054-3333044

אלעד

054-2333133

יצחק

תכשיטים עתיקים מאנגליה – מה שכל סוחר עתיקות מחפש

תוכן עניינים

קיימים פריטים רבים שמעניינים רוכשי עתיקות – החל מחפצי יודאיקה, דרך שעונים ומטבעות ועד לציורים וחפצי אומנות נוספים. אך יש תחום אחד שתמיד נחשב מיוחד במינו עבורם – תכשיטים עתיקים מאנגליה. כיאה למדינה בעלת היסטוריה רבת שנים ותרבות ענפה, תכשיטים שיוצרו בתחומיה ושימשו דורות של אנשים במהלך החיים בה, נחשבים למבוקשים ביותר. אם הצלחתם לשים את ידיכם על תכשיט שכזה, בין אם דרך קבלת ירושה ובין אם דרך רכישה בשוק עתיקות כלשהו, דעו לכם כי הוא עשוי להיות שווה כסף רב עבורכם. להלן סוגי התכשיטים האנגליים שסוחרי עתיקות ירצו לרכוש מכם.

 

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים, ונחזור אליכם באופן מיידי!

תכשיטים עתיקים מאנגליה – על פי תקופות זמן

ניתן לחלק תכשיטים עתיקים מאנגליה לשלוש תקופות שונות:

  • תקופת המלך ג'ורג (1717-1837) – תכשיטים אלו היו מיוצרים בעבודת יד, כאשר בתקופה זו מקובל היה להשתמש ביהלומים עם יישום של קלפים מאויירים. תכשיטים ללא יהלומים היו מיוצרים מזהב וכסף תוך שימוש באבני זכוכית מלוטשות. הקווים העיצוביים של תכשיטים מתקופה זו כללו בעיקר פרחים (רוזטות).
  • תקופת המלכה ויקטוריה (1837-1901) – התכשיטים בתקופה זו מאופיינים בממדים גדולים וכבדות משקל. למשקל הרב תרמה לעיתים רבות תוספת אבן על גבי התכשיט, כאשר אלו היקרים יותר כללו יהלומים ופנינים ואילו אחרים, זכוכיות מלוטשות. תקופת השילטון של המלכה ויקטוריה קרויה גם "התקופה הרומנטית" וזאת משום שנישאה ברצון (ולא מאילוצים פוליטיים) לאלברט בחיר ליבה. משום שכך, התכשיטים בתקופה זו סימלו אהבה ויוצרו בצורות קשורות בהתאם כגון לבבות (אהבה), נחשים (תשוקה) וידיים (ידידות). עם מותו של אלברט הוכרזו שנות אבל רבות על אנגליה, מה שהתבטא בעיצוב תכשיטים עם רקע אמאייל שחור או שיש אוניקס.
  • תקופת המלך אדאורד (1901-1910) – תחילת המאה ה- 20 החלה לא רק בשלטונו של המלך אדוארד באנגליה אלא גם בשיגשוג זרם חדש באומנות בשם אר-נובו (האומנות החדשה). התכשיטים שיוצרו בתקופה זו משקפים את הזרם האומנותי החדש, עם שימוש בחומרים מגוונים יותר (בין היתר זהב לבן) וקווי עיצוב עדינים, מה שלמעשה "שבר" את הרצף של ייצור תכשיטים מסיביים ומפוארים ככל האפשר.

כיצד יקבע ערך התכשיט שברשותכם?

חלק מהתיאורים שלעיל מזכירים תכשיט שברשותכם? טבעת עתיקות או שרשרת? שעון כיס אולי? על מנת לקבל הצעת מחיר מדוייקת עליכם ליצור קשר עם חברה גדולה ובעלת מוניטין שסוחרת בעתיקות. בשלב הראשוני תצטרכו לשלוח תמונה של התכשיט שברשותכם למייל או לוואטסאפ של החברה, ובמקרה הצורך יגיע אליכם נציג על מנת לבצע אפיון יותר מדוקדק. מלבד מכשור שיקבע את משקל וטוהר המתכות שמהם עשוי התכשיט, נציג של חברה מקצועית גם ידע להעריך את תקופת הייצור של התכשיט, מי ייצר אותו, האם מדובר בפריט בעל חשיבות היסטורית  והאם הוא נדיר. בהתאם לכך תקבלו הצעת מחיר ואת התשלום בו במקום במזומן.

 

בחברת ענתיק-תק מתמחים בהערכת תכשיטים עתיקים מאנגליה וממקומות אחרים בעולם וישמחו לתת לכם הצעת מחיר הוגנת ואמינה. מוזמנים ליצור עימנו קשר לקבלת מידע נוסף.

 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם האפשרי

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר