קונים מדליות זהב וכסף של החברה הממשלתית למטבעות ומדליות

תוכן עניינים

כ- 10 שנים מיום הקמת המדינה הובן הצורך בקיומו של גוף שינפיק מדליות ומטבעות לציון אירועים היסטוריים שונים של מדינת ישראל ותפארתה. מחלקה זו, אשר נקראה דאז "החברה הממשלתית למדליות ומטבעות", הופרטה בשנת 2008 וכעת קרויה "החברה הישראלית למדליות ומטבעות". במהלך השנים הנפיקה החברה אינספור מדליות ומטבעות מיוחדים במינם, כך שאם ברשותכם פריטים שכאלה וברצונכם למכור אותם מסיבה מסויימת, אספנים רבים וחברות אשר סוחרות בפריטים מיוחדים ועתיקים, ישמחו לרכוש אותם מכם. להלן מידע מועיל שיעזור לכם בביצוע העסקה.

 

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

אילו מדליות ומטבעות מפיקה החברה הממשלתית?

עיקר פעילותה של החברה הממשלתית למדליות ומטבעות הוא הפקה של מטבעות זיכרון ומדליות ממלכתיות. למעשה היא הגוף היחיד המאושר לכך בישראל והיא מפיקה את המטבעות והמדליות לשם מחווה לאדם מסויים שהלך לעולמו או ציון דרך חשוב בחיי המדינה. הפריטים הינם בדרך כלל בעלי חשיבות היסטורית וכמו כן נושאים את סמל המדינה על גביהם. החברה הממשלתית יכולה להפיק אלפי ואף עשרות אלפי מטבעות ומדליות מאותו הסוג, או לייצר על פי דרישה מספר מוגבל מאוד שלהם לציון אירועים שונים.

 

איכות המדליות והמטבעות של החברה הממשלתית נחשבת לגבוהה ביותר והם עשויים מחומרים דוגמת זהב, כסף, ארד ונחושת-ניקל. המדליות של השנים האחרונות כוללות בתוכן גם שיבוץ של פסיפסים ולליתוגרפיות ועוד. כמו כן, מפיקה החברה בנוסף למטבעות ומדליות גם רפליקות שטרות מכסף, גליונות שטרות לא חתוכים, מוצרים בסימן חגי ישראל כגון: סביבונים  או חנוכיות עתיקות, עדיליונים (תליונים משולבים מטבע / מדליה) ומוצרים בשיתופי פעולה עם גדולי אמני ישראל והעולם החל מיעקב אגם, משה קסטל , ראובן רובין ועד מארק שאגאל.

כמה שווים המטבעות והמדליות שנמצאים ברשותכם?

כאמור, אספנים וחברות אשר סוחרות בפריטים עתיקים מחפשים כל העת אחר מטבעות ומדליות של החברה הממשלתית ומוכנים לשלם תמורתם סכומי כסף נאים. הצעת המחיר שתקבלו תלויה במספר גורמים:

  • הרכב החומר – ככל שמדובר בחומר יקר יותר, כך הערך של הפריט יעלה בהתאם (זהב וכסף לעומת נחושת למשל).
  • נדירות הפריט – חלק מהמטבעות והמדליות יוצרו במהדורות מוגבלות ובהתאם לכך גם הביקוש והמחיר שלהם עולים בהתאם.
  • זהות האומן – כאמור, חלק מהפריטים הופקו בשיתוף פעולה עם אומנים ישראלים/יהודים ידועים. ככל שמדובר באומן מפורסם יותר כך הערך של הפריט עולה.
  • מצב פיזי וגיל – ככל שמדובר בפריט ישן יותר אך במצב חדש יחסית, כך הצעת המחיר עבורו תהיה גבוהה יותר.
  • הטבעת האות מ' על הפריט – חלק מהמטבעות והמדליות הופקו באיכות הרבה יותר גבוהה מהרגיל. פריטים אלו מעוטרים עם הטבעת האות מ' עליהם שמשמעותו "מקושט" או "קשוט" ועבורם ניתנות הצעות מחיר יותר גבוהות מהשאר.
  • אריזה מקורית – אם הפריט שברשותכם עדיין כולל את האריזה המקורית שלו, חברת העתיקות או האספן יהיו מוכנים לשלם תמורתו עוד יותר.

אצלנו בחברת ענתיק-תק מתמחים באפיון וזיהוי של אספנות למכירה דוגמת מטבעות זהב עתיקים, מדליות ומטבעות של החברה הממשלתית ונדע להעניק לכם הצעת מחיר הוגנת ושקופה על סמך כל הקריטריונים החשובים שציינו לעיל. מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

 

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים