הערכת תכשיטים עתיקים – האתגר והמורכבות

תוכן עניינים

הערכת תכשיטים עתיקים היא בין ההתמחויות היותר מיוחדות בתחום שמאות העתיקות. זהו שילוב של תחום השמאות שעוסק בנושאים כספיים, עם שוק התכשיטים שמבוקש תמיד ומהזווית המיוחדת של פריטים שיוצרו בעבר.

מה מיוחד בתכשיטים אלה?

לפני שנסביר על הערכת תכשיטים עתיקים, חשוב להבין שהם שונים ומאתגרים יותר להערכה מתכשיטים רגילים. אלה כמה נקודות שימחישו זאת:

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

  • יותר אפשרויות – תכשיטים מגיעים כמובן במגוון רחב של סגנונות עיצוב. אבל למרות זאת, יש בכל תקופה בהיסטוריה ובכל מקום (כמו ישראל), סגנונות בולטים במיוחד וכאלה שפחות. למה שתצמצמו לעצמכם את האפשרויות, עם בחירה בתכשיטים מודרניים בלבד? תכשיטים עתיקים מרחיבים את האפשרויות מבחינת הסגנון.
  • שיטות עבודה – בתכשיטים כאלה, בדרך כלל הושקעה יותר עבודת יד.
  • קונטקסט היסטורי – מאיזו תקופה התכשיט? מהיכן בעולם?
  • קונטקסט אישי – למי התכשיט היה שייך בעבר? לעתים קרובות, חפצים כאלה עוברים כמה גלגולים מעניינים, במסגרת המשפחה ולא רק ורבים מגיעים לבסוף אל קונה עתיקות.
  • ייחודיות – רוב האנשים רוכשים תכשיטים מודרניים. תכשיטים עתיקים לעומת זאת, לרוב יוצרו בכמויות קטנות ואולי אף אפילו בעיצוב חד פעמי.

מה כוללת הערכת תכשיטים עתיקים?

עבודת שמאות היא בדרך כלל אתגר מורכב ולא זה המקום לספק את כל המידע לגביו. אך בהקשר תכשיטים עתיקים, שווי הפריט יוערך בין השאר על פי

  • החומרים – החומרים מהם הפריט עשוי הם בעלי ערך בפני עצמם. למשל תכשיטים שכוללים זהב בכמות גדולה יחסית. כמובן, בתכשיט יש יותר מאשר רק החומרים עצמם. זה לא אובייקט פשוט יחסית כמו מטבעות זהב (אם כי גם לגביהם עשויים להיות היבטים נוספים שמשפיעים על הערך).
  • היצרן או האמן – ככל שיוצר החפץ ידוע ונחשב, כך ערכו יעלה. על החפץ עצמו עשוי להיות מידע על היצרן או האומן שיצר אותו. במידה ואין מידע כזה או הוכחה אחרת לגבי היוצר, היבט זה לא יעלה את ערך החפץ.
  • מצב הפריט – הערכת תכשיטים עתיקים חייבת לקחת בחשבון גם את מצב הפריט. ככל שפריט ישן, כך עולה הסיכוי שהוא פגום בצורה כזו או אחרת. ייתכן שעם השנים הוא גם עבר תיקונים שונים – האם הם נעשו באופן איכותי? האם הם גלויים לעין או נסתרים?

כיצד יסייע לכם שרות הערכת תכשיטים עתיקים?

שמאי תכשיטים מיומן ואמין, יספק לכם הערכה מדויקת ומהירה של התכשיט העתיק שאתם שוקלים למכור או לרכוש. ירושות ועזבונות הם מקור מרכזי לתכשיטים כאלה. מה שעשוי להראות לכם כתכשיט עם מראה מיושן שלא יעניין אף אחד, עשוי להיות למעשה תכשיט יקר ערך. לכן, שרות אשר קונה ירושות ועזבונות הולך כמובן יד ביד עם הערכת תכשיטים עתיקים. בשורה התחתונה, תכשיטים אלה וגם הערכתם, הם ללא ספק תחום מיוחד ומעניין בפני עצמו.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
זהב עתיק
זהב עתיק
קשה מאוד לתאר את ההרגשה והריגוש כאשר מוצאים חפץ עתיק ומיוחד, קל וחומר כאשר הוא עשוי מזהב. זוהי בדיוק הסיבה
להמשך קריאה »
תכשיטים עתיקים
תכשיטים עתיקים
מאז ומתמיד אהב האדם להתהדר בתכשיטים יפים, שמר עליהם בקנאות ודאג להעבירם לדורות הבאים במשפחתו. סביר להניח שגם אצלכם מסתובבים
להמשך קריאה »
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים