כיצד תזהו טבעות עתיקות ומה כל כך מיוחד בהן?

תוכן עניינים

מזה אלפי שנים שטבעות מהוות סמל סטטוס ופריט עיצובי ואופנתי מבוקש. ישנן טבעות כל כך מיוחדות עד שאפילו חברות אספנות נוהגות לחפש אחריהן לשם הגדלת האוסף הפרטי שלהן ומוכנות לשלם כספים רבים עבורן. ניתן למצוא סוגים רבים של טבעות אך מה שמעניין אספנים יותר מכל הוא טבעות עתיקות. מבחינתכם הדבר אומר כי אם יש ברשותכם טבעת כלשהי שלא באמת משמשת אתכם, תוכלו למכור אותה בעבור רווח נאה. כיצד תדעו אם הטבעת שברשותכם עתיקה או סתם ישנה ומהו ערכה המדויק? הישארו עימנו.

טבעות עתיקות – מהו פריט עתיק?

בעולם של אספנות ענתיקות, כל פריט שגילו יותר מ- 100 שנים נחשב לפריט אספנות. משמעות הדבר לענייננו היא שטבעות שיוצרו לפני שנת 1920 נחשבות לעתיקות ויכולות להיות שוות כסף רב עבורכם. למעשה, כמעט כל אחד מחזיק בביתו פריט עתיק כלשהו. זו יכולה להיות טבעת שקיבלתם בירושה מהסבתא, ציור שמצאתם במחסן או בדירה הישנה של סבא ועוד.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

כיצד יודעים לזהות טבעת עתיקה?

חברות אספנות מקצועיות מסוגלות לזהות טבעות עתיקות תוך כדי מבט חטוף וזאת בזכות הידע העצום שצברו בתחום. יחד עם זאת, ישנם כמה דגשים שיאפשרו גם לכם לדעת האם הטבעת שברשותכם עתיקה. למשל, לבדוק את החלק הפנימי של הטבעת. לפני יותר מ- 100 שנים היה מקובל ליישם על הטבעות הטבעה שכוללת את המקום ושנת הייצור. במידה ובטבעת שלכם הדבר אינו קיים, ישנן אפשרויות נוספות שיעזרו לכם לזהותה. גם בעבר, כמו היום, טרנדים עיצוביים של טבעות יכולים להסגיר את התקופה בה נוצרו. על כן חפשו מידע על טבעות מתקופות שונות כמו התקופה הוויקטוריאנית והג'ורג'יאנית , חקרו על סגנונות עיצוב ישנים דוגמת ארט דקו וארט נבו ושימו לב האם הטבעת שלכם מזכירה את הטבעות שבתקופות אלו.

מה ההבדל בין טבעות עתיקות לבין טבעות רגילות?

אנשים רבים שואלים בצדק – מה ההבדל בין טבעות ענתיקה לבין טבעות חדשות, מודרניות, רגילות. למה בעצם לשלם הרבה יותר כסף על טבעת עתיקה, אם אפשר במחיר הרבה יותר נמוך לקנות טבעת שיצרו אותה לא מזמן? קודם כל, מן הראוי לציין כי טבעות זהב עתיקות, כמו גם טבעות כסף, הן נדירות יותר ובדרך כלל יש רק אחת מכל סוג. אבל האמת היא קצת יותר מורכבת. עד לתחילת המהפכה התעשייתית, חומרי הגלם ששימשו לייצור תכשיטים, כמו גם מוצרים אחרים – הגיעו ממקור טבעי.

תהליך העיבוד שלהם היה ידני, נעשה ביד אמן, על ידי בעלי מקצוע מהשורה הראשונה בתחומם. הם עברו תהליכי עיבוד וייצור מאוד שונים, פרטניים וייחודיים, לעומת תהליכי הייצור של היום, שהם תעשייתיים, ממוכנים וחסרי נשמה. כשאתם מחזיקים ביד טבעת עתיקה, אתם יודעים שהכינו אותה במיוחד למישהי מסוימת, או למישהו מסוים, כי יש גם טבעות עתיקות לגברים. אבל הייצור נעשה מתוך מחשבה, בתהליך ייצור מסורתי. כאן טמון ההבדל האמיתי, המהותי והמרגש באמת, בין טבעות כסף וזהב, לבין טבעות המיוצרות בתהליכים מודרניים.

קראו גם על: תכשיטים עתיקים מאנגליה

טבעות חותם עתיקות – הטבעות היקרות מכולן

כל טבעת עתיקה היא שוות ערך, אך ישנן טבעות מסויימות שנחשבות למיוחדות ונדירות יותר ועל כן נהוג לקבל עבורן הרבה יותר. אנחנו מדברים על טבעות חותם עתיקות. טבעות אלו יוצרו בדרך כלל בהתאמה אישית עבור אנשים בעלי סטטוס גבוה (אצילים למשל) ומיוחסים למיניהם (מלכים, נסיכים, גנרלים וכו').  המיוחד בכל טבעת שכזאת הוא הבסיס שלה שכולל חותמת, כך שהאישיות שעונדת אותה השתמשה בה על מנת לחתום על מסמכים היסטוריים. ככל שהטבעת ישנה יותר והייתה שייכת לדמות היסטורית נודעת, כך ערכה הכספי יהיה רב יותר. כמובן שערך הטבעת יגדל עוד יותר ככל שהיא עשויה מחומרים יקרים יותר, כגון זהב עתיק, מכילה אבנים יקרות ומיוחדות (יהלום תמיד מבוקש), גדולה מבחינת נפח ומשקל ונמצאת במצב טוב.

צורפים רבים, שאין להם עניין מיוחד בתחום, קונים מדי פעם טבעת זהב עתיקה ומיוחדת. אבל לרוב הם זורקים אותה להתכה כדי לייצר מן הזהב המותך תכשיט מודרני אחר. משום כך, תכשיטים עתיקים הם זן נדיר, הולך ונעלם, המייצג עולם שלם שטמון בעבר.

טבעות אלה הן דוגמה ייחודית לייצור תכשיטים בעבודת יד מסורתית מלאת משמעות, סמלים וטקסים – כל סימן על טבעת חותם מעיד על מי שהזמין את הטבעת, על הצורף שהכין אותה, אפילו על מקום הייצור ועל סיפורים אחרים הקשורים בטבעת ובתהליך הייצור שלה.

המשמעות של טבעת זהב עתיקה בשיבוץ אבן 

טבעות עתיקות לנשים מזהב, אך גם טבעות עתיקות לגברים, היו משובצות לעיתים קרובות באבני חן. אבנים אלה לרוב שובצו בטבעת כדי להעניק לה תכונות מיוחדות ולחזק את העונד. לדוגמה, לאחרונה התגלתה טבעת זהב עתיקה משובצת אבן אמטיסט בחפירה באזור יבנה, אשר משערים כי שימשה כדי לעזור לבעליה להתגבר על תופעות הלוואי של שתיית אלכוהול. אך זו רק דוגמה אחת למשמעות העמוקה שנתנו לטבעות עתיקות בימים עברו.

אנחנו בענתיק-תק מחפשים כל העת טבעות עתיקות על מנת להגדיל את האוסף הפרטי שלנו, לסחר, או לשם הצגתן לציבור. אם יש ברשותכם טבעת כלשהי שאינכם בטוחים לגבי הרקע ההיסטורי שלה וערכה הכספי, צרו איתנו קשר ותקבלו שירות מקצועי שיגיע עד אליכם. במידה והטבעת שברשותכם תתגלה כבעלת ערך, תקבלו את התשלום במזומן בו במקום. שווה לנסות!

שאלות נפוצות – וגם תשובות!

למי ניתן למכור טבעות עתיקות?

מאז ומתמיד נהגו בני האדם לענוד טבעות על אצבעותיהם, כך שכיום ניתן למצוא טבעות עתיקות במיוחד, כאלה שעברו מדור לדור לאורך מאות ואף אלפי שנים. אם יש ברשותכם טבעת שכזאת ואתם רוצים למכור אותה מסיבה מסויימת, תוכלו לפנות אל חברה אשר מתעסקת בסחר בפריטים עתיקים ולקבל עבורה הצעת מחיר הוגנת ואת התשלום במזומן.

כיצד ניתן לזהות טבעת עתיקה?

על מנת שטבעת תיחשב לעתיקה עליה להיות בת 100 שנים לפחות ובחברה מקצועית דוגמת ענתיק-תק ידעו לזהות זאת מייד. צוות החברה מחפש סימנים על גבי הטבעת שמעידים על טרנד עיצובי ששייך לתקופה מסויימת או הטבעות מיוחדות שמופיעות בחלק הפנימי של הטבעת, מה שהיה נפוץ בתקופות רחוקות בהיסטוריה.

כיצד נקבע הערך הכספי של טבעות עתיקות?

ככל שמדובר בטבעת עתיקה יותר כך היא תהיה נדירה יותר ועל כן ערכה הכספי יעלה, כאשר גם לחומר ממנו היא עשויה (זהב, למשל)  ושיבוץ של אבנים יקרות בה, השפעה רבה על המחיר. דוגמא לטבעות עתיקות נדירות ומבוקשות במיוחד הן כאמור טבעות החותם, אשר יוצרו בדרך כלל בהתאמה אישית למלכים, נסיכים ואישיויות חשובות בהיסטוריה.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

טבעות עתיקות
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
זהב עתיק
זהב עתיק
קשה מאוד לתאר את ההרגשה והריגוש כאשר מוצאים חפץ עתיק ומיוחד, קל וחומר כאשר הוא עשוי מזהב. זוהי בדיוק הסיבה
להמשך קריאה »
תכשיטים עתיקים
תכשיטים עתיקים
מאז ומתמיד אהב האדם להתהדר בתכשיטים יפים, שמר עליהם בקנאות ודאג להעבירם לדורות הבאים במשפחתו. סביר להניח שגם אצלכם מסתובבים
להמשך קריאה »
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים