שעון קוקיה עתיק – סוד הקסם מסתתר בתוך השעון

תוכן עניינים

שעוני קוקיה ישנים נמצאים בבתים רבים בהם העבירו אותם מדור לדור ודאגו להביא אותם לארץ, לפעמים בדרך לא דרך, כדי לשכן אותם על קיר הסלון אחר כבוד. אולי כשהייתם צעירים יותר דמיינתם איך אתם משתיקים את קול הצלצול החזק, אולי ראיתם את סבא לוקח את השעון הישן לתיקון, אולי רציתם שיום אחד השעון יהיה תלוי אצלכם בבית. אבל חשוב לזכור כי מלבד ערך רגשי ולפעמים גם סיפור אישי מיוחד, אם יש לכם שעון קוקיה עתיק, יכול להיות שיש לו ערך כספי לא מבוטל. ענתיק-תק מומחים לעתיקות וחפצי ערך עתיקים מכל הסוגים, מזמינים אתכם ליצור קשר, אם אתם חושבים שיש ברשותכם שעון קוקיה עתיק שכדאי לבדוק מה ערכו האמיתי.

 

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

שעון קוקיה למכירה – לפי מה קובעים את המחיר?

כל שעון קוקיה עתיק, או שעון קוקיה שנבנה בטכניקות של פעם, נחשב לפריט מיוחד במינו, יקר ערך רגשי וכספי כמו הרבה ענתיקות אחרות. הסיבה לכך היא שיטות הבנייה המסובכות, שחייבים להשתמש בהן כדי ליצור שעון קוקיה בעל רמת דיוק סבירה, שפועל היטב.

מדובר על חודשים ארוכים של תכנון ועבודה וכן לעיתים קרובות גם חומרי גלם יקרים. משום כך שעון קוקיה למכירה יכול להגיע גם למחירים של עשרות אלפי שקלים, בהתאם לגיל השעון, חומרי הגלם, רמת היצירתיות שהושקעה ביצירת השעון וגם במוניטין והיוקרה של בונה השעון.

שעון קוקיה עתיק

שעון קוקייה עתיק או שעון קוקיה מכני – מה זה אומר?

אחד המאפיינים הייחודיים הבולטים של שעון קוקייה עתיק הוא המנגנון המכני המורכב שיש לשעונים אלה. לרוב מדובר על מנגנון המורכב מקפיץ אותו יש לדרוך כל כמה ימים, או מנגנון הכולל משקולת מחוברת לחבל מלופף על ציר, שיורדת לאט לאט עד שצריך להרים אותה בחזרה. המטוטלת של שעוני קוקיה קובעת את קצב הסיבוב של גלגלי השיניים ושל השעון עצמו ולכן אורך המטוטלת משפיע ישירות על שאר חלקי המנגנון ואף על מספר גלגלי השיניים הדרושים והגודל שלהם.

תהליך בניית שעון קוקייה עתיק, או שעון קוקיה מכני כלל אינספור חישובים מתמטיים מורכבים, שמטרתם להגיע למסקנות מדויקות לגבי הקוטר הנכון של גלגלי שיניים, יחסי תמסורת שלהם, זמני המחזורים של המטוטלת ועוד. בוני שעונים עתיקים השתמשו בטבלאות חישובים בנות מאות שנים, המשמשות בוני שעונים בסגנון עתיק עד עצם היום הזה. לכן, גם שעון קוקיה חדש בסגנון עתיק, הבנוי עם מנגנונים עתיקים אלה, שיש להם ערך גבוה בפני עצמם, משתמשים עד היום באותן שיטות ובאותם חישובים כמו אלה ששימשו בוני שעונים עוד לפני מאות שנים.

 

שעון קוקיה מודרני לעומת שעון קוקיה עתיק – מה ההבדל?

כפי שניתן להבין, מנגנונים של שעוני קוקיה עתיקים הם החלק החשוב ביותר שמגדיר אותם בתור שעונים יקרי ערך. לכן, כאשר אתם רואים שעון קוקיה מודרני, חשוב לבדוק איזה סוג של מנגנון מפעיל אותו. למרות שיש גם שעוני קוקיה חדשים עם מנגנון מכני, רוב הסיכויים הם כי מדובר על מנגנון חשמלי פשוט, אשר אולי מפעיל את השעון בלי בעיה, אבל אין בו את הקסם המיוחד של שעון קוקייה עתיק ואת המנגנון המדהים שמפעיל אותו.

שעוני קוקיה עתיקים – קסם היער השחור

ההשערה הרווחת היא כי שעון קוקיה הראשון בעולם הומצא לראשונה במאה השבע עשרה באזור היער השחור על ידי שען גרמני. בזכות העיצוב המיוחד של שעוני קוקיה, הם נפוצו במהרה מן היער השחור לכל העולם. כיום אפשר למצוא שעוני קוקיה עתיקים בעלי מאפיינים שונים ומיוחדים – כל שען בהתאם לאזור בו יצרו אותו והתקופה בה נוצר. 

לסיכום, שעוני קוקיה עתיקים כמו גם שעוני קוקיה מודרנים, נחשבים עד היום לשעוני קיר מיוחדים ומבוקשים. אם יש ברשותכם שעון כזה או אפילו כלי כסף שאתם רוצים לקבל עבורו הערכת שווי, נשמח לעזור. צרו קשר למידע נוסף!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

שעון קוקיה עתיק
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים