כיצד תזהו טבעות עתיקות ומה כל כך מיוחד בהן?

תוכן עניינים

מזה אלפי שנים שטבעות מהוות סמל סטטוס ופריט עיצובי ואופנתי מבוקש. ישנן טבעות כל כך מיוחדות עד שאפילו חברות אספנות נוהגות לחפש אחריהן לשם הגדלת האוסף הפרטי שלהן ומוכנות לשלם כספים רבים עבורן. ניתן למצוא סוגים רבים של טבעות אך מה שמעניין אספנים יותר מכל הוא טבעות עתיקות. מבחינתכם הדבר אומר כי אם יש ברשותכם טבעת כלשהי שלא באמת משמשת אתכם, תוכלו למכור אותה בעבור רווח נאה. כיצד תדעו אם הטבעת שברשותכם עתיקה או סתם ישנה ומהו ערכה המדוייק? הישארו עימנו.

 

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים, ונחזור אליכם באופן מיידי!

טבעות עתיקות – מהו פריט עתיק?

בעולם של אספנות ענתיקות, כל פריט שגילו יותר מ- 100 שנים נחשב לפריט אספנות. משמעות הדבר לענייננו היא שטבעות שיוצרו לפני שנת 1920 נחשבות לעתיקות ויכולות להיות שוות כסף רב עבורכם. למעשה, כמעט כל אחד מחזיק בביתו פריט עתיק כלשהו. זו יכולה להיות טבעת שקיבלתם בירושה מהסבתא, ציור שמצאתם במחסן או בדירה הישנה של סבא ועוד.

 

כיצד יודעים לזהות טבעת עתיקה?

חברות אספנות מקצועיות מסוגלות לזהות טבעות עתיקות תוך כדי מבט חטוף וזאת בזכות הידע העצום שצברו בתחום. יחד עם זאת, ישנם כמה דגשים שיאפשרו גם לכם לדעת האם הטבעת שברשותכם עתיקה. למשל, לבדוק את החלק הפנימי של הטבעת. לפני יותר מ- 100 שנים היה מקובל ליישם על הטבעות הטבעה שכוללת את המקום ושנת הייצור. במידה ובטבעת שלכם הדבר אינו קיים, ישנן אפשרויות נוספות שיעזרו לכם לזהותה. גם בעבר, כמו היום, טרנדים עיצוביים של טבעות יכולים להסגיר את התקופה בה נוצרו. על כן חפשו מידע על טבעות מתקופות שונות כמו התקופה הוויקטוריאנית והג'ורג'יאנית , חקרו על סגנונות עיצוב ישנים דוגמת ארט דקו וארט נבו ושימו לב האם הטבעת שלכם מזכירה את הטבעות שבתקופות אלו.

קראו גם על: תכשיטים עתיקים מאנגליה

טבעות חותם עתיקות – הטבעות היקרות מכולן

כל טבעת עתיקה היא שוות ערך, אך ישנן טבעות מסויימות שנחשבות למיוחדות ונדירות יותר ועל כן נהוג לקבל עבורן הרבה יותר. אנחנו מדברים על טבעות חותם עתיקות. טבעות אלו יוצרו בדרך כלל בהתאמה אישית עבור אנשים בעלי סטטוס גבוה (אצילים למשל) ומיוחסים למיניהם (מלכים, נסיכים, גנרלים וכו').  המיוחד בכל טבעת שכזאת הוא הבסיס שלה שכולל חותמת, כך שהאישיות שעונדת אותה השתמשה בה על מנת לחתום על מסמכים היסטוריים. ככל שהטבעת ישנה יותר והייתה שייכת לדמות היסטורית נודעת, כך ערכה הכספי יהיה רב יותר. כמובן שערך הטבעת יגדל עוד יותר ככל שהיא עשויה מחומרים יקרים יותר (כגון זהב עתיק), מכילה אבנים יקרות ומיוחדות (יהלום תמיד מבוקש), גדולה מבחינת נפח ומשקל ונמצאת במצב טוב.

 

אנחנו בענתיק-תק מחפשים כל העת טבעות עתיקות על מנת להגדיל את האוסף הפרטי שלנו, לסחר, או לשם הצגתן לציבור. אם יש ברשותכם טבעת כלשהי שאינכם בטוחים לגבי הרקע ההיסטורי שלה וערכה הכספי, צרו איתנו קשר ותקבלו שירות מקצועי שיגיע עד אליכם. במידה והטבעת שברשותכם תתגלה כבעלת ערך, תקבלו את התשלום במזומן בו במקום. שווה לנסות!

 

שאלות נפוצות – וגם תשובות!

למי ניתן למכור טבעות עתיקות?

מאז ומתמיד נהגו בני האדם לענוד טבעות על אצבעותיהם, כך שכיום ניתן למצוא טבעות עתיקות במיוחד, כאלה שעברו מדור לדור לאורך מאות ואף אלפי שנים. אם יש ברשותכם טבעת שכזאת ואתם רוצים למכור אותה מסיבה מסויימת, תוכלו לפנות אל חברה אשר מתעסקת בסחר בפריטים עתיקים ולקבל עבורה הצעת מחיר הוגנת ואת התשלום במזומן.

כיצד ניתן לזהות טבעת עתיקה?

על מנת שטבעת תיחשב לעתיקה עליה להיות בת 100 שנים לפחות ובחברה מקצועית דוגמת ענתיק-תק ידעו לזהות זאת מייד. צוות החברה מחפש סימנים על גבי הטבעת שמעידים על טרנד עיצובי ששייך לתקופה מסויימת או הטבעות מיוחדות שמופיעות בחלק הפנימי של הטבעת, מה שהיה נפוץ בתקופות רחוקות בהיסטוריה.

כיצד נקבע הערך הכספי של טבעות עתיקות?

ככל שמדובר בטבעת עתיקה יותר כך היא תהיה נדירה יותר ועל כן ערכה הכספי יעלה, כאשר גם לחומר ממנו היא עשויה (זהב, למשל)  ושיבוץ של אבנים יקרות בה, השפעה רבה על המחיר. דוגמא לטבעות עתיקות נדירות ומבוקשות במיוחד הן טבעות חותם, אשר יוצרו בדרך כלל בהתאמה אישית למלכים, נסיכים ואישיויות חשובות בהיסטוריה.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים