מכירת כלי זהב – רק לחברות אספנות שמבינות בתחום

תוכן עניינים

אחת המתכות המבוקשות ביותר לאורך כל התקופות בהיסטוריה האנושית היא הזהב. השימושים בזהב רבים, בעיקר בתחום ייצור התכשיטים וכלים יוקרתיים למיניהם, דוגמת חפצי יודאיקה. למעשה, אם יש ברשותכם כלים מזהב שאינכם זקוקים להם, תוכלו למכור אותם ולקבל תמורתם סכומי כסף נאים במזומן, שכן ערך הזהב תמיד נמצא במגמת עלייה (למעשה, ב-2020 הגיע ערך הזהב לשיא של כל הזמנים). יחד עם זאת, חשוב לדעת כי עסקת מכירת כלי זהב לא צריכה להתבצע אל מול כל אחד, אלא רק מול חברות אספנות אמינות. להלן מידע שיבהיר לכם את הנקודה החשובה הזאת.

 

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

מכירת כלי זהב – מדוע חשוב שלא להתקשר עם כל אחד?

האם ידוע לכם מהו ערך כלי הזהב שברשותכם? סביר להניח שלא, וזוהי בדיוק הסיבה שחשוב שלא תתקשרו עם כל אדם שרוצה לרכוש מכם את כלי הזהב או מכירת כלי כסף שברשותכם ונותן לכם הצעת מחיר כלשהי. מכירת כלי זהב יש לבצע רק מול מי שיודע כיצד לחשב את ערך הכלי בצורה מדויקת, כאשר הנוסחה הבסיסית היא באמצעות הכפלת משקל הכלי בשער הזהב היומי ואחוז טוהר הזהב שנמצא בו. לא כל אדם אכן נוהג כך, ולמעשה התחום כולל הרבה מאוד חובבנים או סתם נוכלים שיעניקו לכם הצעת מחיר שאינה באמת משקפת את ערכו של הכלי, וזאת בשל חישובים שאינם מדויקים או חוסר ידע באשר לזיהוי מידת טוהר הזהב שנמצא בתוך הכלי.

בנוסף, חשוב להבין כי בכל מה שקשור לזהב, השלם בדרך כלל שווה הרבה יותר מסך חלקיו, ולכן גם אם נדמה לכם שברשותכם פריט פשוט יחסית, לרוב ערכו יהיה גבוה יותר ממשקל הזהב שבו. אל תתנו לאחרים לעשות רווחים על חשבונכם ברכישת הזהב על פי משקלו בלבד! פנו רק לחברה מקצועית אשר יודעת כי צריך להתחשב בפרמטרים רבים נוספים.

מכירת כלי זהב

התקשרות עם חברת אספנות – הדרך המועדפת

הדרך הטובה ביותר לקבל הצעת מחיר שבאמת תשקף את ערך כלי הזהב שברשותכם, כמו גם תכשיטים כגון טבעות עתיקות ועוד, הינה כאמור באמצעות התקשרות מול חברת אספנות מקצועית. חברה שכזאת יודעת לחשב במדויק את ערך הכלי על פי משקלו, שער הזהב היומי העדכני וטוהר הזהב שבתוכו, מה שניתן לבדיקה באמצעות הציוד שנמצא ברשותה. יתרה מזאת, הידע הרב של אנשיה בכלי זהב, יאפשר לה לתת לכם הצעת מחיר שכוללת בתוכה עוד קריטריונים מעבר לחישוב הנוסחה הבסיסית. כך למשל, היא תדע לזהות את התקופה ההיסטורית בה הכלי ייוצר, לזהות את גילו ואף את האמן שייצר אותו – כל הפרמטרים הללו עשויים להקפיץ את ערך הכלי פי כמה וכמה. למעשה, אם יתגלה כי כלי הזהב שברשותכם ייוצר לפני מעל ל-100 שנים, הרי שמדובר בפריט ענתיקה נדיר במיוחד, מה שיקפיץ את ערכו עוד יותר.

ניתן לסכם את הפרמטרים שעל פיהם פועלת חברת אספנות מקצועית בדרך להצעת מחיר הוגנת ושקופה בזאת:

  • ערך הזהב עצמו – מה שנמדד כאמור באמצעות הנוסחה הבאה – כמות הזהב בפריט מוכפלת בטוהר הזהב ובשער הזהב ביום המכירה. חברת אספנות מקצועית תדע לחשב זאת בצורה מדוייקת.
  • גיל הפריט – ככל שמדובר בפריט ישן ונדיר יותר, כך חברת האספנות תשלם תמורתו יותר כסף.
  • חשיבות היסטורית – חלק מכלי הזהב הינם בעלי חשיבות היסטורית מיוחדת, מה שגורם להם להיות יותר מבוקשים בקרב אספנים למיניהם, אשר מוכנים לשלם תמורתם הרבה מאוד כסף.
  • זהות האומן – במידה ועל כלי הזהב ישנם פרטים מזהים המעידים על אמן ידוע ומוכר שייצר אותם, כך הערך שלהם יעלה.
  • מצב פיזי – ישנם כלי זהב שנמצאים במצב פיזי רעוע ואילו אחרים השתמרו במצב טוב לאורך השנים. ככל שהפריט נמצא במצב טוב יותר, כך הערך שלו יהיה רב יותר וחברת האספנות תציע לכם הצעת מחיר גבוהה יותר.

 

שקלול כל הסעיפים שלעיל, אל מול בירור מעמיק באשר לכוחות ההיצע והביקוש המקומיים והעולמיים עבור פריטים דומים (במכירות פומביות) יכתיבו את גובה הצעת המחיר שתקבלו, בדרך כלל הרבה מעבר לערך הזהב מבחינה משקלית.

אילו כלי זהב תוכלו למכור לחברת אספנות?

ישנם פריטים רבים שנהוג לשלב בהם זהב בכמות כזאת או אחרת, אך עדיין ניתן לציין כמה כלים שנחשבים ליותר מבוקשים על ידי חברות האספנות השונות:

  • תכשיטים עתיקים– עגילים, שרשראות, טבעות, צמידים, סיכות דש לבגד וגם שעוני כיס או יד העשויים זהב עתיק.
  • חפצי יודאיקה – זוהי אחת הקטגוריות המבוקשות ביותר כאשר מדברים על כלים מזהב והיא כוללת תשמישי קדושה למיניהם, דוגמת פמוטים, חנוכיות עתיקות, גביעי קידוש, חמסות, בתי מזוזות ועוד.
  • מטבעות ומדליונים – למשל, כאלה שיוצרו בסדרות מיוחדות על ידי החברה הישראלית למטבעות.

 

גם כלי מטבח שמעוטרים בזהב נחשבים למאוד מבוקשים (למשל סכו"ם), כמו גם פריטי אומנות למיניהם, דוגמת תמונות עם מסגרות מזהב.

 

מכירת כלים מזהב – דגשים בבחירת החברה

ישנם מספר קריטריונים שחברת אספנות רצינית אמורה לעמוד בהם, אחרת אסור לכם בשום אופן לבצע עסקת מכירת כלי זהב מולה. ראשית כל, לעולם אל תסכימו להצעת מחיר שניתנת רק על סמך תמונה. חברה רצינית אומנם תדאג לבקש מכם תמונה של הכלי, אך לאחר מכן תגיע עד אליכם עם כל הציוד הדרוש לשם ביצוע בדיקה מדוקדקת יותר ונתינת הצעת מחיר מסודרת ושקופה. אי אפשר לקבוע את הערך של כלי זהב בלי ציוד שמאפשר מדידת משקל מדויקת של הכלי וכמובן וידוא של אחוז טוהר הזהב בו. הדבר השני שעליכם לוודא מראש, הוא נתינת התמורה הכספית בו במקום מיד עם תום הבדיקה ובלי תירוצים כלשהם, תוך הענקת קבלה מסודרת.

רוצים למכור כלי זהב? רק עם חברת ענתיק-תק

חברת ענתיק-תק היא בדיוק החברה שכדאי לבצע דרכה עסקת מכירה של כלי זהב והיא עומדת בכל קריטריוני האיכות והאמינות הנדרשים. מוזמנים ליצור קשר לקבלת פרטים נוספים.

מדוע דווקא אנחנו?

  • הידע שלנו שווה עבורכם הרבה כסף – אנחנו חיים ונושמים את עולם האספנות, מה שאומר שנדע להעריך במדוייק את כלי הזהב שברשותכם. אנו יודעים להעריך כל פריט זהב באמצעות מדידות משקל אובייקטיביות, התחשבות בפרמטרים נוספים דוגמת גיל ונדירות הפריט, נתונים של מכירות פומביות אשר נערכות בכל עת בארץ ובעולם ואף מסוגלים להתקשר עם מוזיאונים המתמחים בנושא, בזכות קשרינו הענפים בתחום.

 

  • אתם לא צריכים להתאמץ כלל וכלל – על מנת לקבלת הערכת שווי עבור כלי הזהב שברשותכם , אתם לא צריכים להתאמץ כלל וכלל. כל שעליכם לעשות הוא לשלוח לנו תמונות של הפריטים לוואטסאפ או למייל, אנו נבחן אותן לעומק ובמידה ונחליט כי הדבר רלוונטי, נדאג להגיע עד אליכם עם כל הציוד הנדרש לשם ביצוע בדיקה מדוקדקת יותר ולבסוף נבצע מכירת עתיקות. אנו מציעים את השירות בכל רחבי הארץ, מצפון ועד דרום.

 

בתום הבדיקה, אנו נשלם לכם את התמורה במזומן בו במקום, ללא עיכובים כלשהם. צרו איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים בנושא קונה זהב.

 

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
זהב עתיק
זהב עתיק
קשה מאוד לתאר את ההרגשה והריגוש כאשר מוצאים חפץ עתיק ומיוחד, קל וחומר כאשר הוא עשוי מזהב. זוהי בדיוק הסיבה
להמשך קריאה »
תכשיטים עתיקים
תכשיטים עתיקים
מאז ומתמיד אהב האדם להתהדר בתכשיטים יפים, שמר עליהם בקנאות ודאג להעבירם לדורות הבאים במשפחתו. סביר להניח שגם אצלכם מסתובבים
להמשך קריאה »
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים