שעון קיר עתיק – דקורטיבי, מרשימ ומבוקש

תוכן עניינים

שעון קיר עתיק מהווה שילוב מופלא בין יופי לבין מכניקה וכיום הוא נחשב ליצירות אמנות ממש. השעון נתפס כפריט דקורטיבי המעשיר מגוון רחב של חללים והוא בעל ערך אספנות גבוה עד ליום זה, למרות שאנחנו מזמן בודקים את השעה בטלפון הסלולרי שלנו.

לפני כשניים – שלושה עשורים, שעון קיר היה פריט נפוץ אצל כל משפחה שמכבדת את עצמה. הדבר היווה מעין סמל סטאטוס למעמד חברתי/כלכלי גבוה וככל שהיה מדובר בשעון גדול ויקר יותר, כך המשפחה התגאתה בו יותר. כיום בעולם הדיגיטלי שעונים אלו כבר פחות נפוצים ורובם מצאו את עצמם במחסנים או בבוידעם. יחד עם זאת, ישנם אספנים רבים שעדיין מחפשים את אותם שעונים עתיקים, תוך התמקדות בכאלה עתיקים ומלאי היסטוריה. כך שאם יש ברשותכם שעון כזה, דעו לכם כי מדובר בענתיקה שיכולה להיות שווה כסף רב עבורכם. כמה כסף ולמי כדאי למכור? כמובן שזה תלוי אם יש צורך בתיקון שעוני קיר עתיקים, מייד תבינו.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

 

שעון קיר עתיק – למה הכוונה?

שעון קיר עתיק התפתח כאמצעי לקביעה וספירה של זמן ונועדו לשמש אנשים בבית ובמקומות העבודה. מאחר שהשעונים היו שימושיים והפכו מבוקשים בכל רחבי העולם, החלו להתפתח סגנונות שונים של שעון קיר בסגנון עתיק.

חשוב להבין כי כאשר מדברים על שעון קיר עתיק, לא מתכוונים לשעון בן 10 או 20 שנה. הכוונה היא לשעונים בני יותר מ- 100 שנה, כאלה שיש להם ערך היסטורי ואף סיפור נחמד מאחוריהם. למשל, שעון קיר שהיה שייך לאישיות חשובה, או כזה שהיה ממוקם במתחם מיוחד כמו ארמון או בית מפואר ועוד. כשמדובר על שעוני קיר התקופה של 100 שנה בהחלט מתאימה, שכן הם הומצאו כבר בסוף המאה ה-19. במרבית המוזיאונים הנחשבים בעולם (למשל, במוזיאון הסמית'סוניאן המפורסם) ניתן למצוא אגפים שמתמקדים רק בשעונים שכאלה ותחום זה גם נחשב לאהוב מאוד מבחינת אנשים פרטיים שמתחזקים אוספים שלהם. למעשה אלו הם בדיוק האנשים שכדאי לפנות אליהם כאשר רוצים למכור שעון קיר ולא יודעים את ערכו.

שעון קיר עתיק

כיצד נקבע ערכו?

אם ברצונכם למכור או אפילו לקנות שעון קיר עתיק ישנם מספר גורמים שמשפיעים על הערך של שעון קיר ישן ורק אספן שעונים מקצועי ידע לזהות אותם ולקבוע את ערכו במדויק. כך גם לגבי קניית ציורים עתיקים, תכשיטים או כל ענתיקה אחרת. להלן כמה מהקריטריונים שיקבעו את ערכם של שעוני קיר עתיקים למכירה:

  • גיל השעון – ככל שהשעון ישן יותר, כך ערכו עולה.
  • סוג החומר – שעונים בשילוב כסף וזהב הם השעונים היקרים ביותר.
  • ערך היסטורי – יש הבדל בין שעון קיר עתיק שעבר כמה דורות אצלכם במשפחה לבין שעון שהיה כאמור שייך לאישיות ידועה ויש סיפור מיוחד מאחוריו.
  • מנגנון השעון – גם סוג המנגנון משפיע על המחיר. ככל שמדובר במנגנון נדיר יותר כך הערך של השעון יעלה. ואם מדובר במנגנון תקין או לפחות בר תיקון, הרי שמדובר בעליית ערך של השעון בעשרות ולעיתים אף במאות אחוזים. אחד השעונים המבוקשים מבחינת מנגנון הוא שעון קוקיה עתיק.
  • מצב גוף השעון – גם שעון מתפורר עשוי להיות שווה לכם כסף, אך כמובן שהרבה פחות משעונים במצב מתוחזק.
  • שיחזור – יש לא מעט שעונים עתיקים שעברו שחזור בגלל גילם המופלג. ככל שהשעון מכיל פחות רכיבים משוחזרים וכולל יותר רכיבים מקוריים, כך ערכו יעלה בהתאמה.

בנוסף, תנאי האחסון ורמת השימור של שעון קיר עתיק משפיעים על המחיר. שעון קיר נושן ששהה זמן רב בתנאי לחות גבוהים, שעון שעמד ליד חימום או מיזוג, בקרבת מעשנים כבדים או שעון שאוחסן בתנאי חום וקרני שמש ישירים יראה פחות טוב משעון שאוחסן בתנאים אופטימליים. וכך גם בהיבט השימור. שעוני קיר רבים זקוקים למשל לשימון מדי תקופה (לפחות פעם בשנה), כך שאם השעון לא תוחזק ונישמר כראוי, ערכו צפוי לרדת, ולהפך, ככל שרמת אחסון והשימור טובה יותר, כך ערכו של השעון העתיק יעלה.

גורמים נוספים שמשפיעים על הערך שעון קיר עתיק הם זהות האומן או החברה שייצרו את השעון ועיצובים מיוחדים למיניהם. ניתן לראות כמה שמות של אמנים מובילים לייצור שעונים, הן שעון קיר והן שעון כיס עתיק, וערכם עשוי להיות גבוה במיוחד.

 

שעון קיר – כמעט כל שעון יהיה שווה לכם סכום מסוים

בשורה התחתונה, כמעט כל שעון קיר עתיק יהיה שווה לכם סכום מסוים ואספנים כמונו ישמחו לרכוש אותו מכם. גם אם לא מדובר על שעוני קיר שבאמת יש סיפור מעניין מאחוריהם, ייתכן ונהיה מעוניינים בהם לשם השגת חלקי חילוף נדירים שקשה למצוא, במטרה לתחזק את האוסף שלנו. חברה כמונו העוסקת בנושא ענתיקות למכירה תגיע עד אליכם, תבחן את השעון שברשותכם ותעניק לכם את התמורה במזומן בו במקום. כדאי לנסות!

 

שעון קיר עתיק- שאלות ותשובות!

למי ניתן למכור שעון ?

אם יש ברשותכם שעון קיר עתיק ומיוחד שברצונכם למכור מסיבה מסויימת, חברת ענתיק-תק תשמח לרכוש אותו מכם. שעון קיר בסגנון עתיק נחשבים לפריטי אספנות מאוד מבוקשים וחברות אספנות מוכנות לשלם תמורת שעוני קיר עתיקים למכירה סכומי כסף נאים ביותר. לפני המכירה כדאי לוודא שהשעון תקין, ובמידה ולא, יש לשקול שליחה לשירות תיקון שעון קיר עתיק.

 

כיצד תדעו האם השעון שברשותכם עתיק?

ישנו הבדל משמעותי בין שעון קיר עתיק לשעון קיר ישן מבחינת הביקוש והסכום הכספי שתקבלו עבורו. שעון עתיק הוא כזה שיוצר לפני 100 שנים לפחות ושעון קיר ישן יוצר בתקופה מאוחרת יותר. חברת אספנות מקצועית המעוניינת לקנות שעון קיר יודעת כיצד לזהות באופן מדוייק את גיל השעון ולומר האם הוא ישן או עתיק.

 

כיצד נקבע השווי הכספי של שעון קיר הנחשב כעתיק?

הערך הכספי של שעון  קיר עתיק נקבע על פי מספר פרמטרים. ראשית כל גילו, כאשר ככל שמדובר בשעון עתיק יותר כך ערכו בשוק יעלה. שנית, המנגנון שבו פועל השעון, כאשר ככל שהוא נדיר יותר ועדיין תקין, ערך השעון יעלה. גם רקע היסטורי מרתק, דוגמת אישיות עבר חשובה שהחזיקה בשעון, הוא דבר שיגרום לחברת האספנות להציע לכם יותר כסף תמורתו.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים