מכירת יודאיקה – המדריך השלם למוכר המתחיל

תוכן עניינים

הדת היהודית מאופיינת במסורת עתיקה ורבת שנים, דבר שמתבטא בפריטים שונים אשר שימשו דורות רבים לקיום המצוות והמנהגים השונים. פריטים אלו הם לא רק בעלי סיפור היסטורי מיוחד אלא גם מוגדרים כפריטי אומנות בשל המראה העיצובי המרהיב שלהם. מסיבות אלו רבים מעוניינים לרכוש אותם ומוכנים לשלם עבורם כסף רב. יחד עם זאת, מכירת יודאיקה לא צריכה להתבצע אל מול כל אחד, אלא רק מול מי שבאמת מודע לערך הפריטים מוכן לשלם את התמורה המלאה עבורם. יש בידיכם פריט יודאיקה שברצונכם למכור? להלן מדריך מקוצר שיעזור לכם בכך.

מכירת יודאיקה – מהם המוצרים הפופולריים?

כאמור, יודאיקה מוגדרת כפריטים אומנותיים הקשורים לדת היהודית. בקטגוריה זו ניתן למצוא את כל הפריטים הקשורים לשבת (פמוטים, כוסות קידוש), לחגים (חנוכיה עתיקה, קערות ליל סדר), למנהגים וקיום מצוות (מזוזות, תפילין) ופריטים אומנותיים אחרים המשמשים ליופי בלבד וכוללים על גביהם סמלים מהיהדות (ציורים למשל). הפריטים הללו עשויים להיות מודרניים, כלומר, כאלו שיוצרו בעת הנוכחית ועד מספר עשרות שנים אחורנית, אך אנשים שמתעניינים בעסקאות מכירת יודאיקה מחפשים בדרך כלל פריטים עתיקים בני 100 שנים ומעלה.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

מכירת יודאיקה

למי כדאי למכור את הפריטים?

רבים פונים, בשוגג, לחנויות הקשורות למכירת ענתיקות מארץ ישראל ובפרט מוצרי יודאיקה או על מנת להציע את פריטיהם למי שכביכול מבין בכך. חשוב להבין כי מדובר בטעות, שכן לא כל מי שמוכר חפצי יודאיקה מבין בהכרח בשווי ערכם ויודע לזהות את תקופת הייצור שלהם וסוגי החומרים שהם מכילים. למי כן כדאי לפנות? אך ורק לסוחרים המומחים בתהליך מכירה שיודעים להעריך במדוייק את שווי הפריטים ובהתאם לזאת לתת לכם הצעת מחיר הוגנת ושקופה. סוחר עתיקות מקצועי יודע לקבוע את ערך הפריט על פי זיהוי של מספר פרמטרים, כגון גיל הפריט, החומר ממנו הוא עשוי, המשמעות ההיסטורית שלו, הנדירות, זהות האומן וכמובן המצב הפיזי של הפריט. מכך ניתן להבין כי הליך מכירת יודאיקה מחייב הבנה עמוקה בתחום וככל שהקונה יותר בקיא, כך הפריט יהיה שווה יותר מסך החומרים המרכיבים אותו.

כיצד יתבצע תהליך מכירת יודאיקה?

כל עוד תתקשרו עם חברה רצינית שסוחרת בעתיקות ומעסיקה קונה ירושות, תהליך המכירה יתחיל בבקשה לשליחת תמונות של הפריט שברשותכם, לוואטסאפ או למייל. במידה ויוחלט שאכן יתכן שמדובר פה בפריט יודאיקה ששווה משהו מבחינה כספית, ישלח נציג מטעם החברה עד אליכם לשם אפיון הפריט לעומק והערכת שוויו. נציג החברה יגיע עם כל הציוד הדרוש שיעזור לו להעריך את הפריט, כשנציג של חברה רצינית אף יחזיק בקשרים עם מוזיאונים לשם התייעצות במקרה הצורך. לאחר מכן תינתן לכם הצעת מחיר הוגנת ושקופה תוך מתן הסברים לגבי הפרמטרים שעל פיהם נקבעה ההצעה, כשבמידה והכל מוסכם עליכם, תקבלו את התמורה במזומן, בו במקום.

מתעניינים בעסקת מכירת יודאיקה, תכשיטים עתיקים, שטרות, מטבעות ישנים, ועוד? בחברת ענתיק-תק ישמחו לבחון את הפריט שברשותכם לפרטי פרטים ולתת לכם הצעת מחיר הוגנת שתשקף את ערכו. מוזמנים ליצור עימנו קשר ונשמח לתת לכם שירות.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

פריטי יודאיקה
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
חנוכיה
חנוכיה עתיקה
כמו חפצי יודאיקה עתיקים אחרים, גם חנוכיה עתיקה יכולה לספר סיפור מרגש. היסטוריה משפחתית פרטית ואישית, שזורה בסיפור ההיסטורי והנושן
להמשך קריאה »
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים