ישראלינה אספנות – זכרונות מארץ ישראל הישנה והטובה

תוכן עניינים

ישראל הישנה והטובה היתה מקום של תמימות ושל תקווה, של חזון ושל אופטימיות. של תוכניות לעתיד טוב יותר, התגשמות חלומות והקמת בית אמיתי עבור מיליוני פליטים יהודים מרחבי העולם, שחזרו לארץ אבותיהם אחרי 2000 שנות גלות. כזו היתה הרוח שנשבה אז בארץ ובעם, בימים שלפני קום המדינה וגם עוד הרבה אחר כך. אנחנו נשארנו רק עם זכרונות ומזכרות מהתקופה ההיא, שנשארו כמו עדות חיה עד עצם היום הזה, על החיים שהיו כאן פעם. אז מה זה בדיוק ישראליאנה ואיך זה קשור לתחום האספנות?

מה זה ישראליאנה?

ישראליאנה הוא שם כללי לכל החפצים, הפריטים והמוצרים המזוהים עם תחילת דרכה של מדינת ישראל. הכוונה היא בדרך כלל למוצרים ופריטים שנוצרו והיו בשימוש בין השנים 1920 – 1970, כאשר עוד היו מאפיינים בולטים שניתן לשייך לארץ ישראל על גבי אריזות מוצרים, פוסטרים של פרסומות, כרזות, שלטי חוצות, מסמכים, מפות ובולים, תמונות ישנות ומעטפות. אפילו קופסאות סיגריות וקופסאות גפרורים ישנות, כרטיסי נסיעה בתחבורה ציבורית משנות החמישים, ספרים ישנים  ועוד.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

נוסף על אלה, בתקופה המדוברת, נהגו בארץ ישראל לעשות שימוש בחפצים מיוחדים, כמו סיפולוקס או כירה ניידת על פתיליה, שאפיינו את תקופת הצנע למשל, או את תקופות העלייה השונות. לצד אלה, מדובר גם על פריטים שיוצרו בזמנו בארץ, כמו קופות חיסכון עם הטבעה מיוחדת (זוכרים את דן חסכן?), פמוטים, כדים, בקבוקי זכוכית מעוצבים ומוטבעים, בובות וצעצועים, פריטי עיצוב שיוצרו בארץ, כלי קרמיקה מיוחדים שהיו אז מאוד אופייניים לכל בית בישראל וכיום כבר אי אפשר למצוא אותם, מוצרי יודאיקה מיוחדים ועוד.

ישראלינה

ישראלינה או ישראליאנה?

מדובר למעשה על שתי דרכים שונות לאיית את אותו המונח, כאשר הכוונה היא לחפצים ופריטים שונים, אשר יוצרו בישראל באותה תקופה, או נעשה בהם שימוש המעיד על מאפייני התקופה הייחודיים. בין היתר מדובר על יודאיקה ישראליאנה – אמנות יהודית בעלת מאפיינים ציוניים, אשר שיקפו במידה רבה את הלך הרוח ביישוב היהודי בשנים המדוברות, אך בעיקר בשנים שלפני קום המדינה. לפני קום המדינה יוצרו גם פריטים תעשייתיים שימושיים, אשר היו לעיתים קרובות מעוטרים בעיטורים המציגים את נופי הארץ, מקומות קדושים ודימויים נוספים כמו עצי דקל וגמלים.

גם שמות המוצרים והמפעלים המייצרים אותם היו כתובים בעברית, כמו גם שמות מיוחדים בעברית למותגים, כמו עסיס, שמן, סבון ועוד – מה שנחשב בזמנו לחידוש פורץ דרך ומרגש ולכן עד היום, פריטים ישנים עם כיתוב בעברית נחשבים מיוחדים במינם. ביום הקמת המדינה ובמים שאחריו, יצרו בארץ אלפי פריטים מיוחדים שציינו את האירוע המדהים. פריטים אלה נחשבים פריטי ישראליאנה מובהקים בעלי ערך מיוחד.

איפה מוצאים פריטי ישראליאנה?

פריטי ישראלינה או ישראליאנה, אפשר למצוא כמעט בכל בית ישראלי שקיימים בו זכרונות ישנים. אם עברתם דירה לבית ישן עם עליית גג שלא פינו – יכול להיות שמסתתר לכם שם אוצר קטן. אם יש במשפחה סבא אגרן, או סבתא שלא אוהבת לזרוק שום דבר לפח – יכול להיות שתמצאו אצלה במחסן ואפילו במזווה – פריטים מדהימים מפעם, שאולי היום יש להם ערך גבוה. לכן, אם אתם עומדים בפני פינוי תכולת דירה ומחפשים מפנה תכולת דירה מקצועי, חכו רגע – בדקו קודם אם לא מסתתר לכם בין החפצים הישנים פריט שווה ערך.

לסיכום

אם יש ברשותכם פריטי ישראליאנה למכירה – נשמח לשמוע מכם! אנחנו מבצעים הערכה מקצועית, הוגנת ואמינה של הפריטים ונשמח לתת לכם עבורם את הערך הראוי להם. למידע נוסף – צרו קשר!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

ישראלינה
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים