טבעות חותם עתיקות – סמל של עוצמה

תוכן עניינים

טבעות חותם עתיקות היו הדרך הנפוצה ביותר בימי קדם לחתום מכתבים חשובים, או חסויים אשר נכתבו בדרך כלל על ידי מנהיגים, מלכים ובני אצולה. על הטבעת היה משובץ מעין מטבע עגול, אותו היו מטביעים על שעווה רכה, כדי להטביע את הסימן המיוחד המעיד כי מדובר על מסמך רשמי וכן מעיד על זהותו של השולח. אם המכתב היה נופל לידיים הלא נכונות, שבירת החותם היתה מעידה כי המכתב נפתח וכי אין לסמוך על חשאיות התוכן.

כיום הפכו טבעות חותם עתיקות לתכשיט מודרני מבוקש. אפשר למצוא טבעות חותם לגבר וגם טבעות חותם לאישה במגוון עיצובים מיוחדים.

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

 

טבעות חותם לגבר – סמל של עוצמה

המושג "טבע את חותמו" מגיע כנראה מן המנהג העתיק להשתמש בטבעות חותם, כדי לחתום מסמכים חשובים ולציין כי האדם החשוב שחותמו מתנוסס על גבי המסמך נותן את הסכמתו המלאה לדברים הכתובים בו.  למעשה אפילו במגילת אסתר מצוין כי המלך נתן את הטבעת שלו להמן הרשע, כאות לאמון הרב שהוא נתן בו בתחילת סיפור המגילה. אף נכתב במגילה כי את מה שנחתם בטבעת המלך לא ניתן לבטל (להשיב). מי שנשא את טבעת החותם של המלך קיבל למעשה את אמונו המוחלט של המלך ואת עוצמתו בפועל של המלך בכבודו ובעצמו.

גם הבחירה בעיצוב החותם בצורת טבעת נעשתה בגלל האופי האישי של טבעת, אותה ניתן ליצור במידה המדויקת של אצבעותיו של אדם מסוים. כמו כן, הרבה יותר קשה להסיר למישהו או לגנוב טבעת שנמצאת על אצבעו של אדם רם מעלה, שכן מדובר על אמצעי חשוב ויקר ערך שהיה בימים עברו כלי שלטוני לכל דבר.

לאורך ההיסטוריה, טבעות חותם שימשו גברים בעיקר, בגלל טבעה הפטריארכלי של ההיסטוריה האנושית. לכן, גם כיום טבעות חותם עתיקות רבות נחשבות תכשיטים בעלי אופי גברי, שהם גם סמל של עוצמה, שכן רק אנשים רמי מעמד היו משתמשים בטבעות חותם לאורך ההיסטוריה.

טבעות חותם עתיקות

טבעות חותם לאישה – עיצוב מיוחד לנשים עם עוצמה מיוחדת

למרות המנהג ההיסטורי, של שימוש בטבעות חותם על ידי גברים, כיום אפשר למצוא לא מעט טבעות חותם נשיות, עדינות למראה, שנראות נפלא גם על יד נשית ועדינה עם אצבעות דקיקות. אשר מדובר על טבעות חותם לנשים, גם החותם עצמו הוא לרוב עדין יותר בגודלו ובעיצוב שלו. לצד טבעות חותם לאישה, שהן עדינות למראה, יש גם טבעות חותם לנשים בעיצוב גדול ומובלט, שמיועד להדגיש את עדינות היד הנושאת אותו ולבלוט על גבי היד בתור תכשיט ענק ומיוחד.

 

טבעות מכל הסוגים

כיום אפשר למצוא טבעות חותם לגבר ולאישה במגוון רחב של עיצובים וגם בשילוב חומרי גלם מגוונים, יותר מאי פעם:

טבעות חותם זהב – טבעת חותם זהב, היא טבעת שבה גם החותם וגם הטבעת עצמה עשויים זהב. ניתן לשלב חותם חלק, או עם חריטה, בשיבוץ יהלומים או עם אבן אחת גדולה ועוד. לרוב טבעת חותם זהב נחשבת ליוקרתית מבין מגוון סוגים של טבעות חותם עתיקות בגלל חומר הגלם היקר, אבל גם בגלל השימוש המסורתי בזהב ליצירת טבעות חותם אמיתיות, כפי שנהוג היה ליצור אותן בימי קדם עבור מלכים ובני אצולה. עם זאת, טבעות חותם זהב היו בעבר גם טבעות גסות למראה, מתאימות במיוחד לגברים. משום כך נוצרו גם טבעות חותם זהב לנשים.

טבעת חותם זהב לנשים – כיום ניתן למצוא מגוון עיצובים של טבעות חותם זהב לנשים – בשילוב יהלומים ואבנים יקרות אחרות, עם או בלי חריטה, בגדלים שונים של החותם עצמו ואף בעיצובים גדולים במיוחד, בהתאם לטרנדים העיצוביים של התקופה. למעשה ניתן גם למצוא טבעות חותם לנשים בעיצובים דקיקים ועדינים, עם חותם זעיר עליו מוטבעת אבן יקרה. בזכות מגוון העיצובים האינסופי, טבעות חותם הפכו עם הזמן לפריטי אופנה נשיים ואופנתיים במיוחד, שניתן לראות על הרבה מאוד ידיים נשיות מכל הסוגים, בכל הגילאים.

טבעת חותם כסף – באופן מסורתי יצרו בימי קדם כלי כסף וזהב, ובעיקר טבעות חותם מזהב, אבל כיום אוהבי הכסף יכולים למצוא גם טבעות חותם מרהיבות מכסף, בהן אפשר לשלב מגוון אבנים יקרות, חריטות ודוגמאות מיוחדות נוספות. 

טבעת חותם עם חריטה – טבעת חותם עם חריטה על החותם היא בין הטבעות המקובלות והאהובות ביותר כיום. נהוג לחרוט על החותם ראשי תיבות של שם בעל הטבעת, מגוון סמלים הנושאים משמעויות שונות ואפילו פסוק משמעותי מהמקורות. משום כך, טבעת חותם עם חריטה נחשבת למתנה בעלת אופי אישי במיוחד ומשמעות עמוקה, אליה אפשר לצרף מסר אישי למקבל המתנה. 

טבעת חותם יהלומים – אחת מהצורות המיוחדות ביותר לעיצוב טבעות חותם לנשים או לגברים היא שימוש ביהלומים. ניתן לשבץ דוגמת יהלומים על החותם עצמו או מסביב לטבעת. 

 

לסיכום, ענתיק-תק מומחים לפריטי ענתיקות, בכלל זה גם טבעות חותם עתיקות לצד טבעות חותם מיוחדות מכל הסוגים. יש בידכם טבעת חותם עתיקה שאתם רוצים לברר את הערך שלה? אתם במקום הנכון! צרו קשר למידע נוסף!

אנחנו קונים ומעריכים עתיקות, אספנות, אומנות ירושות ועזבונות. מגיעים אליכם עד הבית וקונים במקום!

נא וודאו תקינות הפרטים לפני שליחת הטופס

טבעות חותם עתיקות
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים וניצור קשר עוד היום

נא לוודא תקינות הפרטים שמלאתם
שתפו עם חברים
פופולרי באתר
זהב עתיק
זהב עתיק
קשה מאוד לתאר את ההרגשה והריגוש כאשר מוצאים חפץ עתיק ומיוחד, קל וחומר כאשר הוא עשוי מזהב. זוהי בדיוק הסיבה
להמשך קריאה »
תכשיטים עתיקים
תכשיטים עתיקים
מאז ומתמיד אהב האדם להתהדר בתכשיטים יפים, שמר עליהם בקנאות ודאג להעבירם לדורות הבאים במשפחתו. סביר להניח שגם אצלכם מסתובבים
להמשך קריאה »
רוצה לקנות עתיקות?
לאחר מילוי הטופס נעדכן אתכם מעת לעת במכירות שאנו עורכים