אספן שעונים הוא הכתובת שלכם למכור ולמצוא שעונים עתיקים

תוכן עניינים

שעונים עתיקים הינם פרטי אספנות מיוחדים במינם, שכן מעבר לערך ההיסטורי שלהם הם מהווים תכשיטים לכל עניין ודבר ומורכבים מחומרים יקרי ערך. אם יש בידיכם שעון, שלדעתם עתיק ומיוחד ואין לכם עוד צורך בו, רצוי כי תפנו אל אספן שעונים מקצועי ולא תשאירו אותו לעלות אבק במגירה. אדם זה ידע לבצע הערכת שווי מדויקת של השעון ולהעניק לכם תמורה כספית נאה עבורו.
לפני שתיצרו קשר עם אספן שכזה, להלן מידע מועיל שחשוב שתכירו:

מדוע אספנים אוהבים שעונים עתיקים?

הסיבה שאספנים או רוכשי עתיקות כל כך אוהבים שעונים עתיקים ומחפשים אחריהם כל העת, היא שמדובר בשעונים נדירים, שבדרך כלל יש סיפור מיוחד מאחוריהם. שעונים אלו יוצרו לפני כמאה שנים לפחות, וזאת לעומת שעונים ישנים "רגילים" שיוצרו בתקופה יותר קרובה לימינו אנו. ההיסטוריה של השעונים העתיקים מאוד מעניינת. ככל שמדובר בכאלה שיוצרו בתקופות רחוקות יותר, כך הם יהיו מופעלים על ידי מנגנונים מיוחדים ונדירים יותר ובעלי עיצובים שלא ניתן למצוא כיום. השעונים המבוקשים ביותר, אותם מחפש כל אספן שעונים, הם שעוני כיס ושעוני קיר, אשר היו השעונים הפופולאריים ביותר בתקופות הרחוקות של ההיסטוריה.

כיצד מוערך שוויו של שעון עתיק?

בבואו להעריך את ערכו של שעון מסוים, ישנם מספר גורמים שבהם מתחשב אספן שעונים:

  • גיל השעון: ככל שהשעון יוצר לפני זמן רב יותר, כך ערכו עולה. שעונים עתיקים במיוחד, אשר יוצרו במאה ה- 18 וה- 19, יכולים להיות שווים הרבה מאוד כסף. לכן אגב אפשר להבין את הערך הגדול של שעון כיס עתיק, על רקע העובדה ששעונים אלו מיוצרים החל מהמאה ה-16 ועד המאה ה-20 (כיום כמעט ולא מייצרים אותם).
  • סוג החומר: כמובן ששעון העשוי מזהב ומשובץ ביהלומים יהיה שווה הרבה יותר מאשר שעון עתיק מכסף או מנחושת.
  • סוג המנגנון: השעונים העתיקים של פעם פעלו במנגנונים שונים מאלו שאנו מכירים כיום. ככל שמדובר במנגנון מיוחד ונדיר יותר, כך האספן יהיה מוכן לשלם יותר על השעון.
  • הסיפור מאחוריו: אם מתגלה שעון עתיק שלו גם חשיבות היסטורית (למשל, היה שייך לאישיות ידועה כלשהי), הוא יהיה שווה הרבה יותר מסך מהחומרים מהם הוא מורכב. כמו כן, פריט נדיר אף הוא מזכה את בעליו בסכומים שאינם מבוטלים.
  • זהות היצרן: במידה והשעון הוא פרי יצירתו של אומן ידוע מאותה התקופה, אספן שעונים מקצועי ידע לזהות זאת ולהעריך אותו בהתאם.

כמובן שגם מצבו הפיזי של השעון קובע את ערכו, כאשר חשוב לדעת כי גם אם השעון שברשותכם אינו פועל כרגע, הוא עדיין יהיה שווה כסף במידה וניתן לתקנו.

ענתיק-תק – המקום למצוא אספן שעונים ולמכור חפצים

משתלם לכם לחשוב על מכירת יודאיקה, או כל ענתיקה אחרת שיש לכם בבית.
אם יש בידיכם שעון עתיק או חפצי אספנות אחרים (תכשיטים, פסלים, ציורים, שטרות, מטבעות, מדליות וכו'), אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת ענתיק-תק. אנו ידועים במקצועיות הרבה שלנו, המתבטאת בהצעות המחיר ההוגנות שאנו מציעים.
תהליך ההתקשרות עימנו פשוט וקל: אתם שולחים תמונה של השעון שברשותכם (או כל חפץ אחר) אל המייל או הוואטסאפ שלנו, ואנו כבר נגיע אליכם עם כל הציוד הנדרש להערכת שווי הפריט, במידה ורלוונטי. את התשלום תקבלו במזומן בו במקום. זוהי הדרך היעילה והמהירה ביותר להתקשר עם אספן שעונים בימינו.
מצפים לשיחתכם!

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים, ונחזור אליכם באופן מיידי!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
אספן שעונים
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר