על תכשיטים עתיקים ונדירים, וערכם בשוק העתיקות

תוכן עניינים

מאז ומתמיד אהב האדם להתהדר בתכשיטים יפים, שמר עליהם בקנאות ודאג להעבירם לדורות הבאים במשפחתו. סביר להניח שגם אצלכם מסתובבים תכשיטים עתיקים במשפחה, כאלה שאולי הגיעו אליכם בירושה. במידה ואינכם מעוניינים בהם, דעו לכם כי באפשרותכם למכור אותם לחברות אספנות ענתיקות – ולקבל תשלום נאה. כיצד התהליך מתבצע? מייד תבינו.

 

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

איך מגדירים תכשיטים עתיקים?

על מנת לדעת האם תכשיט מסויים עתיק, יש לגלות האם שנת הייצור שלו היא לפני כ- 100 שנים לפחות. כך שאם כיום אנו בשנת 2020, כל תכשיט שיוצר לפני 1920 יוגדר כעתיק. מכך ניתן להבין כי תכשיטים עתיקים הם כאלו ששרדו מלחמות עולם, נדדו בכל רחבי העולם עם עונדיהם ושבמקרים רבים ישנם סיפורים מדהימים מאחוריהם. תכשיטים אלו צצים בדרך כלל לאחר פטירתו של אדם זקן כחלק מעזבונותיו. במקרים אחרים מדובר בתכשיט שנרכש לפני לא מעט שנים בשוק הפשפשים וכעת גילו חצה את רף 100 השנים ונחשב לעתיק.

תכשיטים עתיקים

כיצד תדעו אם התכשיט שברשותכם עתיק?

במידה והתכשיט שברשותכם עבר אליכם בירושה מסבתא שקיבלה אותו מסבתה וכך הלאה, אז בוודאי שמדובר בתכשיט עתיק כמו טבעות עתיקות. יחד עם זאת, אם אין בידיכם מספיק מידע על מנת לחשב את גיל התכשיט, הפנייה אל חברת אספנות תפתור לכם את התעלומה. חברה שכזאת בקיאה ומיומנת בקביעת גילם של תכשיטים שונים כגון עגילים, טבעות, חותמות, שעונים, מחרוזות, שרשראות ועוד. הקביעה נעשית על סמך הסגנון העיצובי, זהות היצרן והאמן שהכין את התכשיט, התאמה של גיל התכשיט לפי חותמות וסימנים שונים שהוא נושא ועוד. אם מדובר בתכשיט שהוא שעון, ניתן למשל לזהות את גילו על סמך סוג המנגנון, המספר הסידורי שלו והיצרן. תכשיטים אלו גם מתיישנים בצורה מיוחדת כך שניתן לקבוע את גילם לפי דרגת החמצון שעל גבי המתכות מהן מייצרים אותם (חברת אספנות מקצועית מחזיקה בציוד הדרוש לבדוק זאת).

 

יש לכם תכשיטים תימניים עתיקים? חשוב לדעת!

תכשירים תימניים עתיקים למכירה הם נדירים מאוד, בעיקר כי לישראל אין קשרים דיפלומטיים עם תימן. זו גם ארץ הנתונה במלחמה ולכן, גם אנשים שיש להם אפשרות לנסוע לתימן, יתקשו מאוד להשיג תכשיטים תימנים עתיקים. למעשה כיום קשה להשיג תכשיטים תימניים אותנטיים שמגיעים ממש מתימן, בגלל המצב המורכב בו נמצאת המדינה. לכן ישראל היא אחד המקומות הבודדים בעולם בהם עדיין אפשר למצוא תכשיטים תימניים עתיקים מקוריים, או תכשיטים שנוצרו על ידי צורף תימני יהודי, בסגנון הצורפות האותנטי שנלמד מדור לדור בתימן.

במיוחד אצל צורפים תימנים יהודים, שכן צורפות הייתה אחד מהמקצועות המובילים בקהילה היהודית בתימן. יחד עם זאת, גם תכשיטים מצריים עתיקים נחשבים נדירים ולו רק בגלל רמת הביקוש הגבוהה שלהם והקשר ההיסטורי לתרבות הפרעונים.

אבל הסיבה העיקרית לרמת הביקוש הייחודית של תכשיטים עתיקים ממקומות כמו תימן ומצריים היא הצורפות המיוחדת המאפיינת את האזור. תכשיטים תימניים מאופיינים בפיתוחים קטנים מרהיבים, שהם סימן ההיכר של צורפות תימנית. עם זאת, גם כאשר אתם נתקלים בתכשיטים אלו, אפילו אם מדובר על תכשיטים עתיקים מזהב, שנראים כמו תכשיטים תימניים מקוריים, כדאי לבדוק אם אכן מדובר על פריטים אותנטיים ולא על זיוף, או על תכשיטים שמגיעים ממקום אחר בעולם – בעזרת מומחים בתחום.

 

האם כדאי להציע תכשיטים עתיקים למכירה?

בין אם יש לכם תכשיטים תימניים עתיקים למכירה, או כל סוג אחר של תכשיטים עתיקים למכירה, כדאי לבדוק את הערך האמיתי שלהם, לפני שאתם מציעים אותם למכירה. חשוב להיות בטוחים שאתם מבינים את הערך האמיתי של התכשיטים כדי שתקבלו עבורם את מה שמגיע לכם, אבל לא פחות חשוב – כאשר מדובר על תכשיטים שעוברים במשפחה מדור לדור, או שהסבא והסבתא הביאו איתם מארץ רחוקה, אתם ודאי לא ניגשים למכור אותם בקלות ראש.

סביר להניח שאתם מעדיפים לתת אותם בידיים טובות, אצל אנשים שמבינים את הערך המיוחד של תכשיטים עתיקים. מישהו שיעשה בהם שימוש מכבד – כפי שראוי לתת לפריטים יקרי ערך כספי ורגשי. לכן חשוב להביא את התכשיטים לבדיקת ערך מקצועית אצל מומחים אמינים בתחום.

 

כיצד נקבע הערך של תכשיט עתיק?

נציג מחברת האספנות ביקר אצלכם וגילה כי אכן מדובר בתכשיט עתיק? כעת הוא יוכל לקבוע את ערכו הכספי בצורה מדויקת. ערכו של כל חפץ שעשוי ממתכות ואבנים יקרות נקבע לפי ערכם כחומרי גלם בשוק. זו גם הסיבה שבגללה תכשיטים עתיקים מזהב הם יקרים יותר (בדרך כלל) מאשר תכשיטים עתיקים מכסף, או חומר גלם אחר.

למשל, ניתן לברר בקלות מהו המחיר של קראט יהלומים או משקל גרם זהב וכסף (ערכים אלו נקבעים לפי בורסה ייעודית והנתונים שקופים לכל). למחיר זה יש להוסיף גורמים נוספים שהם כאמור הגיל של התכשיט, הנדירות שלו, הסיפור ההיסטורי שמאחוריו, עיצובים מיוחדים, זהות האומן שהכין אותו ומצבו הפיזי.

חברת אספנות איכותית תדאג לכך שכל תהליך אפיון של תכשיטים עתיקים יתבצע אצלכם בבית בשקיפות מלאה והנציג שלה אף יצור קשר עם קולגות ומנהלי מוזיאונים שמחזיקים באוספים למיניהם על מנת שהערכה הכספית תהיה מדויקת. בסופו של תהליך תקבלו הצעת מחיר הוגנת כשאת התשלום תקבלו במזומן.

לסיכום, בין אם יש לכם תכשיטים עתיקים מזהב או חומר גלם אחר, תכשיטים מארץ רחוקה או קרובה – חברת ענתיק תק תשמח להגיע לבחון את התכשיטים שבבעלותכם ולתת לכם עבורם הצעה הוגנת ומשתלמת – על ידי מומחים בתחום.

חברת ענתיק-תק היא בדיוק המקום להציע לו תכשיטים עתיקים למכירה. צוות החברה ישמח לאפיין את התכשיטים שלכם לעומק ולבחון אותם בצורה קפדנית, כל זאת בשקיפות מלאה ובאמינות שהיא מעל לכל. צרו עימנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים