תכשיטים עתיקים מאנגליה

תוכן עניינים

קיימים פריטים רבים שמעניינים רוכשי עתיקות – החל מחפצי יודאיקה, דרך שעונים ומטבעות ועד לציורים וחפצי אומנות נוספים. אך יש תחום אחד שתמיד נחשב מיוחד במינו עבורם – תכשיטים עתיקים מאנגליה. כיאה למדינה בעלת היסטוריה רבת שנים ותרבות ענפה, תכשיטים שיוצרו בתחומיה ושימשו דורות של אנשים במהלך החיים בה, נחשבים למבוקשים ביותר. אם הצלחתם לשים את ידיכם על תכשיט שכזה, בין אם דרך קבלת ירושה ובין אם דרך רכישה בשוק עתיקות כלשהו, דעו לכם כי הוא עשוי להיות שווה כסף רב עבורכם.

להלן סוגי תכשיטים עתיקים מאנגליה שמומחים ירצו לרכוש מכם.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

תכשיטים עתיקים מאנגליה – על פי תקופות זמן

תכשיטים עתיקים מאנגליה אפשר לחלק בכמה וכמה אופנים. צורת החלוקה הראשונה היא בהתאם לתקופת הזמן בה נוצר התכשיט, כשנקודת המוצא היא שככל שהוא קדום יותר – כך העלות שלו צפויה לנסוק כלפי מעלה. מדובר כאן בשלוש תקופות זמן עיקריות:

  • תקופת המלך ג'ורג' (1837-1717) – תכשיטים אלו היו מיוצרים בעבודת יד, כאשר בתקופה זו מקובל היה להשתמש ביהלומים עם יישום של קלפים מאויירים. תכשיטים ללא יהלומים היו מיוצרים מזהב וכסף תוך שימוש באבני זכוכית מלוטשות. הקווים העיצוביים בתכשיטים מתקופה זו כללו בעיקר פרחים (רוזטות).
  • תקופת המלכה ויקטוריה (1901-1837) – התכשיטים בתקופה זו מאופיינים בממדים גדולים וכבדות משקל. למשקל הרב תרמה לעיתים רבות תוספת אבן על גבי התכשיט, כאשר אלו היקרים יותר כללו יהלומים ופנינים ואילו אחרים, זכוכיות מלוטשות. תקופת השילטון המלכה ויקטוריה קרויה גם "התקופה הרומנטית" וזאת משום שנישאה ברצון (ולא מאילוצים פוליטיים) לאלברט בחיר ליבה. משום שכך, התכשיטים בתקופה זו סימלו אהבה ויוצרו בצורות קשורות בהתאם כגון לבבות (אהבה), נחשים (תשוקה) וידיים (ידידות). עם מות אלברט הוכרזו שנות אבל רבות על אנגליה, מה שהתבטא בעיצוב תכשיטים עם רקע אמאייל שחור או שיש אוניקס.
  • תקופת המלך אדאורד (1910-1901) – תחילת המאה ה- 20 החלה לא רק בשלטון המלך אדוארד באנגליה אלא גם בשיגשוג זרם חדש באומנות בשם אר-נובו (האומנות החדשה). התכשיטים שיוצרו בתקופה זו משקפים את הזרם האומנותי החדש, עם שימוש בחומרים מגוונים יותר (בין היתר זהב לבן) וקווי עיצוב עדינים, מה שלמעשה "שבר" רצף ייצור תכשיטים מסיביים ומפוארים ככל האפשר.

עולם תכשיטים עתיקים מאנגליה הוא רחב בכל קנה מידה. "תכשיטי הכתר של הממלכה המאוחדת" הם כינוי לתכשיטים שנלבשו על ידי מלכי האי הבריטי בטקס ההכתר שלהם, ביניהם כתרים, טבעות, שרביטים, חרבות ועוד. כמו כן תוכלו למצוא שם חפצים יקרים שאינם משתייכים לקבוצת התכשיטים, דוגמת כיסאו של אדוארד הקדוש או "גלובוס הרימון" שנוצר עבור המלך צ'רלס השני במהלך המאה ה-17.

תכשיטים עתיקים מאנגליה

כיצד יקבע ערך התכשיט שברשותכם?

חלק מהתיאורים שלעיל מזכירים תכשיט שברשותכם? טבעת עתיקות או שרשרת? שעון כיס עתיק אולי? על מנת לקבל הצעת מחיר מדויקת בנושא תכשיטים עתיקים מאנגליה עליכם ליצור קשר עם חברה גדולה ובעלת מוניטין אשר מעסיקה סוחר עתיקות. בשלב הראשוני תצטרכו לשלוח תמונת התכשיט שברשותכם לחברה, ובמקרה הצורך יגיע אליכם נציג על מנת לבצע אפיון יותר מדוקדק.

מלבד מכשור שיקבע את משקל וטוהר המתכות שמהם עשוי התכשיט, נציג חברה מקצועית גם ידע להעריך את תקופת ייצור התכשיט, מי ייצר אותו, האם מדובר בפריט בעל חשיבות היסטורית והאם הוא נדיר. בהתאם לכך תקבלו הצעת מחיר בנושא תכשיטים עתיקים מאנגליה, הצעה הוגנת ואת התשלום בו במקום, במזומן.

בחברת ענתיק-תק מתמחים בהערכת תכשיטים עתיקים מאנגליה וממקומות אחרים בעולם וישמחו לתת לכם הצעת מחיר הוגנת ואמינה, שמבטאת בדיוק את מצבו הנוכחי וערכו של הפריט המוערך. אתם יותר ממוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת מידע נוסף.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
זהב עתיק
זהב עתיק
קשה מאוד לתאר את ההרגשה והריגוש כאשר מוצאים חפץ עתיק ומיוחד, קל וחומר כאשר הוא עשוי מזהב. זוהי בדיוק הסיבה
להמשך קריאה »
תכשיטים עתיקים
תכשיטים עתיקים
מאז ומתמיד אהב האדם להתהדר בתכשיטים יפים, שמר עליהם בקנאות ודאג להעבירם לדורות הבאים במשפחתו. סביר להניח שגם אצלכם מסתובבים
להמשך קריאה »
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים