מי קונה זהב? ומה חשוב שתדעו על כך? 

תוכן עניינים

כאשר סוחר קונה זהב, חומר זה עשוי להיות חלק מפריט אמנותי או שימושי, אך הזהב בכל מקרה ישפיע על ערכו. הזהב עשוי לעורר עניין מבחינת רכישה ומכירה, בהקשר של החומר עצמו או בהקשר של החפץ בו מדובר, כפי שהוא. זאת, מאחר שיש אוכלוסיות שונות אשר מתעניינות בנושא זה. סוחר למשל, מתעניין בחומר. סוחר עתיקות, מתעניין בחפץ עצמו וכמובן, גם לוקח בהחלט בחשבון, את היותו מבוסס על מתכת נדירה ויקרה זו. מה חשוב שתדעו בנוגע לאפשרויות שעומדות בפניכם, אם אתם מעוניינים למכור מוצרים לסוחר? זהו מדריך קצר וענייני.

קונה זהב: באילו סוגי פריטים מדובר? 

מוצרים שמעוניינים למכור  יהיו בדרך כלל מכמה סוגים בולטים. נפוצים במיוחד פרטי יודאיקה מזהב ותכשיטים. מטבעות זהב למכירה מהווים תחום מיוחד בפני עצמו, אשר מעורר עניין בהקשרי אספנות, מסחר והשקעה. מטבע למכירה עשוי להיות מסוג שמיוצר במיוחד לשם השקעה ואז הוא מכונה בשם "מטבע בוליון". לעתים, נעשה שימוש בזהב גם כעיטור או כהשלמה לעיצוב של חפצים מסוגים אחרים. למשל מסגרות לציורי קיר או שילוב הזהב בסכו"ם.  

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

קונה זהב

קונה זהב ויהלומים: מה מחפשים?

סוחר אשר קונה זהב ויהלומים לא חסרים בשוק, ואלו בדרך כלל אנשים המחפשים את הפריטים שלכם לקנייה. אם זאת, יש לשים כי הגדרת הפריט והזהב כ"ישן" או "עתיק", תלויה בגיל. ככלל, גיל מעל 100 שנה, הוא כבר בתחום של  ענתיקות. פעמים רבות, מדובר בחפצים ישנים שהתקבלו בירושה או עברו במשפחה במשך השנים ולא זוכרים מה בדיוק מקורם. אך ייתכן שתמצאו אצלכם עוד מידע מהעבר על החפץ, אשר גם יסייע להערכה ראשונית של שוויו. למשל קבלות לרכישתו. בכל מקרה, בין אם מדובר בחפצים ישנים או חדשים, הגיל איננו הפרמטר היחידי שחשוב. פריט ישן, איננו בהכרח פריט יקר, וכאשר מדובר על קונה זהב ישן, יש לכך משמעות רבה. 

הערכת שווי

בתהליך של קניית זהב מחיר הוא כמובן היבט מרכזי, אשר מעניין את שני הצדדים לעסקה. כיצד הוא נקבע? כאשר סוחר קונה זהב מחיר החפץ יוערך על ידו, בעיקר בסיוע נקודות המפתח הבאות: 

  1. האם מדובר בזהב? – הקונה יבצע בדיקות מהירות, אשר מאפשרות לברר זאת, מבלי לפגוע בחפץ עצמו. 
  2. טוהר – כמה מהחומר בפועל, אכן נחשב כזהב? יחס זה מתואר בצורה מוסכמת. 99 אחוז זהב למשל, מוגדר כ-24 קראט. ערך הקראט יהיה מוטבע פעמים רבות על החפץ עצמו. 
  3. משקל – מה המשקל של החפץ? 
  4. ערך- מהו ערך הזהב בכלל בעולם, נכון ליום הערכה? אגב, ערך זה נוטה לעלות לאורך השנים וזו אחת הסיבות לכך שזהב נחשב להשקעה טובה. 

מכפילים את ערך הקראט, המשקל וערך הזהב ומקבלים אינדיקציה בסיסית לערך. אם לא מדובר על גוש, אלא בחפץ אחר שעשוי מזהב, הערכת השווי לא תסתיים בכך. למעשה, כדאי להיזהר ממכירה רק לפי המשקל, אשר פעמים רבות תתבטא ברווח נמוך משוויו האמיתי של החפץ. במקום זאת, ממשיכים לבחינת הנקודות הבאות: מצב – האם ובאיזו מידה החפץ שלם ותקין? מי ייצר את החפץ? מתי הוא נוצר? האם ועד כמה הוא נדיר? 

מי קונה זהב במזומן? 

מי קונה זהב? ולמי מגופים אלה כדאי למכור? הדרך המומלצת למכור , היא אצל חברה אמינה שמתמחה בכך או בדומה לתחום אספנות בולים אצל אספן מוכר. לכן, מומלץ להשקיע את הזמן ולבדוק לגבי אמינות החברות שאתם שוקלים לפנות אליהן. כמו כן, מומלץ לדרוש שבזמן רכישת הזהב מכם התשלום יהיה במזומן ובמקום. למעשה, אם תבדקו, תגלו שאופן מכירה כזה אינו נדיר, אלא להיפך. סוחר עתיקות אשר קונה זהב במזומן, מאפשר לכם להשיג באופן מיידי סכום כסף שעשוי להיות נכבד. לעתים, היבט זה מתאים מאוד, למצב שמביא אנשים למכור פריט כזה. כלומר מצב שבו זקוקים למזומן בדחיפות. המכירה במזומן גם מצמצמת אפשרויות למרמה מצד הרוכש ונותנת לכם את השקט הנפשי, לדעת שהכסף שאתם זקוקים לו נמצא בפועל אצלכם.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

קונה זהב
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
זהב עתיק
זהב עתיק
קשה מאוד לתאר את ההרגשה והריגוש כאשר מוצאים חפץ עתיק ומיוחד, קל וחומר כאשר הוא עשוי מזהב. זוהי בדיוק הסיבה
להמשך קריאה »
תכשיטים עתיקים
תכשיטים עתיקים
מאז ומתמיד אהב האדם להתהדר בתכשיטים יפים, שמר עליהם בקנאות ודאג להעבירם לדורות הבאים במשפחתו. סביר להניח שגם אצלכם מסתובבים
להמשך קריאה »
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים