על תכשיטים עתיקים ונדירים, וערכם בשוק העתיקות

תוכן עניינים

מאז ומתמיד אהב האדם להתהדר בתכשיטים יפים, שמר עליהם בקנאות ודאג להעבירם לדורות הבאים במשפחתו. סביר להניח שגם אצלכם מסתובבים תכשיטים עתיקים במשפחה, כאלה שאולי הגיעו אליכם בירושה. במידה ואינכם מעוניינים בהם, דעו לכם כי באפשרותכם למכור אותם לחברות אספנות ענתיקות – ולקבל תשלום נאה. כיצד התהליך מתבצע? מייד תבינו.

 

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים, ונחזור אליכם באופן מיידי!

איך מגדירים תכשיטים עתיקים?

על מנת לדעת האם תכשיט מסויים עתיק, יש לגלות האם שנת הייצור שלו היא לפני כ- 100 שנים לפחות. כך שאם כיום אנו בשנת 2020, כל תכשיט שיוצר לפני 1920 יוגדר כעתיק. מכך ניתן להבין כי תכשיטים עתיקים הם כאלו ששרדו מלחמות עולם, נדדו בכל רחבי העולם עם עונדיהם ושבמקרים רבים ישנם סיפורים מדהימים מאחוריהם. תכשיטים אלו צצים בדרך כלל לאחר פטירתו של אדם זקן כחלק מעזבונותיו. במקרים אחרים מדובר בתכשיט שנרכש לפני לא מעט שנים בשוק הפשפשים וכעת גילו חצה את רף 100 השנים ונחשב לעתיק.

כיצד תדעו אם התכשיט שברשותכם עתיק?

במידה והתכשיט שברשותכם עבר אליכם בירושה מסבתא שקיבלה אותו מסבתה וכך הלאה, אז בוודאי שמדובר בתכשיט עתיק כמו טבעות עתיקות. יחד עם זאת, אם אין בידיכם מספיק מידע על מנת לחשב את גיל התכשיט, הפנייה אל חברת אספנות תפתור לכם את התעלומה. חברה שכזאת בקיאה ומיומנת בקביעת גילם של תכשיטים שונים כגון עגילים, טבעות, חותמות, שעונים, מחרוזות, שרשראות ועוד. הקביעה נעשית על סמך הסגנון העיצובי, זהות היצרן והאמן שהכין את התכשיט, התאמה של גיל התכשיט לפי חותמות וסימנים שונים שהוא נושא ועוד. אם מדובר בתכשיט שהוא שעון, ניתן למשל לזהות את גילו על סמך סוג המנגנון, המספדר הסידורי שלו והיצרן. תכשיטים עתיקים גם מתיישנים בצורה מיוחדת כך שניתן לקבוע את גילם לפי דרגת החמצון שעל גבי המתכות מהן מייצרים אותם (חברת אספנות מקצועית מחזיקה בציוד הדרוש לבדוק זאת).

 

כיצד נקבע הערך של תכשיט עתיק?

נציג מחברת האספנות ביקר אצלכם וגילה כי אכן מדובר בתכשיט עתיק? כעת הוא יוכל לקבוע את ערכו הכספי בצורה מדוייקת. ערכו של כל חפץ שעשוי ממתכות ואבנים יקרות נקבע לפי ערכם כחומרי גלם בשוק. למשל, ניתן לברר בקלות מהו המחיר של קראט יהלומים או משקל גרם זהב וכסף (ערכים אלו נקבעים לפי בורסה ייעודית והנתונים שקופים לכל). למחיר זה יש להוסיף גורמים נוספים שהם כאמור הגיל של התכשיט, הנדירות שלו, הסיפור ההיסטורי שמאחוריו, עיצובים מיוחדים, זהות האומן שהכין אותו ומצבו הפיזי. חברת אספנות איכותית תדאג לכך שכל תהליך האפיון יתבצע אצלכם בבית בשקיפות מלאה והנציג שלה אף יצור קשר עם קולגות ומנהלי מוזיאונים שמחזיקים באוספים למיניהם על מנת שהערכה הכספית תהיה מדוייקת. בסופו של תהליך תקבלו הצעת מחיר הוגנת כשאת התשלום תקבלו במזומן.

 

חברת ענתיק-תק היא בדיוק המקום להציע לו תכשיטים עתיקים למכירה. צוות החברה ישמח לאפיין את התכשיטים שלכם לעומק ולבחון אותם בצורה קפדנית, כל זאת בשקיפות מלאה ובאמינות שהיא מעל לכל. צרו עימנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

 

 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים