קלפי וינטג' מיוחדים

תוכן עניינים

המושג וינטג' מתקשר לרבים מאיתנו בעיקר עם בגדים ישנים יפיפיים, אך האם ידעתם כי גם עולם הקלפים כולל בתוכו את המושג? למעשה, קלפי וינטג' נחשבים לקלפים המבוקשים ביותר בקרב אספנים וחברות דוגמת ענתיק-תק, ואם אתם מחזיקים בקלפים שכאלה, הם ישמחו לרכוש אותם מכם. מהי ההגדרה של וינטג' בעולם הקלפים ואילו קלפים נחשבים לפופולאריים ביותר בתחום? מייד תבינו.

 

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

קלפי וינטג' – למה הכוונה?

בדיוק כמו כל תחום אחר שמיוחס לו המושג וינטג' (בגדים, יין, חפצי אומנות וכו'), כך גם בכל הקשור לעולם הקלפים – כל קלף שיצא לאור לפני 30 שנה לכל הפחות אך גילו עדיין פחות מ- 100 שנים, נחשב לקלף וינטג'. במידה ומדובר על קלף בן יותר מ- 100 שנה, הוא כבר נחשב לפריט ענתיקה. אותם קלפי וינטג' הינם בדרך כלל חלק מאלבום קלפי איסוף או משחק קלפים פופולארי (למשל, רביעיות, משחק הזיכרון עוד) שנועד ללמד על נושא מסויים. על כל קלף מודפסת דמות בנושא המדובר, לעיתים רבות גם עם הסבר מילולי לגביה.

ניתן לציין אינספור דוגמאות לקלפים שיצאו לאור במהלך השנים ונחשבים כיום לקלפי וינטג', כאשר שתי קטגוריות פופולאריות במיוחד הן קלפים יהודיים או קלפי ספורט.

  • בקטגוריית קלפים יהודיים, קלפי וינטג' פופולאריים במיוחד הם כאלה שיצאו אי שם לפני או עם קום המדינה ונועדו ללמד את הלכות חגי ישראל (למשל, עם איורי מנהגי סוכות, פסח או ראש השנה) או סיפורי התנך (עם איורי דמויות משם), קלפים שכוללים על גביהם דמויות של יהודים חשובים מההיסטוריה, דמויות של רבנים, תמונות של בתי כנסת, תמונות נוף מראשית התפתחותה של מדינת ישראל ועוד.
  • קטגוריית קלפי ספורט ישנים אף היא מאוד מגוונת וכוללת קלפים עם דמויות של כוכבים מענפי הספורט השונים מתקופות רחוקות בהיסטוריה. למשל, קלף וינטג' מאוד מבוקש הוא של שחקן הבייסבול מיקי מנטל משנת 1952, קלף של שחקן הכדורגל פלה משנת 1958, קלף של שחקן הפוטבול ברונקו נגורסקי משנת 1935, וקלף מ-1986 של שחקן הכדורסל הטוב בכל הזמנים מייקל ג'ורדן.

 

קלפים מקוריים ונדירים – מה שאספנים מחפשים

אומנם כל קלף מעל גיל 30 נחשב לוינטג', אך לא רק הגיל קובע את ערכו של הקלף ועד כמה הוא יהיה מבוקש. מה שאספנים מחפשים בעיקר הם קלפי וינטג' מקוריים, כאלה כמה שיותר נדירים וישנים אך שעדיין נשמרו כחדשים. ואגב, שימו לב שגם קלפים חדשים יחסית יכולים להיות מבוקשים מאוד: הדוגמה המובהקת היא קלפי פוקימון למכירה.

כאן בדיוק נכנסת חברת ענתיק-תק לתמונה, עם אפשרות לבדוק את הקלף שברשותכם בדקדקנות ולקבוע האם אכן מדובר פה על קלף וינטג' מקורי ששווה לרכוש אותו מכם. כל שעליכם לעשות הוא לשלוח לנו תמונה של הקלף לוואטסאפ או למייל, ובמידה ורלוונטי תקבלו את התשלום במזומן. מוזמנים ליצור עימנו קשר לקבלת מידע נוסף.

 

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים