יש בידכם חפצי יודאיקה? אתם יכולים לעשות מהם כסף

תוכן עניינים

כמו בכל דת, גם ליהדות יש אומנות משלה ותשמישי קדושה שמשמשים לצרכי קיום המצוות וההלכות השונות. חפצים אלו קרויים יודאיקה וניתן למצוא אותם בכל בית בישראל. חלק מהחפצים סטנדרטיים ואחרים נדירים ויקרי ערך, לעיתים גם ללא ידיעת בעליהם. כך שאם יש בידכם חפצי אומנות יהודית ותשמישי קדושה כלשהם, כל קונה יודאיקה יאמר לכם שכי אתם יכולים לקבל תמורתם כסף רב, אם רק תשכילו למכור אותם לחברה שמתמחה בהערכת שווים וקנייתם, כמו ענתיק-תק. במה בדיוק מדובר? להלן כל המידע.

מדוע ישנם אנשים וחברות אשר קונים יודאיקה?

הסיבה שאנשים וחברות קונים יודאיקה היא הערך הגבוה של אותם חפצים שעשוי לנבוע ממספר סיבות:

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

  • ערך היסטורי – חפצי היודאיקה השונים נמצאים בשימוש בדת היהודית עוד מתקופה הגולה, כך שלחלקם ערך היסטורי רב שעשוי להיות שווה הרבה מבחינה כספית. ככל שמאחורי החפץ סיפור מיוחד, כך ערכו יעלה.
  • פריטים עתיקים – עוד קריטריון שיכול להעלות את הערך של חפץ יודאיקה מסויים, הוא עד כמה הוא נדיר ונמצא בשימוש זמן רב יותר. פריטים אלו מכונים "ענתיקות" וישנם הרבה אספנים, מוזיאונים ומוסדות תרבות שישמחו לקנות אותם מכם.
  • חפצים יקרים – חלק מאותם חפצים עשויים מחומרים יקרים ומבוקשים מאוד כגון כסף, זהב, נחושת וכו'. אנשים רבים וגם רוכשי עתיקות מחפשים חפצים שכאלה על מנת לסחור בהם על פי ערך השער היומי שלהם.

תתפלאו לגלות איך בחיפוש קצר בביתכם, בבית ההורים או אצל הסבא והסבתא, תגלו מגוון רחב של פריטים שנכנסים תחת קטגוריית היודאיקה ועומדים באחד או יותר מהקריטריונים שלעיל.

 

מה יחפש קונה יודאיקה שמתמחה בתחום?

כל פריט אומנותי שיש בו קשר ליהדות וכל תשמיש קדושה שמשמש לצרכי קיום המצוות מהווה למעשה יודאיקה. רשימת החפצים גדולה ומגוונת וכוללת ספרי תורה, ספרי תהילים מעוטרים, קמעות, רימונים (מכסף או זהב), חנוכיות עתיקות, תמונות אומנותיות, ריקועים מנחושת וברונזה, מדליות, גביעים, פמוטים, פריטי בצלאל (פסלים, רקעים וציורים), פרוכות, מצביעי קריאת ספרי תורה, הגדות מיוחדות של פסח וקופות צדקה מעוטרות. אנשים פרטיים וחברות מכל רחבי העולם תמיד שמחים לשים את ידיהם על פריטים מיוחדים שכאלה, וזהו הסיבה שכלי היודאיקה שלכם יכולים להיות שווים הרבה כסף עבורכם. קונה כלי כסף ויודאיקה שמחפש מציאות בתחום וחוקר את הנושא לעומק, ידע להעריך כל חפץ שברשותכם הן מבחינת מחיר והן מבחינת רקע ולהציע לכם מחיר משתלם.

קניית יודאיקה – כמה כסף תציע לכם חברה שמתעסקת בנושא?

כאמור, ככל שמדובר בחפץ יודאיקה ישן או נדיר יותר, או בכזה שיש סיפור מיוחד מאחוריו (לעיתים יש סיפור כשמדובר על פינוי דירות, למשל), כך המחיר המוצע עבורו יהיה גבוה יותר. פקטורים נוספים שמשפיעים על המחיר שיוצע לכם בעת הקנייה הם זהות האומן שיצר את הכלי, החומר ממנו הכלי עשוי והמצב הפיזי שלו (שריטות ושברים מפחיתים מהמחיר). בסופו של דבר, מחירו של חפץ נדיר שנשמר כחדש עשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים ואף למעלה מזה.

כמובן שעל מנת לקבל הצעת מחיר שבאמת תשקף את ערך חפץ היודאיקה שברשותכם בצורה נכונה, עליכם ליצור איתנו קשר – אנו חברה שמציעה שירותי קניית יודאיקה בצורה שקופה, אמינה והוגנת. חברה כמונו תדאג לשלוח עד אליכם קונה ירושות מטעמה שיבחן את החפץ לפרטי פרטים ויתן לכם הצעת מחיר במזומן. ההצעה אמורה לכלול את כל הפקטורים מהם נגזר המחיר – סוג החפץ, משמעותו, הערך ההיסטורי שלו, משקלו הכללי ואחוז החומרים שווי הערך בו (כסף, זהב וכו'). זיכרו. רק התקשרות עם חברה שמקפידה על הליך אפיון מקצועי שכזה לפני נתינת הצעת המחיר, תוכל להפיק לכם את מירב הרווחים!

 

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
חנוכיה
חנוכיה עתיקה
כמו חפצי יודאיקה עתיקים אחרים, גם חנוכיה עתיקה יכולה לספר סיפור מרגש. היסטוריה משפחתית פרטית ואישית, שזורה בסיפור ההיסטורי והנושן
להמשך קריאה »
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים