שעון כיס עתיק – פריט אספנות קטן ששווה הרבה

תוכן עניינים

מאז ומתמיד שעונים מיוחדים ריתקו את אספני העתיקות וזאת משום המנגנונים המעניינים שמיושמים בהם, החומרים היקרים מהם מייצרים אותם והרקע ההיסטורי הרב שלהם. ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי שעונים עתיקים שאספנים מחפשים, כשאחד היותר מיוחדים שבהם הוא שעוני כיס. אם יש ברשותכם שעון כיס עתיק, דעו לכם כי תוכלו למכור לנו אותו תמורת סכום כסף נאה. כיצד תדעו לזהות האם השעון שברשותכם באמת עתיק, או כל ענתיקה אחרת לצורך העניין? מייד תבינו.

 

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

קצת רקע היסטורי על שעוני כיס

שעוני הכיס הראשונים החלו להיות מיוצרים זמן קצר לאחד המצאת המנגנון המכאני, איפשהו בסוף המאה ה- 15, כשבמהלך המאה – 16 כבר היה מדובר בפריט פופולארי במיוחד. שעוני הכיס הראשונים היו בעלי מנגנון "מחגר גלגל" וכמעט ולא ניתן להשיג כאלו כיום. השעונים שהחליפו אותם (שעוני כיס בעלי מנגנון "מגר מנוף") סבלו מהרבה פחות בלאי והיו יותר מדויקים ולכן ניתן למצוא כאלה שנשמרו עד היום. מאחר ותעשיית שעוני הכיס החלה להיסגר בתחילת המאה ה- 20, הרי שכיום, יותר מ- 100 שנים לאחר מכן, כמעט כל שעון כיס שמתגלה מוגדר בתור שעון כיס עתיק ומיוחד שעשוי להיות שווה סכום כסף שאינו מבוטל.

 

אילו שעוני כיס עתיקים ניתן למצוא?

שעון כיס עתיק יכול להגיע במגוון סגנונות:

  • חזית חשופה – שעון זה הינו ללא כיסוי ובעל מכסה זכוכית בלבד.
  • חזית סגורה – בעל מנגנון קפיצי שמאפשר לפתוח את המכסה שמגן על הזכוכית ולהביט בשעה כאשר עולה הצורך.
  • קפיץ מתיחה פסיבי – בשעון זה יש צורך למתוח את הקפיץ באופן יזום על מנת שימשיך לפעול.
  • קפיץ מתיחה אקטיבי – זהו שעון בעל מנגנון חדשני שפותח במחצית המאה ה- 19 שבאמצעותו הקפיץ היה נמתח בצורה אוטומאטית בעקבות תנועות היד של המשתמש.

שעון כיס מזהב עתיק – השעון הפופולארי ביותר

הערך של שעון כיס עתיק נקבע על פי מספר פרמטרים, אך אין ספק כי שעון עשוי זהב עתיק הוא מה שמרבית האספנים מחפשים. התמורה עבור שעון כיס זהב עתיק יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים, כתלות בטוהר הזהב ושערו היומי. מעבר לזאת, ישנם עוד כמה פרמטרים שקובעים את ערך שעון הכיס שברשותכם:

  • גיל השעון – עתיק יותר, יקר יותר.
  • תקינות – במידה ויש בידכם שעון כיס שגם עובד, הרי שזכיתם! גם אם לא, הרי שכיום ניתן לתקן את השעונים כך שמדובר בערך כספי גדול.
  • יצרן – שעוני כיס עתיקים שיוצרו על ידי חברות או אומנים ידועים (Smith, Omega, Rolex, Ebel, Tissot ועוד) יכללו על גבם חריטה של חתימה ומספר סידורי. דבר זה מעלה את ערך השעונים במאות אחוזים.

 

שעון יד עתיק – עוד אפשרות נהדרת בתחום שעוני האספנות

מלבד שעוני כיס, אספני השעונים העתיקים מחפשים כל העת גם שעוני יד מיוחדים. שעונים אלו החליפו אט-אט את שעוני הכיס משום הנוחות הרבה שהם הציעו. הם הופיעו לראשונה בסוף המאה ה-19, כך שבהחלט ניתן למצוא אנשים שברשותם שעון יד עתיק בין יותר מ- 100 שנים. בין אם מדובר בשעון כיס ובין אם בשעון יד, קונה עתיקות כמונו ידעו לזהות בדיוק מתי אתם יוצרו ומהו הערך הכספי שלהם. כך ששווה ליצור עימנו קשר על מנת לקבל הצעת מחיר שבאמת משקפת את ערכם. את הכסף תקבלו במזומן בו במקום, כך שבהחלט אין לכם מה להפסיד!

לקריאה על – שעון קיר עתיק

 

שאלות נפוצות – וגם תשובות!

מה כל כך מיוחד בשעוני כיס?

תעשיית שעוני הכיס נסגרה בתחילת המאה ה-20, מה שאומר שמדובר בשעונים נדירים ביותר. קשה מאוד למצוא בימינו שעוני כיס, במיוחד כאלה שעובדים, כך שאם יש ברשותכם שעון כיס עתיק שקיבלתם בירושה, דעו לכם כי זכיתם!

מי מחפש שעוני כיס עתיקים?

שעוני כיס נחשבים לפריטי ענתיקה של ממש, כאלה שכל חברת אספנות מחפשת. זה יכול להיות שעון בעל חזית חשופה או סגורה, עם קפיץ מתיחה פסיבי או אקטיבי, עם מנגנון מחגר גלגל או מנוף – כל עוד הוא נדיר ומיוחד, תוכלו לקבל עבורו הצעת מחיר מאוד משתלמת ולהפיק ממנו רווח נאה.

כמה כסף תקבלו עבור שעון כיס עתיק?

חברת אספנות מקצועית דוגמת ענתיק-תק, יודעת לאפיין כל שעון בצורה דקדקנית ובהתאם לזאת לתת הצעת מחיר משתלמת והוגנת ללקוח. ככל שמדובר בשעון עתיק יותר ובעל מנגנון פעולה ייחודי יותר, כך הערך הכספי של השעון יעלה. גם סוג החומר ממנו עשוי השעון משפיע על המחיר (זהב וכסף הם המבוקשים ביותר), כמו גם סיפור מיוחד שיש מאחוריו.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים