אספן שעונים הוא הכתובת שלכם למכור ולמצוא שעונים עתיקים

תוכן עניינים

שעונים עתיקים הינם פרטי אספנות מיוחדים במינם, שכן מעבר לערך ההיסטורי שלהם הם מהווים תכשיטים לכל עניין ודבר ומורכבים מחומרים יקרי ערך. אם יש בידיכם שעון, שלדעתם עתיק ומיוחד ואין לכם עוד צורך בו, רצוי כי תפנו אל אספן שעונים מקצועי ולא תשאירו אותו לעלות אבק במגירה. אדם זה ידע לבצע הערכת שווי מדויקת של השעון ולהעניק לכם תמורה כספית נאה עבורו.
אך רגע לפני שתיצרו קשר עם אספן שעונים שכזה, להלן מידע מועיל שחשוב וכדאי שתכירו:

מדוע אספנים אוהבים שעונים עתיקים?

אספנים מוקסמים משעונים עתיקים, יהיו אלו שעוני נפוליאון, שעוני פרוצלן, שעון קוקיה עתיק או שעוני אורלוגין – והם מוכנים להשקיע לא מעט כסף על מנת לשים את ידם על שעון נדיר ומיוחד. חלק מהם מתעניינים בשעונים של אומנים מסוימים, בעלי מלאכה ספציפיים או בשעוני וינטאג' שיוצרו במדינות מסוימות. אספן שעונים מסוג אחר יתור אחר שעונים בעלי מנגנונים ייחודיים כי הם סקרנים מהמכניקה שבזכותה מחוגי השעון זזים. אספנים אחרים אוספים שעונים עתיקים בשל האסתטיקה המרשימה שלהם.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

כך או כך, הסיבה העיקרית  שבעטיה אספן שעונים וכן קונה עתיקות רוכשי עתיקות כל כך אוהבים שעונים עתיקים, מחפשים אחריהם כל העת ומוכנים לשלם לא מעט כסף עבורם – היא שמדובר בשעונים נדירים, שבדרך כלל יש סיפור מיוחד מאחוריהם. שעונים אלו יוצרו לפני כמאה שנים לפחות, וזאת לעומת שעונים ישנים "רגילים" שיוצרו בתקופה יותר קרובה לימינו אנו. ההיסטוריה של השעונים העתיקים מאוד מעניינת. ככל שמדובר בכאלה שיוצרו בתקופות רחוקות יותר, כך הם יהיו מופעלים על ידי מנגנונים מיוחדים ונדירים יותר ובעלי עיצובים שלא ניתן למצוא כיום. השעונים המבוקשים ביותר, אותם מחפש כל אספן שעונים, הם שעוני כיס ושעוני קיר, אשר היו השעונים הפופולאריים ביותר בתקופות הרחוקות של ההיסטוריה.

אספן שעונים: כיצד מוערך שוויו של שעון עתיק?

בבואו להעריך את ערכו של שעון מסוים, ישנם מספר גורמים שבהם מתחשב אספן שעונים:

  • גיל השעון: ככל שהשעון יוצר לפני זמן רב יותר, כך ערכו עולה. שעונים עתיקים במיוחד, אשר יוצרו במאה ה- 18 וה- 19, יכולים להיות שווים הרבה מאוד כסף. לכן אגב אפשר להבין את הערך הגדול של שעון כיס עתיק, על רקע העובדה ששעונים אלו מיוצרים החל מהמאה ה-16 ועד המאה ה-20 (כיום כמעט ולא מייצרים אותם).
  • סוג החומר: כמובן ששעון העשוי מזהב ומשובץ ביהלומים יהיה שווה הרבה יותר מאשר שעון עתיק מכסף או מנחושת. לכן גם לסוג החומרים שמהם עשויים השעונים יש חשיבות בקביעת ערכם.
  • סוג המנגנון: השעונים העתיקים, של פעם, פעלו במנגנונים שונים מאלו שאנו מכירים כיום. ככל שמדובר במנגנון מיוחד ונדיר יותר, כך האספן יהיה מוכן לשלם יותר על השעון.
  • שיחזור – מכיוון שאנחנו עוסקים בשעונים ישנים, אין זה נדיר למצוא שעונים שעברו פעולת שיחזור. במקרה כזה, ככל שיותר רכיבים בשעון משוחזרים כך ערכו יורד. וככל שיש בו יותר רכיבים מקוריים, ערכו יעלה.
  • הסיפור מאחוריו: אם מתגלה שעון עתיק שלו גם חשיבות היסטורית (למשל, היה שייך לאישיות ידועה כלשהי), הוא יהיה שווה הרבה יותר מסך מהחומרים מהם הוא מורכב.  גם אם השעון הגיע מאוסף מוכר ויוקרתי או מאת אספן שעונים ידוע, כך ערכו יעלה. כמו כן, פריט נדיר אף הוא מזכה את בעליו בסכומים שאינם מבוטלים.
  • זהות היצרן: במידה והשעון הוא פרי יצירתו של אומן ידוע מאותה התקופה, אספן שעונים מקצועי ידע לזהות זאת ולהעריך אותו בהתאם. גם שעונים עתיקים של יצרנים ידועים או מותגים מפורסמים יוערכו ביותר בהשוואה לשעונים עתיקים שזהות היצרן אינה ידועה.
  • מידת השימור – עוד אלמנט שמשפיע על ערכם של שעונים עתיקים הוא האופן שבו הם נשמרו. אם השעון תוחזק היטב, הוצב בתנאי סביבה נאותים, שומן מדי תקופה והטיפול בו היה טוב, כך ערכו יעלה.

כמובן שגם מצבו הפיזי של השעון קובע את ערכו, כאשר חשוב לדעת כי גם אם השעון שברשותכם אינו פועל כרגע, הוא עדיין יהיה שווה כסף במידה וניתן לתקנו.

חלק מן השעונים היקרים יותר מיוצרים בעבודת-יד, ומשובצים בהם אבנים יקרות, יהלומים או פיתוחי זהב. שעונים עתיקים שייוצרו בארצות הברית, ששמרו על האותנטיות שלהם ויש בהם את רוב התכונות המקוריות יוערכו בסכומים גבוהים יותר, בעוד ששעונים שמוצאם ביבשת האירופית ורכיבי המכניקה שלהם נשמרו היטב –  ימכרו בסכומים גבוהים יותר, גם אם המראה האסתטי שלהם נשמר פחות.

קצת היסטוריה

למרות שכבר במאה ה-14 החלו לפתח את השעונים הראשונים, היה זה בשנת 1656 ששעון המטוטלת הראשון הומצא, על ידי המתמטיקאי ההולנדי כריסטיאן הויגס וכן על ידי השען סלומון קוסטר. את שעון המטוטלת הראשון הם עטפו בקטיפה שחורה ששיוותה לו מראה יוקרתי. המחוגים היו מברזל והחומר ממנו יוצר השעון הראשון היה פורניר.

במאות ה-17 וה-18 הצרפתים לקחו את שעון המטוטלת ההולנדי ושכללו אותו עוד יותר, במיוחד מהבחינה אסתטית והחזותית. הם שילוב חומרים כמו ברונזה מוזהבת, שיש, פליז ואלון עתיק והעניקו תשומת לב מיוחדת לסגנון ולסטייל. מאוחר יותר הבריטים פיתחו עוד יותר את שעון המטוטלת, והצליחו להאריך את אורך חייהם של השעונים, כאשר שילבו בשעון – מטוטלת ארוכה יותר ואיטית יותר.

לקראת המאה ה-19 האוסטרים כבשו את הבמה, במיוחד בתקופת בידרמאייר. האוסטרים הוסיפו לשעונים אלמנטים ויזואלים דקורטיביים, שילבו זכוכית למשל, והם חשפו את המטוטלת כך שתיראה על ידי כל מי שמביט על השעון. גם במאה זו, ה-19, האמריקנים החלו לפתח שעונים בעיקר בניו-אינגלנד ובפנסילבניה.

מאז ועד לימינו אנו ייצור שעונים אמנם פחת, אך שעונים עתיקים עדיין נאספים על ידי אספנים ומדובר בתחום עצום המשתרע על פני יבשות ואימפריות ומקיף עולם שלם ומגוון של סגנונות וטכנולוגיות.

ענתיק-תק – המקום למצוא אספן שעונים ולמכור חפצים

משתלם לכם לחשוב על מכירת יודאיקה, או כל ענתיקה אחרת שיש לכם בבית.
אם יש בידיכם שעון קיר עתיק, שעון כיס או חפצי אספנות אחרים (תכשיטים עתיקים, פסלים, ציורים, שטרות, מטבעות, קלפי כדורגל, קלפי פוקימונן למכירה, מדליות וכו'), אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת ענתיק-תק. אנו ידועים במקצועיות הרבה שלנו, הבאה לידי ביטוי בהצעות המחיר ההוגנות שאנו מציעים.
תהליך ההתקשרות עימנו הוא פשוט וקל: אתם שולחים תמונה של השעון שברשותכם (או כל חפץ עתיק אחר שברשותכם) אל המייל או אל הוואטסאפ שלנו, ואנו כבר נגיע עד אליכם עם כל הציוד הנדרש לצורך הערכת שווי הפריט, במידה ורלוונטי. את התשלום תקבלו במזומן בו במקום. זוהי הדרך היעילה והמהירה ביותר להתקשר עם אספן שעונים בימינו.
מצפים לשיחתכם!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

אספן שעונים
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים