מי קונה בולים?

תוכן עניינים

מי קונה בולים היום? האמת שלא מעט אנשים ואפילו תמורת הרבה כסף. בול זו רק חתיכת נייר קטנה, אך כזו שעשויה לטמון בחובה סיפור היסטורי או אדם מיוחד מאוד. פעם בולים היו מוצר חובה, והשתמשו בהם כדי להצליח לתקשר עם אנשים רחוקים. כיום, הבולים שייכים בעיקר לאספנים. אספן קונה בולים ישנים ומוכן לשלם כסף רב, אך עבור כאלו שעונים על פרמטרים מסוימים. פרטים נוספים במאמר.

מי קונה בולים

חייגו או השאירו פרטים ונחזור אליכם באופן מיידי!

שלחו לנו הודעת ווצאפ ונחזור אליכם באופן מיידי!

ראשית, קצת על בולים

בול זו בעצם חתיכת נייר המודבקת על מעטפה. בול משמש כהוכחה לכך ששולח המעטפה שילם לרשות הדואר עבור שליחתה. רשות הדואר חותמת על גבי הבול לפני שליחת המעטפה על מנת למנוע שימוש חוזר. הבולים חתוכים בדרך כלל בצורה מלבנית אך ישנם בולים בצורות. בנוסף לשימושם כהוכחת תשלום, בולים מנציחים אירועים היסטוריים או אנשים חשובים – ניתן אף להזמין בול בהזמנה אישית.

בשנים האחרונות, משתמשים פחות ופחות בשליחת מכתבים בדואר – כיום נהוג לשלוח מכתב בדואר אלקטרוני. בנוסף, גם המעטפות שכן נשלחות לרוב מבוילות בבול מודפס או מוחתמות בצורה מוסכמת מראש. לכן, השימוש המרכזי היום של בולים הוא בצורה אספנית. מי קונה בולים ישנים? אספנים רבים, ולעיתים תמורת הרבה כסף. לכל פריט אספנות יש את הקטגוריה היקרה ביותר שלו, למשל טבעות חותם עתיקות הן סוג הטבעות העתיקות היקרות ביותר. כך גם בבולים, הבולים היקרים ביותר הם אלו שהונפקו דווקא בשוגג, כטעות חד פעמית.

 

מה ההבדל בין בולאות לאיסוף בולים?

בולאות הינו תחום בו חוקרים את הבולים עצמם ומתייחסים לדגמי הבולים, ייצורם, שימושם. לעומת זאת, אלו שאוספים בולים מתייחסים בעיקר לעיצוב הבולים, לתוכן שלהם ולתכונות ההיסטוריות שהם טומנים בחובם. כמו כן, ישנם אנשים שעוסקים בשני התחומים יחד.

 

כיצד נקבע ערכו של בול?

קונה בולים מפולפל יכול להעריך בזריזות את שווי הבול, אך למען מי שאינו קונה אוספי בולים כתחביב, קיבצנו את הפרמטרים המרכזיים.

  • ותק – ככל שהבול ישן יותר, ערכו ההיסטורי בדרך כלל יהיה גבוה יותר וכך גם מחירו.
  • שגיאה ונדירות – בול שהודפס בטעות יכול להיות יקר מאוד אם זו טעות חד פעמית. הכוונה היא שבדרך כלל כאשר מדפיסים בול, הוא מודפס המון פעמים גם עם הטעות, לכן הוא הופך לפחות נדיר. אך אם קרה מצב בו חלה טעות חד פעמית בהדפסה, מחיר הבול עשוי להיות גבוה במיוחד.
  • חותמת – ישנן חותמות מיוחדות העשויות להעלות את שווי הבול, ואף שוות יותר מערכו ההתחלתי.
  • ניקיון – בולים פעמים רבות נושאים עליהם פגמים חיצוניים שקרו במהלך ההדפסה או אחריה. קונה בולים בעל ניסיון לא ירצה לקנות בול כזה כיוון ששוויו יהיה נמוך מאוד אם בכלל.
  • בול כחלק מסדרה – ישנם בולים הקיימים כחלק מסדרה של בולים, לכן קונה בולים ישאף לרכוש את כלל הסדרה כדי להכפיל פי כמה את שווי הבולים שלו.

 

אספני בולים – כלים

לכל קונה בולים מקצועי אמורים להיות בחיקו מספר כלים, ביניהם:

  1. מלקטת – הפריט החשוב ביותר כאשר אדם קונה בולים. אין לאחוז בבולים ביד אלא רק בעזרת מקלטת, מפני שמגע ישיר עלול לפגום בבול ולהוריד את ערכו.
  2. סדרן בולים – מי קונה אוסף בולים לפני שיש לו סדרן בולים? ככל הנראה אף אספן בולים מקצועי. מדובר באלבום ייעודי בו האדם מסדר ושומר את אוסף הבולים שלו.
  3. זכוכית מגדלת – פעמים רבות בולים מכילים פרטים קטנים וייחודיים, ניתן לראות אותם דרך הזכוכית מגדלת בלבד ולגלות דקויות שעשויות לעזור לקבוע את ערך הבול.

 

לסיכום

בולים הם בסך הכל חלקי נייר קטנים, אך חלקם בעלי דקויות ייחודיות ומשמעות רבה. אספנים נוהגים לקנות בולים מיוחדים בסכומים גדולים של כסף, גם צוות ענתיק-תק קונה בולים, ומוכן לשלם סכום כסף נכבד עבור בולים שעומדים בפרמטרים שציינו, ועוד.
בעלי בולים, יושבים אצלכם בולים מעניינים בבוידעם ללא מטרה? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר לבירור ערך הבולים שלכם, ולקבלת הצעת מחיר.

חייגו או השאירו פרטים ונחזור אליכם באופן מיידי!

שלחו לנו הודעת ווצאפ ונחזור אליכם באופן מיידי!

מי קונה בולים
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים