שעון קיר עתיק – ענתיקה דקורטיבית, מרשימה ומבוקשת

תוכן עניינים

עד לפני כשניים – שלושה עשורים, שעון קיר היה פריט נפוץ אצל כל משפחה שמכבדת את עצמה. הדבר היווה מעין סמל סטאטוס למעמד חברתי/כלכלי גבוה וככל שהיה מדובר בשעון גדול ויקר יותר, כך המשפחה התגאתה בו יותר. כיום בעולם הדיגיטלי שעונים אלו כבר פחות נפוצים ורובם מצאו את עצמם במחסנים או בבוידעם. יחד עם זאת, ישנם אספנים רבים שעדיין מחפשים את אותם שעונים, תוך התמקדות בכאלה עתיקים ומלאי היסטוריה. כך שאם יש ברשותכם שעון קיר עתיק, דעו לכם כי מדובר בענתיקה שיכולה להיות שווה כסף רב עבורכם. כמה כסף ולמי כדאי למכור? מייד תבינו.

 

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים, ונחזור אליכם באופן מיידי!

שעון קיר עתיק – למה הכוונה?

כשמדברים על שעון קיר עתיק, לא מתכוונים לשעון בן 10 או 20 שנה. הכוונה היא לשעונים בני יותר מ- 100 שנה, כאלה שיש להם ערך היסטורי ואף סיפור נחמד מאחוריהם. למשל, שעון קיר שהיה שייך לאישיות חשובה, או כזה שהיה ממוקם במתחם מיוחד כמו ארמון או בית מפואר ועוד. כשמדובר על שעוני קיר התקופה של 100 שנה בהחלט מתאימה, שכן הם הומצאו כבר בסוף המאה ה-19. במרבית המוזיאונים הנחשבים בעולם ניתן למצוא אגפים שמתמקדים רק בשעונים שכאלה ותחום זה גם נחשב לאהוב מאוד מבחינת אנשים פרטיים שמתחזקים אוספים שלהם. למעשה אלו הם בדיוק האנשים שכדאי לפנות אליהם כאשר רוצים למכור שעון קיר ולא יודעים את ערכו.

כיצד נקבע הערך של שעון קיר ישן?

ישנם מספר גורמים שמשפיעים על הערך של שעון קיר ישן ורק אספנים מקצועיים ידעו לזהות אותם ולקבוע את ערך השעון במדויק. כך גם לגבי קניית ציורים עתיקים, תכשיטים או כל ענתיקה אחרת. להלן כמה מהקריטריונים שיקבעו את ערכו של שעון קיר עתיק:

  • גיל השעון – ככל שהשעון ישן יותר, כך ערכו עולה.
  • סוג החומר – שעונים בשילוב כסף וזהב הם השעונים היקרים ביותר.
  • ערך היסטורי – יש הבדל בין שעון קיר עתיק שעבר כמה דורות אצלכם במשפחה לבין שעון שהיה כאמור שייך לאישיות ידועה ויש סיפור מיוחד מאחוריו.
  • מנגנון השעון – גם סוג המנגנון משפיע על המחיר. ככל שמדובר במנגנון נדיר יותר כך הערך של השעון יעלה. ואם מדובר במנגנון תקין או לפחות בר תיקון, הרי שמדובר בעליית ערך של השעון בעשרות ולעיתים אף במאות אחוזים.
  • מצב גוף השעון – גם שעון מתפורר עשוי להיות שווה לכם כסף, אך כמובן שהרבה פחות משעונים במצב מתוחזק.

גורמים נוספים שמשפיעים על הערך השעון הם זהות האומן או החברה שייצרו את השעון ועיצובים מיוחדים למיניהם. ניתן לראות כמה שמות של אמנים מובילים לייצור שעונים, הן שעון קיר והן שעון כיס עתיק, וערכם עשוי להיות גבוה במיוחד.

 

שעוני קיר – כמעט כל שעון יהיה שווה לכם סכום מסויים

בשורה התחתונה, כמעט כל שעון קיר עתיק יהיה שווה לכם סכום מסויים ואספנים כמונו ישמחו לרכוש אותו מכם. גם אם לא מדובר על שעוני קיר שבאמת יש סיפור מעניין מאחוריהם, ייתכן ונהיה מעוניינים בהם לשם השגת חלקי חילוף נדירים שקשה למצוא, במטרה לתחזק את האוסף שלנו. חברה כמונו העוסקת בנושא ענתיקות למכירה תגיע עד אליכם, תבחן את השעון שברשותכם ותעניק לכם את התמורה במזומן בו במקום. כדאי לנסות!

 

שאלות נפוצות – וגם תשובות!

למי ניתן למכור שעון קיר עתיק?

אם יש ברשותכם שעון קיר עתיק ומיוחד שברצונכם למכור מסיבה מסויימת, חברת ענתיק-תק תשמח  לרכוש אותו מכם. שעוני קיר עתיקים נחשבים לפריטי אספנות מאוד מבוקשים וחברות אספנות מוכנות לשלם תמורתם סכומי כסף נאים ביותר.

כיצד תדעו האם שעון הקיר שברשותכם עתיק?

ישנו הבדל משמעותי בין שעון קיר עתיק לשעון קיר ישן מבחינת הביקוש והסכום הכספי שתקבלו עבורו. שעון קיר עתיק הוא כזה שיוצר לפני 100 שנים לפחות ושעון קיר ישן יוצר בתקופה מאוחרת יותר. חברת אספנות מקצועית יודעת כיצד לזהות באופן מדוייק את גיל השעון ולומר האם הוא ישן או עתיק.

כיצד נקבע השווי הכספי של שעון קיר עתיק?

הערך הכספי של שעון קיר עתיק נקבע על פי מספר פרמטרים. ראשית כל גילו, כאשר ככל שמדובר בשעון עתיק יותר כך ערכו בשוק יעלה. שנית, המנגנון שבו פועל השעון, כאשר ככל שהוא נדיר יותר ועדיין תקין, ערך השעון יעלה. גם רקע היסטורי מרתק, דוגמת אישיות עבר חשובה שהחזיקה בשעון, הוא דבר שיגרום לחברת האספנות להציע לכם יותר כסף תמורתו.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר