט ישן יותר ובן יותר מ-100 שנה, כך הביקוש לו בקרב קונה כלי כסף יהיה רב יותר בשל היות נחשבים לענתיקה. גם משקל הפריט, טוהר שבו ושער הכסף העולמי, קובעים את השווי הכספי שלו.

מהם דגשי ההתקשרות עם קונה כלי כסף?

חשוב מאוד להתקשר עם קונה כלי כסף או קונה עתיקות העובד אצל חברה אמינה ובעלת מוניטין, כאשר רוצים למכור כלים. חברת ענתיק-תק היא דוגמת מצויינת לחברה שכזאת. הידע המקצועי של החברה כמו גם הציוד שברשותה, מאפשרים לה להעניק הערכת שווי מדוייקת, הוגנת ושקופה לכל פריט שנמצא ברשותכם, כשאת התשלום תקבלו במזומן.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים